Lada Niva - separáror

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Lada Niva - separáror

Príspevok od používateľa kostlivec »

Pozdravujem Vás vlastním ladu nivu 1,7 benz. jednobodové vstrekovanie a potrebujem na nej urobiť trošku preventívnu údržbu čo sa týka palivovej sústavy,ide mi hlavne o to či mi neporadíte s takým veľkým čiernym valcom od ktorého idú hadičky do akože karburátora,dočítal som sa iba že je to nejaký separátor ale neviem či sa to má alebo dá nejako čistiť alebo len celé vymeniť a po koľkých km. Pred ním na potrubí je taký malý hliníkový valček je to paľ.filter? prosím poraďte ak ste majiteľmi týchto aut ďakujem :-\
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Volakedy na starom žigule bol separátor oleja v hadici od dekla vačky smerom k vzduchovému filtru...nebolo to nič iné len kus drátenej špirály (tvarovo jak kefa na flašky) strčený priamo v tej odvetrávacej hadici....stačilo vyčistiť v benzíne. Možno aj tu je to podobné.
A palivový filter .....mení sa po kilometroch podla servisného intervalu, alebo ak začne byť problém že je upchatý tak aj skorej. Dosť záleží od toho kde a čo sa tankuje...niekomu vydrží aj celú životnosť auta... :2f93:
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Ďakujem Vlady ale neviem či máš nivu a či si to videl tu veľkú čiernu hrču cez ktorú ide palivo a je tam aj elektrika napojená,čerpadlo to nebude to by malo byť v nádrži,pozeral som na tú hrču ale myslím že sa nedá ani rozobrať teda vyčistiť lebo je to jeden zaliaty celok,stojí okolo 50eur na nete :41c2:
cmelak2500
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 12.01.2006 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelak2500 »

Je to na to ze by sa v tom mali zrazat benzinive pary a putovat v kvapalnej forme spat ku spotrebovaniu. Nic nepokazis ked kabel odpojis a jednotlive podtlakove hadicky veduce ku klapke zaslepis.
Mal som trnto motor viem vsetky komponenty okolo neho.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Takže som dal info celkom od veci....sorry.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní