Kia Sportage III 1.6 GDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

visior
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.06.2015 19:43
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa visior »

Pozdravujem Vás. Neviete mi prosím napísať reálne skúsenosti s týmto autom? Aký je motor 1.6GDI poruchovy, poprípade plusy - mínusy tohto auta. Mne aj manželke sa veľmi páči a zvažujeme jeho kúpu. Momentálne vlastním Opel Meriva B 1.4 74kW. Rozmýšľal som aj nad Mitsubishi ASX 1.6 benzín alebo Nissan Qashqai 1.6 benzín. Páčia sa mi obyčajné atmosférické benzínové motory. Vďaka za všetky komentáre.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa cobo77 »

Vlastnil som 2013 Sportage 1.6gdi od roku 2015 do 2017, tých 99kw je len papierových, pocitovo auto pre piánko vozenie, pri obehovaní poradiť do 3jky a točiť to.... porucha žiadna, servis prijateľný co sa týka ceny.... Ak hľadáš klasický atmosférický benzín, hľadaj mazdu cx5 s klasikou 2.0 benzinom, keďže gdi u Kie je priamovstrek a hrozí riedenie oleja s benzínom pri krátkych trasách po meste
Naposledy upravil/-a cobo77 v 06.01.2023 10:18, upravené celkom 2 krát.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa miroslav114 »

My máme tucsona s 1.6 gdi , dali sme tam LPG , spotreba čisto na benzín pri veľmi ľahkej nohe okolo 7,6 l , keď ho už točis tak okolo 8,5 , plynu okolo 11 l cca je to 2019 , kupovali sme ho nový, teraz má cca 38000km a zatiaľ bez absolútnej poruchy jazdí na Tom len žena a máme 8 áut , jazdí na Tom malo a strieda to tak preto také km , osobne keby som to kupoval znova išiel by som už skôr do CRDi žena nechcela naftu ale ako píšu vyššie delo nečakaj , je musíš veľa podradovat keď chces jazdiť svižnejšie
visior
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.06.2015 19:43
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa visior »

Ja som chcel auto ktoré je skôr do mesta a odveziem v ňom 2 dospelých a 2 deti. 80% jazdím mesto a 20% mimo mesta. Chcel som auto ktoré má o niečo vyšší podvozok, nakoľko chodíme na chatu a je tam mierny kopec. Kufor som chcel taktiež o niečo väčší ako má Meriva. Mne sa hlavné jedná o motor 1.6GDI nakoľko nájazdom mesačne max 500 km.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Uff. Na 500 km mesačne, to bude veľmi drahá prevádzka.
Zobrať do úvahy 1x výmenu oleja ročne +servis +poistka +pneumatiky +strata hodnoty...

Kilometer jazdy Ťa vyjde aj na 50 centov.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak chceš auto hlavne do mesta a krátke trasy, tak radšej Qashqai alebo ASX. Sportage má priamovstrekový motor. Q a A je nepriamovstrek.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa Dep »

Subaru XV, Forester. Este bez elektrifikacie 2.0 benzin 110kw. Idealne manual (aj ked sam jazdim na Lineartronicu) a samozrejme, jedna sa o primitivne motory bez priameho vstreku, egr, turba, gpf.
Naposledy upravil/-a Dep v 06.01.2023 16:44, upravené celkom 1 krát.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
visior
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.06.2015 19:43
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa visior »

V čom sú klady a zápory pri priamovstrekom motore GDI. Veď taký koncern VW má TSI a kopec ľudí si to chváli. Taktiež ľudia v mojom okolí ktorých poznám a majú TSI behajú veľmi často mesto a nemajú problémy.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Priamovstrekový motor viac karbonuje, benzín sa dostáva do oleja a pri krátkych trasách sa nestihne odpariť. Výhody motora - má vyššiu účinnosť.
jacobj
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19.04.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa jacobj »

Presne toto som chcel napísať aj ja. GDI je skratka Gasoline Direct Injection, teda priame vstrekovanie paliva a motor ho má kvôli vyššej účinnosti, čo by sa malo prejaviť aj na o niečo lepšej spotrebe (malo...). Lenže ako každý priamovstrek, hrozí mu karbónovanie sacích ventilov a pri častých krátkych jazdách, kedy sa motor nestihne poriadne ohriať, aj riedenie oleja benzínom, ktorý nakondenzoval na stenách valcov. Taktiež som čítal o prípadoch kedy sa ľuďom ktorí dlhodobo tankovali nekvalitný benzín, rozpadol beztak chúlostivý katalyzátor a jeho čiastočky sa nasali späť do motora, a bol problém. Čo sa týka TSI, tak novšie (kódy motorov ale netuším, srry) majú výfukové zvody integrované do hlavy valcov, aby sa tak motor rýchlejšie ohrial a benzín sa tým pádom zo spaľovacieho priestoru odparil aj po kratších trasách. T-GDI motory (s turbom) to už majú tiež, ale GDI pokiaľ viem nie.

Byť teda tebou (alebo ak by som ja hľadal crossover/SUV a jazdil 80% mesto), tak idem do ASX alebo Qashqai so základnou 1.6, tak ako už bolo odporučené. Ušetríš jednak už pri kúpe, a jednak aj do budúcna na riešení problémov.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa pavolh »

známemu odišiel na 1.6 gdi katalyzátor pri 50 000 km, náhrada neexistuje a originál stál 3000e+400e práca a to sme sa niekedy smiali koľko stoja dpf pre naftové autá
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa jozzo71 »

Ale no, na autodoc su na daný model katy plná riť. Origo walker 3000, ale náhrady od 300 hore, okolo 500 +- sa dá kupiť uplne v pohode. Iné značky aut budu na tom stejne..
visior
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.06.2015 19:43
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa visior »

Chalani, presvedčili ste ma aby som Sportage s motorom 1.6GDI obchádzal. ASX sa mi v skutku páči, len čo ťa hniloba? Detská choroba japonských áut. Qashqai nepoznám, preto bude výber veľmi ťažký.
visior
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.06.2015 19:43
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage III 1.6 GDI

Príspevok od používateľa visior »

Ešte predsa na margo Kia Sportage. Dnes som našiel inzerát s motorom 2.0 CVVT. Určite budem počúvať od vás či som blázon, vysoká kubatúra, to zožerie aj trávu okolo cesty.
Ono beriem to tak, ak moja Meriva B 1.4 74kW spotrebuje 7,8l/100km benzínu, všetky autá ktorých spotreba bude oscilovať okolo 8-9l benzínu a budú mať vyššie kW je vítaná. :o

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných