Lada Niva 1.6 - problem so spojkou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Lada Niva 1.6 - problem so spojkou

Príspevok od používateľa miso991 »

Zdravim, na mojej lade nive 1.6 karburator zacala blbnut spojka a to tym sposobom, ze ked zacnem silno brzdit tak sa sama odseba stlaci az na podlahu a nevrati sa, aj pri normalnej jazde je nejaka cudna moc mäkka. Ked brzdim a sama sa stlaci tak nejde ani rychlost vyradit a musim ju podvihnut nohou. V com moze byt chyba? Zacala takto blbnut odkedy som jej dal dost zabrat v hlbokom blate... Inak neklze a pekne zabera. Dakujem
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

mám takisto tento ruský zázrak, problém bude najskôr niekde v pedáloch na ich osi na ktorej sa pohybujú niečo tam drhne , rozober a premaž to , na spojkovom pedály je ešte tzv. servopružina ktorá pomáha stačit pedál skontroluj či nieje prasknutá , pružina je aj pri spodnom valčeku na prevovke aj valček by som skontroloval popr. odvzdušnil celý sistém . Pevné nervy prajem s týmto autom :41c2: :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

naco este chovate tie cccp vykopavky.keby boli v top stave tak nepoviem,ale je to rusky smejd.
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

Na nivu si nedam dopustit!!! Do terenu by som ju nevymenil za ziadny patrol, landcruiser, ci G-class :3020: Je to maly rusky tank. Preco by ju asi vyrabali vyse 30 rokov takmer bez zmien?!? Ale o tom nie je tato tema.... Uz sme zistili co je vo veci, system je totalne zavzdusneny, a je v nom plno bordelu, cize cez vikend to cele precistim a odvzdusnim a napisem ako to dopadlo.... Ked to nepojde tak to prerobim na spojkove lanko a bude pokoj... Lade takato "vyspela" technika nesvedci, aj hydrostely mam vymenene za klasicke manualne stelovaky...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

landcruiser je lepsi.legendu nic neprekona.aj pv3s ma dobru priebornost,ale jazdit na tom och.a co taky UAZ alebo gazik.to boli casy ked to bolo nove.dnes je to prd.
petko1234554321
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.02.2013 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petko1234554321 »

Skus sa pozried do hlavneho valca alebo do pomocneho valca ake su tesniace gumicky presne to iste urobilo kamosovy tesniaci kruzok stoji okolo 0,50 € :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný