Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Dobrý deň. Ak niekto vie, poradte - stále mi naskakujú na displej chybové hlásenia, že mám skontrolovať množstvo/hladinu kvapaliny v ostrekovači a chladiacej zmesi motora. Už som to dolial/skontroloval hádam desaťkrát, všetko je ako má byť, napriek tomu len čo otočím kľúčom do polohy 2, naskočí mi chybové hlásenie. Ostrekovač napriek tomu funguje riadne, motor sa nehreje. Čo tomu chýba ?!
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa martincichy »

2 možnosti:
1) úniky sú reálne a treba najprv odsledovať, či sa kvapalina naozaj stráca
2) ak prvú možnosť si reálne odsledoval a žiadne úniky sa nedejú, potom treba skontrolovať kabeláž od snímačov, či nenájdeš poškodenie, alebo môže byť vadný samotný kontrolný modul.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Dakujem kolega. Zaujímavé je, že počas jazdy mi najprv vyskočilo chybové hlásenie k ostrekovaču, a o pár kilometrov dalej chybové hlásenie k hladine chladiacej kvapaliny. Podľa toho by sa mohlo jednať o ten chybný modul. Ale mám otázku, resp. dve - vieš mi ešte poradiť, kde nájdem snímače od ostrekovača a od chladiacej zmesi ? A ak by išlo o chybný modul, zistí to diagnostika ? Dakujem.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa achada »

Kedze snimaju stav hladiny tak by mohli byt na nadrzke asi. Taka logicka uvaha.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Ano, taká je logická úvaha, no pokiaľ ide o nádržku chl. zmesi, nič také nevidím, Nádržka ostrekovača je skrytá.?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa achada »

Nie, mas ju hore na palubovke na ociach! Prepana, to si este v zivote nedolieval vodu do ostrekovaca? A ak fakt nie tak je taky problem zdvihnut kapotu a pozriet sa ci ju vidis celu alebo len nalievacie hrdlo?!

A na tu nadrzku chladiacej sa pozri este raz, tentokrat ale poriadne!


https://www.ebay.com/itm/01-07-Mercedes ... 658?_ul=IL
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa xentry »

Stav chladiacej alebo vody v ostrekovaci posiela informaciu predny SAM modul. Ak je v SAM module vedeny chybovy kod robia sa merania odporov na jednotlivych spinacoch stavu ak su ok meria sa odpor na pinoch SAM modulu atd. atd az kym sa nedojde k tomu co robi problem.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa jozefd270 »

No, zdá sa, že to bude komplikovanejšie s tým chladením, aj s tým ostrekovaním. Chybové hlásenia ostávajú, navyše mi prestali pracovať ostrekovače svetlometov. Vysunú sa, čerpadlo sa ozve, no kvapalina už nestrieka, hoci nádržka je plná. Myslel som, že to bude jednoduchšie, ale budem to musieť posunúť k rukám niekoho, čo s tým bude vedieť niečo urobiť. Ďakujem za váš čas, ak sa s tým niečo podarí, ozvem sa, možno to bude niekoho zaujímať.
Ešte pre Xentryho - vlani sme dosť konverzovali ohľadne prevodovky - rozobral som mechatroniku, našiel som tri vypadnuté plastové guličky (neboli na svojich miestach, dal som to OK), vymenil som dva solenoidy na ovládanie rýchl. stupňa, na ktorom mi to "kopalo", a ide to. Problém ešte bude v čerpadle, lebo po naštartovaní má motor problém s pretočením prevodovky, ale je to len vtedy, keď zaradím volič na voľnobeh. Ak pred zaradením voliča troška pridám plyn, ako keby sa niečo uvoľnilo, a po zaradení sa AT chová normálne. No, čo už. Starneme všetci, aj autá.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa xentry »

Ostrekovace na svetla su otvarane len tlakom vody, nijak elektronicky. Zajtra ked nezabudnem tak pozriem kde co treba zmerat ake su odpory na spinacoch hladiny, ake maju byt na SAM module atd. Najprv by to trebalo ale cez originalnu diagnostiku pozriet co konkretne vobec hlasi ako problem. Ci budik od SAM modulu alebo SAM a od toho zacat.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Budem rád za každú informáciu, no neviem, či si budem vedieť s ňou poradiť. Pokúsim sa uvažovať logicky (ako ma vyzval jeden kolega), asi to nebude v tých snímačoch (inak-tie ostrekovače svetlometov sú už funkčné, neviem, prečo si dali jednodňovú pauzu). Tie snímače by mali mať niečo spoločné, keď sa tak na seba naviazali, ale ak by to malo byť v tom kontrolnom module, ako naznačil vyššie jeden kolega, prečo sa neobjavujú aj iné chybové hlásenia ? Ved chybových hlásení, ktoré sa objavujú na displeji je veľa. Pritom aj tieto dve sa po otočení kľúča do polohy 1 vymažú, akurát po otočení do polohy 2 opakovane naskočia už pred naštartovaním motora. Nie je problém ich potlačiť do pamäte, no samozrejme po vypnutí motora sa ohlásia znova a zas. Najprv chl. kvapalina a po potlačení tohto sa ihned ohlási aj ostrekovač. S diagnostikou to bude teraz trochu problém.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa xentry »

Ano maju spolocne. Lebo je to velka rj s mnohymi suciastkami a konektormi, spojena s poistnou skrinkou a stara sa o vela veci. Treba dat pozor aby sa tam nedostavala vlhkost, voda inak kludne moze v nej zoxidovat spoj, uz som sa stretol na bmw s tym, ze od regulatora teploty v motorovom priestore po kabloch vosla voda az do rj klimy a skoro to zhorelo.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ak je vsetko ok skontrolovat kabelaz, odpor na kablovacke mensi ako 1 ohm.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Dakujem Xentry, pokúsim sa to využiť. Trochu to bude pre mňa problém, ale dúfam, že to zvládnem. Ozvem sa, ako sa mi darilo.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w203 , C 270 cdi , 2001 - chybové hlásenia

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Ten posledný obrázok mohol byť v hornej línii trochu väčší...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných