Mercedes R-Class Long 350 CDI 4matic - rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Mercedes R-Class Long 350 CDI 4matic - rozvody

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Chlapi,

vie niekto poradiť kedy meniť na tomto aute/motore rozvody? Auto ma teraz 10 rokov a 218 tis km. Na aute menim olej 1x ročne alebo max.15 tis km.

Ďakujem
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ked bude natiahnuta retaz, ked nebude "sediet" synchronizacia kluka/vacka. Kym toto je v poriadku, kym je v poriadku napinak retaze nie je dovod sa ich dotykat.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Pri niektorých mercedesových motoroch je špecialita, že rozvody sa opotrebujú nie natiahnutím alebo roztrhnutím reťaze, ale opotrebením ozubení na kolieskach, takže reťaz na nich časom preskočí - aj keď nie je nejako extrémne natiahnutá.
Určite to treba pozrieť, lebo v prípade preskočenia rozvodov to stojí majland. Rada typu "kým to ide nechaj to tak" je typickou ukážkou, akú cenu majú rady z internetu.
Zaujímalo by ma, či by ti takú "radu" napísal niekto aj v prípade, keby niesol zodpovednosť za následky.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Urcite si v tom doma a poznas to velmi dobre. Urcite poznas aj to, ze na motoroch, ktorych sa to tyka na to davno predtym ako sa nieco stane upozornuje rozsvietena kontrolka motora, kvoli tomu, ze nie je synchronizacia cize co z toho vyplyva? Nesedi kluka vacka, predtym ako na niektorych benzinovych motoroch skoci retaz davno nesedi kluka vacka. Koliesko sa opotrebuje na urcitej serii benzinovych motorov na vyvazovacej hriadeli, tento motor ju nema, ak sa opotrebuju kolesa na niektorych stvorvalcoch tak preto, ze je natiahnuta retaz a obrusi ich casom a samozrejme nemoze sediet, kluka vacka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj keby platilo (ibaže neplatí) že sa dokáže obdrať samostatne koliesko,klzák alebo natiahnuť reťaz,vždy bude platiť že aj malú mieru chybovosti (uvolnenia) sa dá zistiť z vyhodnotenia kľuka/vačka.Ak je vyspelý menežment tak si to tiež vyhodnotí.Ale odpoveď xentryho sedí úplne presne.Bodaj by boli informácie z internetu také.Takúto radu by som dal aj vlastnému dieťatu zo všetkou zodpovednostou.
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Xentry ak tomu správne rozumiem tak auto samo na to upozorni na palubnom PC?

Alebo mám inštruovať v duchu toho čo si písal môjho mechanika nech to pozrie?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Tie motory nemaju problemy s rozvodmi, laicka kontrola je rano ticho pri starte, ziadne zarachotenie od rozvodu, druha rychla kontrola je cez diagnostiku, start motora a moze zvolit menu "motor toci ale nenastartuje" tam pri starte vidi zopar veci. Otacky motora, tlak v rampe, praca regulatora, a synchronizaciu medzi klukou a vackou, klasicka kontrola ide cez osciloskop aj podla diagnostiky. Je tam aj znazorneny graf ako ma vyzerat dobry rozvod.

To co som pisal, ze sa bude stazovat cez kontrolku motora to je pri benzinovych 6 valcoch napr. M272, ktore s tym mali problem
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Xentry ďakujem ti moc.
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Presne ako pise xentry. Kym za studena (samozrejme aj za tepla) nehrkoce, nesramoti, vobec sa tomu netreba venovat. Problem s retazovym rozvodom sa tykal uplne inej motorizacie, jergusko v tom len jednoducho nema jasno…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných