Mazda CX7 2,2 diesel , 127 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erixo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:42
Zdieľať na Facebook

Mazda CX7 2,2 diesel , 127 kw

Príspevok od používateľa erixo »

Zdravim vsetkych,nevie niekto poradit?na mojej mazde cx7 127kw nabeh 208.000km sa mi zacal rapidne stracat o
lej.auto je bez zmien.auto ma vykon,ziadne uniky.olej meneny kazdych 10-12.000km mazda dpf 5w30.nedymi ani nic podobne.jediny priznak ktory som zistil pri nastartovanom motore je nadmerny tlak a dymivost po otvoreni dolievacieho otvoru na olej.dymi to ako z vyfuku.nema niekto podobnu skusenost?bol som v 3 servisoch a vsade hovoria nieco ine.dakujem vopred za odpovede.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda CX7 2,2 diesel , 127 kw

Príspevok od používateľa ivko1 »

Najhorší motor čo Mazda vyrobila, nikto netuší čo tomu presne môže byť a ani sa do toho velmi nikomu nechce
Ked ide cez nalievacie hrdlo velký tlak, tak ten tlak môže byť len ako únik zo spalovacieho priestoru a kedže sa popri tom rapídne stráca aj olej a nikde to viditelne netečie, tak to ide do spalovacieho priestoru (čo by malo byť vidieť za autom - dym, oprskaný zadok mikrobodkami oleja) alebo potom druhá možnosť že cez turbo, ale zatial sa "ukladá" do intercoolera - pár litrov sa tam zmestí a ked sa naplní tak si ho potiahne cez sanie a začne spalovať a potom až bude kúdol dymu
tuninka
Príspevky: 899
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda CX7 2,2 diesel , 127 kw

Príspevok od používateľa tuninka »

rapídna strata oleja je podľa teba koľko litrov, alebo decilitrov na 1000 km?
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda CX7 2,2 diesel , 127 kw

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

...
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 11.11.2023 03:32, upravené celkom 2 krát.
erixo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:42
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda CX7 2,2 diesel , 127 kw

Príspevok od používateľa erixo »

1000km cca 2,5l.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda CX7 2,2 diesel , 127 kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dojmológia ktorá môže stáť majiteľa cekom slušne zbytočne vyhodených peňazí.Či v motore je niečo nezdravé napr prefuk piestnych krúžkov sa dá zistiť bez zašpinenia rúk a dokonca určiť ktorý v valcov je ten čo robí problém.Vyzerá to nasledovne viď obr
Odhora záznam z čidla kluky,nižšie čidlo vačky,nižšie prúd 1 vstreku,a úplne dole je tlak v klukovej skrini.Tá vlnovica je pulzácia kde sa strieda tlak a podtlak podla práce piestov,podľa uhlových jednotiek medzi 1 a 1 vstrekom viete ktorý pulz patrí ktorému valcu (1-3-4-2) . Toto je ukážka motora kde pulzy strieda od - 3 mBar do + 3mBar čiže je to síce pulzujúce ale z výslednicou 0.
Tak aký problém je zistiť čo je skutočnosť ? Platí...nemeráš -nevieš. Len by ma zaujímalo na základe čoho sa potom robia dobre nie GO ak sa to nevolá dojmológia.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných