1,6 CRDi vs 1,6 TDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

1,6 CRDi vs 1,6 TDi

Príspevok od používateľa volkl »

Ahojte,
Planujem kupit starsie auto okolo 2012-2014 rocnik.
Rozhodujem sa medzi autami s motorom 1,6 Crdi (Kia Ceed / Hyundai i30) alebo 1,6 Tdi (Skoda Octavia)
Chcem vas poprosit, z pohladu spolahlivosti, ktory motor radsej zvolit?
Je mi jasne ze uz bude zalezat aj na konkretnom kuse, ale vo vseobecnosti tykajucich sa kvality vstrekov, turba, atd, co by bola lepsia volba?
Pripadne ma niekto aj realne skusenosti s 1,4 Crdi v Kii Ceed?
Auto bude vozit 1-2 osoby, obcas nakup k tomu.
Vopred vdaka za rozumne odpovede.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 CRDi vs 1,6 TDi

Príspevok od používateľa volkl »

Takže 1,6 CRDi je lepšia voľba?
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 CRDi vs 1,6 TDi

Príspevok od používateľa volkl »

Práveže viac mi vyhovuje Ceed.

Väčšinou lepšia výbava v porovnaní s Octaviou
6-rýchlostná vs 5-rýchlostná prevodovka
Dizajnovo je Ceed krajší
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 CRDi vs 1,6 TDi

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je predsa úplne jasné že najlepší bude benzín...

Už len ked čítam ako teoretizuješ o spolahlivosti a snažíš sa nájsť to akože spolahlivejšie, tak vedz že príde jedna porucha a zaplačeš...
Kolko ročne najazdíš že to musí byť diesel? Je mi jasné že málo, ale chceš sa voziť za čo najmenej litrov paliva (ak sa mýlim, tak sa ospravedlnujem)

Ja som tu pár krát spomínal kolegu s dieslovou Grand Vitarou čo si nedal povedať že diesel s DPF sa NEKUPUJE, tak po včerajšku sa už rozhodol že auto pôjde preč...
Zasa problém a zasa s motorom a to už jeden motor vymenil a auto vlastní od konca roka 2020
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 CRDi vs 1,6 TDi

Príspevok od používateľa gnagy »

Jeden pán predáva Fiat Punto rok 2017 (id: 30316922), obyčajná 1.4 benzín bez turba. Má najazdených 530.000km. Keď som videl to auto na fotkách, najprv som si myslel, že sa len pomýlil v počte km o jednu nulu :-) Niekto najazdí obrovské km v aute, ktoré ani "nepatrí" na diaľnicu, ale nerieši a asi bol spokojný, keď sa mu podarilo najazdiť tak veľa. Zaujímavé, že si nevybral diesel. Ja som mal veľa dieslov, ale vždy tam boli problémy a to ani nie veľmi so samotným motorom, ale všetko okolo toho. S benzínami som nemal absolútne žiadne problémy a najnákladnejší servis bol výmena sviečok. Žiadne dpf, žiadne turbo, žiadne upchaté egr, vstreky na repas, proste to ide a ide. Tiež by ma zaujímalo, že koľko km najazdíš ročne a aké trasy robíš?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 CRDi vs 1,6 TDi

Príspevok od používateľa volkl »

Ahojte, ospravedlňujem sa za neskoršiu odpoveď.
Rozumiem aj vašim otázkam, ale nebude to môj prvý diesel.
Mal som JTD, TDCI či 2,0 Tdi, čiže nástrahy ako také ovládam.
Skôr mi išlo o to, kde je šanca že ich bude menej. Nejaké tie chronické choroby na ktoré tieto motory trpia.

Ale medzičasom som už kúpil Hyundai i30, r.v.2015 s motorom 1,6 CRDi, nájazd cca 165 tisíc KM. Tak hádam nejakých pár rokov poslúži.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 CRDi vs 1,6 TDi

Príspevok od používateľa zsvatos »

iba moj nazor. Motory Hyundai/ Kia 1,6 CRDi su vo vseobecnosti velmi spolahlive. Mam ich "pod kridlami" niekolko, nikdy som neriesil svietiacu kontrolku motora, rozvody su riesene bezproblemovou retazou, turbo sa riesi okolo 250 000km, ani po mnoho kilometroch nie je motor ostaty od oleja. Vodna pumpa ani neviem kde je, nikdy som to nepotreboval.
Na rozdiel od 1,6 TDi CR...
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 CRDi vs 1,6 TDi

Príspevok od používateľa volkl »

Ďakujem pekne za info, to znie dobre.
Inak aj zvukový prejav toho 1,6 CRDi je v porovnaní s TDI omnoho jemnejší, alebo ako to nazvať.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných