MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dannyd14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.11.2021 09:31
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa dannyd14 »

tuninka napísal: 13.02.2024 17:32
dannyd14 napísal: 13.02.2024 14:15 Este skusim zajst do autosluzieb zistit, ci nie je chyba v kluci a spravit si nahradny.
toto si mal spraviť ako prvé, možno by to bolo najrýchlejšie a najlacnejšie riešenie, treba si iba obvolať zopár kľúčových služieb, aby si bez behania zistil, že či taký kľúč vedia duplikovať a za koľko, to je prvé čo som vždy robil ak som kúpil auto s len jedným kľúčom.... v NR bol rozdiel medzi jednotlivými kľúčiarmi dosť veľký, na iné auto ma stál kľúč s imobilizérom a diaľkovým 50eur, to isté by som mal v autorizáku za 150eur a verím že ten kľúč by bol z toho istého zdroja. Ak by si mal druhý funkčný kľúč, ľahko by si zistil, že či to je vadným imo v kľúči, alebo vadným imo v aute.
Uz som sa zastavil v klucovych sluzbach a spravia mi novy kluc za 40 €, takze snad to bude fungovat. Potom to otestujem, a ked to nepojde, tak to dam odpojit a mam svaty pokoj. A ano, nabuduce si dam spravit hned novy kluc, nech nestracam cas.
dannyd14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.11.2021 09:31
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa dannyd14 »

tuninka napísal: 15.01.2024 17:14 Podľa toho ako ti to blikne a zdochne na tom videu, tak je to imobilizér... a potom nejde naštartovať. Ako v servise vylúčili to, že to nie je imobilizérom? Skúsil si štartovať druhým kľúčom? Lebo to vyzerá, že nespoznáva tvoj kľúč. Skús ešte upresniť, že aká je to mazda, presne... potom sa dá nájsť či sa dá resetovať imobilizér.

skús tento link hodiť do prekladača, tam máš aj odpoveď

https://www.startmycar.com/mazda/626/gu ... eft-system
Tak napokon mi elektrikar odpojil imobilizer cez emulator a auto ide ako hodinky, ziadna kontrolka uz vobec nesvieti, takze problem vyrieseny. Stalo ma to 230 €, co je v pohode, hlavne ze to uz funguje a nemusim sa trapit.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

Super, že ti to už funguje, a je super, že si nám dal o tom aj vedieť :2f93:

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných