Mercedes w210 e430 - automat nezaradi vyšší stupeň

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w210 e430 - automat nezaradi vyšší stupeň

Príspevok od používateľa bosston »

Olej sa moze stracat na vedeni ktore ide do olejoveho chladica dopredu,je tam viacero spojov.Za tych 60 000 sa toho vytrati.Ale aj ja myslim ze to bude elektronicka chyba,avsak zaklad je kontrola stavu oleja a tak diagnostika.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w210 e430 - automat nezaradi vyšší stupeň

Príspevok od používateľa das »

Tie hadice a spoje co su tam je problem dat od seba ak sa im nieco stane, ak napr. prehnije trubka vtedy z nej bude tiect olej a co sa deje potom, olej je ako krv pre prevodovku ak sa strati hydraulika ma problem, prevodovka nevie fungovat, rychlo dojde k tomu, ze auto sa ani nevie pohnut z miesta nie ze ostava v jednej rychlosti a hybe sa bez problemu. Bez oleja je problem preniest vykon z motora na kolesa aj ked ostane v 2ke prestava sa hybat. Kontrola stavu oleja sa robi korektne pri 20 stupnoch prevodoveho oleja a pri 80 stupnoch znova sa pri diagnostike aby sme to videli.
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w210 e430 - automat nezaradi vyšší stupeň

Príspevok od používateľa bosston »

Trubky su ukoncene holendrami okolo nich medene podlozky,tam to moze presakovat.Kontrola oleja pri 20 a 80 stupnoch,teda studeny zahriaty olej nieje problem pozriet aj bez diag.co by mala byt prva vec ktora sa urobi.Ale znova vravim,pravdepodobne elektronicka chyba.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w210 e430 - automat nezaradi vyšší stupeň

Príspevok od používateľa das »

Velmi na hrubo od oka nie je problem. Teplotou oleja hladina na mierke veselo rastie. 20 a 80 stupnov je teplota prevodoveho oleja nie chladiacej kvapaliny.
Mirecw210e430
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.07.2022 17:53
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w210 e430 - automat nezaradi vyšší stupeň

Príspevok od používateľa Mirecw210e430 »

bosston napísal: 14.07.2022 18:45 Trubky su ukoncene holendrami okolo nich medene podlozky,tam to moze presakovat.Kontrola oleja pri 20 a 80 stupnoch,teda studeny zahriaty olej nieje problem pozriet aj bez diag.co by mala byt prva vec ktora sa urobi.Ale znova vravim,pravdepodobne elektronicka chyba.
No ja keď som to kúpil pan povea že jemu to spravilo 2x za polroka. Dolial olej a išla v pohode.
Mne to spravilo tiež 2x a tretí krst už som ostal len v dvojke. Tak zajtra idem ba diag a malo by tam ukázať nejakú chybu alebo niečo že tam není olej ? Lebo nikdy s tým nebol problém. Auto vlastnil bohatši pan a dal mu vždy čo potrebovalo.
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w210 e430 - automat nezaradi vyšší stupeň

Príspevok od používateľa bosston »

Daj vediet ako si dopadol,zeby to nebolo tak ze spravia diagnostiku doleju olej a oprava vykonana.Ale tak olej nieje chladiaca ...
Mirecw210e430
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.07.2022 17:53
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w210 e430 - automat nezaradi vyšší stupeň

Príspevok od používateľa Mirecw210e430 »

bosston napísal: 14.07.2022 20:17 Daj vediet ako si dopadol,zeby to nebolo tak ze spravia diagnostiku doleju olej a oprava vykonana.Ale tak olej nieje chladiaca ...
No už keď sa bude meniť olej tak by som rad vymenil tu plastovú dosku, ten 13pin konektor a aj filter v prevodovke. Dám vedieť ako som dopadol
Mirecw210e430
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.07.2022 17:53
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w210 e430 - automat nezaradi vyšší stupeň

Príspevok od používateľa Mirecw210e430 »

Takže všetko to je snímačom otáčok v prevodovke.
Rovno sa bude meniť aj ta plastová elektrická doska aj.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w210 e430 - automat nezaradi vyšší stupeň

Príspevok od používateľa das »

Aspon je dovod ju vymenit, snimac je sucast tej elektrickej casti, su tam 2 kusy. Inak len pre info sa to este premeriava, ci je vadny snimac, jeho napajanie a ci je na chybe snimac alebo ci sa neuvolnil impulznykruzok v prevodovke. Ale najvacsia pravdepodobnost je vadna elektricka cast. Ide nova platna, novy medzikus na zasuvku elektrickej casti, olej, filter, tesnenie.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných