Lancia Delta - chybovy kod U0422

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Lancia Delta - chybovy kod U0422

Príspevok od používateľa citronsk »

zdravim,

potreboval by som radu od tych co sa vyznaju v autodiagnostike, vlastne mam dve otazky.. 1. diagnostika mi vypisala chybu "U0422 - funcke setrvacnosti, prerusovany".. no netusim o co vobec ide...? presiel som par odkazov na webe no nic blizsie som nenasiel...

2. otazka je ci si riadiaca jednotka v aute pamata vymenu (stav pocitadla km v danom okamihu)
oleja aj bez toho aby bolo k k autu pripojene nejake zariadenie, napr. na zresetovanie intervalu vymeny oleja?
Teda jednoduchsie: vie RJ o tom ze bol olej vymeneny aj ked bol iba mechanicky vypusteny stary a naliaty novy, bez toho aby sa k autu pripajalo hocjake zariadenie na zresetovanie intervalu?

Lancia Delta III 2.0 Mjet 2009

Dakujem za rady
colinixXx
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.12.2009 00:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa colinixXx »

Zdravím
k 1: U0422 znamená Chybné dáta prijaté z Body Control Module. BCM (RJ komfortu)riadi el. okná, zrkadlá, centál, immo, klímu a podobné "rozmaznávatká". Takže chybu by som hľadal tam. Funguje všetko? Aj keď to mohlo byť len dočasné a už to znovu ide.
k 2: RJ to nemá ako zistiť a Delta III sa resetuje prioritne cez diagnostiku. (Neviem, či funguje aj nejaká kombinácia kláves priamo v aute)
Záver: treba to napichnúť na značkovú diagnostiku, príp. jej alternatívy pre Fiat-Chrysler. Univerzálna asi nebude postačovať (tá je ako univerzálne poťahy - pasujú na všetky autá, ale ani na jedno poriadne), hlavne čo sa týka iných rj ako motora.
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

..praveze funguje vsetko, teda aspon som nepostrehol zeby nieco z toho nefungovalo co si vymenoval... jedina vec co robi zlobu (len v zime) je parkovaci senzor.. Mozno aj ten by mohol patrit pod ten danu chybu vypisanu diagnostikou..

ak by som sa mohol este spytat, je mozne na tomto aute zistit cez znackovu diagnostiku napr. mieru zanesenia DPF filtra, alebo funkcnost tlmicov (elektronicky riadene tlmice, funkcia SPORT)?

dakujem za objasnenie!
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Na to nemusis mat origo diagnostiku,Bosch to vie.Vie aj stav DPF,a tlmice taktiez.Dokonca vie spustit aj regeneraciu DPF.Pravdepodobne budes mt nieco so Can Bus systemom/zbernicou/.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Chybu netusim. Ked vsetko funguje, vymazal by som to a skontroloval neskor...

Reset servisneho intervalu, regeneraciu DPF spravi aj fiatecuscan.

Co sa tyka planovanej servisnej hlasky, ta zmizne sama tak do 1500km. Schvalne som to skusal nezresetovat, neviem ci to skorej nepocita pocet startov, ale prestane otravovat aj bez zasahu.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných