Lancia Musa 1,4 automat r.v.2005

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

anti98
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23.11.2008 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anti98 »

automat je lepsi ako manual a urcite vydrzi :300f:

lakinoo: na mojej mazde6 s automatom mi v mazda servise chceli menit olej, ale zistili ze vyrobca to neodporuca, vraj sa nevymiena a ani ho nevedeli vymenit, vraj by museli zohriat olej a az tak by sa dal vymenit / a na zohrievanie nemali nastroje/ nie som mechanik, ale mi to prislo divne, hlavne v autorizovanom, ze nevedeli. :d :D
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

ak je tam manualna robotizovana prevodovka, treba menit olej na servomotorceky v nadrzke pri motore. Ked sa pokazi, amen tma
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

anti98 : jednoduchá matematika vraví, že ked výrobca nariadi že olej meniť netreba, a tebe niekde po 150000km prevodovka zdochne, že na tebe výrobca zarobí daleko viac predajom novej prevodovky, ako by na tebe zarobil na dvoch výmenach oleja v AT.
Poruchu zvalia kludne na občasné nesprávne používanie a je to a ty budeš lahší o pár tisíc €€€ a nie len o pár stoviek za výmeny oleja s filtrom
anti98
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23.11.2008 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anti98 »

v tom servise mi chceli menit olej v prevodovke pri 70000km aj mi poslali co vsetko budu robit, ale po pol hodine volal zo servisu vraj olej v prevodovke menit netreba a ani to nedokazu :40bd: aspon ze si to nenauctovali za nic.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

to je jednoduche - prevodovka, rovnako ako auto je navrhovane na zivotnost 150tkm - preto autorizovane servisy automaty olej memenia ani to memaju ako vediet. Detto manualne prevodovky - len tam je prirodzena zivotnost vyssia (zvycajne, nie vzdy).


Automat je super - ale novy. Jazdene auto len s manualom.
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

ked je tam manualna robotizovana prevodovka ako mala 147 , 156, fiat 500 a pod. tak je to strasne vozenie, kyve s tebou ako na traktore. tato prevodovka je vlastne mechanicka len zaradovanie rychlosti je robene elektro-hydraulicky. na dsg, tiptronic to ma velmi daleko
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

YxoYpsilono napísal:Automat je super - ale novy. Jazdene auto len s manualom.
ani by som nepovedal :3020: :3020: :3020:
mas to jedno ci das liter euracov do dvojhmoty plus spojkoveho setu na manuali alebo liter euracov do repasu automatu :40bd: :40bd: :40bd:

kupit starsie auto s manualom ziadna vyhoda nie je :3c90:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

do takejto lancie 1,4 manual....
dvojhmotu, repas automatu a podobne sragory, mozes pustit z hlavy :coffe:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

zdravim,

ked uz je tu podobna tema, chcel by som sa spytat ci niekto nemate skusenosti s aut. prevodovkou vo Fiate Bravo 1.4 T-jet, prevodovka je Dualogic MTA, pravdepodobne je to robotizovana dvojspojkova prevodovka.. Ak by ste mali nejake skusenosti so spolahlivostou nakladmi na vymenu oleja v nej, odolnostou (v porovnani s DSG), alebo cenou repasu prevodovky a pod. budem rad...

dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný