Lada 2104 - kontrolka dobijania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Perfect1n0
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 22.12.2010 21:29
Zdieľať na Facebook

Lada 2104 - kontrolka dobijania

Príspevok od používateľa Perfect1n0 »

Dobry den!
Chcel by som sa poradiť! Môj otec ma na aute taky problem, nesvieti mu kontroka dobijania a čo s tym može byť!
žiarovka je dobra a svieti, a alternator funguje a dobija, len ked zapneme klučik do 1.polohy, rozsvieti sa kontrolka mazania, ale konrolka dobijania nie.

Za odpovede vopred dakujem!
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A otázka.... fungovala tá kontrolka vôbec predtým???A nieje na 2104ke náhodou namiesto kontrolky nabíjania použitý voltmeter? Mal som volakedy 2105 čo je v podstate to isté len sedan , ale mám taký dojem že na palubovke je na kontrolu nabíjania voltmeter a kontrolka je tým pádom nefunkčná z toho dôvodu že to má elektronický regler vstavaný priamo v alternátore a kontrolku nieje kam pripojiť Akurát že Rusák mal budíkov narobených dopredu z doby ešte keď tam dávali klasika relátkový mechanický reger ........Sorry ak zavádzam ale ozaj je to už dávno čo som v tom aute sedel... Lebo tam bolo tak že velké budíky boli rýchlomer a potom taký ten združený prístroj palivomer-teplomer a v ňom kontrolky na olej a nabíjanie a potom v strede malý kruhový voltmeter . Lebo dačo si ešte pamätám, lebo som si tam menil ten združený budík za otáčkomer a namiesto voltmetra som dával potom palivomer a signalizáciu teploty motora som riešil elektronicky nejakými LEDkami .... je to už cca 10-11 rokov takže tak...skleróza a pod.Ale viem že s tou elektroinštaláciou tam boli hokeje od novoty lebo podla schémy to nesedelo s realitou v aute a boli kdekade popridávané relátka .....
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní