Mercedes W 208

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

Mercedes W 208

Príspevok od používateľa zeon »

Zdravím vás Medvedici,,poprosil by som tích čo maju skusenosti s konkretním autom Mercedes W 208 S motorom 100 KW 136 HP,Nech mi daju informacie klady zapori,načo davať pozor pri kupe, aka je spotreba v meste a proste všetko čo vás napadne,ten o ktorý sa zaujimam ma 274 tis,ako mi spomenul majitel a R.V. 1999.prevodovka je Manual.dialšia Poprosim len odpovede ktore mi niečo daju nie ironicke a trápne odpovede , ktoré nemaju s danou otazkou nič spoločné. vopred dakujem P.O.
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Mal som W208 200Kompressor 140kW verziu, cize necelych 200 koni. Co sa tykalo dynamiky, bolo to take, ako to nazvat, pre nenarocneho sofera dajme tomu… Tych tvojich 100kW s tym hladkym dvojlitrom bude slabe, auto ma svoju vahu, nie je to ziaden drobec a ten vykon bude slaby, spotreba tiez nebude nizka, lebo plyn budes tlacit na podlahu aby sa to ako tak hybalo… U tohto modelu by som ako zaklad videl 200K resp 230K. S kompressorovym motorom sa da pohrat a za relativne maly peniaz sa da vykon podvihnut o nie malo koni… Avsak, k tomuto kupe by som ako idealnu volbu videl 320. Vykonu pomerne dost, kultivovany chod sestvalca, zvuk a celkovo prejav jednoducho patria k autu tohto typu. Spotrebou nebudes daleko za tym dvojlitrom… Tak isto aj spolahlivostou samotneho motora a 5gtronic prevodovky pri poctivom servise budes mat vystarane na vela kilometrov. V interieri je miesta dost, kedze je to stvormiestne, na to ze je to kupe, pohodlne sa odvezu styria dospeli aj s batozinou, kedze ani kufor nie je maly. Ja ako mlady chalan, plus traja, ako partia sme s CLK-ckom precestovali polku Europy, cez AT D B, az na sever Skotska, naspat cez F IT az na juh Chorvatska. Nikto zo styroch, sa ani po dlhej jazde bez prestavky nestazoval na pohodlie ci komfort… S tou 140kW verziou nebol problem na dialnici drzat rychlost na 200+ kmh…
Takze suma sumarum, ako youngtimer nie zly vyber, dostatok priestoru v kabine aj v kufri, pri servisovanom kuse spolahlive. Urcite by som nevolil hladku 200-vku, kvoli spominanemu pomeru vykon/spotreba. Minimalne 200/230 kompressor, idealne vsak 320, ak su grose navyse, kludne aj 430, neznicitelny osemvalec so slusnou davkou vykonu. Ale ako vravim, zlata stredna cesta, popozeraj 320-ky…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Leon pekne si napisal recenzie, ale zadavatel asi nepotrebuje vykon, ked sa pyta na spotrebu v meste. Kludne može byt 6 l v meste na vychodnom slovensku s lahkou nohou a kludne može byt 15 l v meste ako je BA.
A Zeon, len ci Ti majitel nezabudol povedať že tych 270.000 km malo to auto v roku 2005. Take auta sa nekupuju aby najazdili 1000 km mesačne. Pokým to nie je nejaky cukrík AMG.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných