MB W203 C220 CDI OM646 2004 FL AT - rozvody, hluk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juro0310
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.07.2021 18:41
Zdieľať na Facebook

MB W203 C220 CDI OM646 2004 FL AT - rozvody, hluk

Príspevok od používateľa juro0310 »

Zdravím, chcem Vás poprosiť o identifikáciu zvuku ( https://www.youtube.com/watch?v=DDke9tF4GxQ ) vychádzajúceho z prednej časti motora, konkrétnejšie (podľa môjho ucha) z pravej šoférovej strany. Zvuk počuť stále, za studena menej, pri zohriatom motore viac (viz. video). Najprv som si myslel, že sa bude jednať o niektorú kladku, prípadne remeň. Po pár otázkach som sa dostal k odpovedi, že to je zvuk rozvodovej reťaze, ktorá sa začína rozťahovať a časom sa to zhorší, ale stále na aute môžem jazdiť. Pred reťazou skontrolovať jej napinák. Tieto rady mi dal pán, ktorému motor (podľa neho) znel rovnako, následne začala byť reťaz ešte hlučnejšia. Bol to pán z Nemecka, preto by som sa rád opýtal Vás tu, máte niekto skúsenosti s rovnakým problémom? Chcem sa uistiť, či je to naozaj zvuk rozvodovej reťaze, keďže sa jedná o väčšiu investíciu. Môžem ďalej jazdiť a počkať kým bude reťaz hlučnejšia? (Okrem zvuku žiadne iné príznaky). Ďalej by som sa chcel opýtať ohľadom ceny výmeny rozvodov u nás na tomto motore, prípadne vašich skúsenosti, rád a podobne. Je to OM646 2.2CDI s nábehom 267.000km, reťaz má vpredu, motor by snáď von ísť nemusel. Je to motor s dvojitou reťazou, podľa skúseností ostatných jedna z dobrých motorizácií čo bez výmeny nabehá ešte veľa kilometrov, čo ma celkom mrzí. Ďakujem za odpovede.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ak ma problem rozvod prve kde ho je pocut je studeny start. O ktory zvuk konkretne ide? ten sustavy? Nahravky na telefon tak skresluju, ze az. Rozvod treba preverit osciloskopom, v diagnostike je presny graf ako ma vyzerat kluka/vacka. Bol dole drazkovany remen askontrolovane vsetko co sa tam toci?
juro0310
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.07.2021 18:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro0310 »

Viem, že video skresľuje, ale inak to opísať ťažko. Keď to mám popísať slovami, pripomína mi to hrkajúce ložisko. Dole ešte nebolo nič, zbieram info predtým než to niekde zatvorím. Pri studenom štarte sa tak isto na +/−2 sekundy ozve: https://www.youtube.com/watch?v=mSS8r0jYFJ8

Na videu trvalo dlhšie kým auto chytilo, stalo vyše týždňa a bolo v ňom málo nafty, inak štartuje aj za studena pekne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných