Kia Sorento 2017 2.2 automat - drnčanie od 100 km/h

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Kia Sorento 2017 2.2 automat - drnčanie od 100 km/h

Príspevok od používateľa ampo »

Ahojte, mám Sorento 2017 2.2 6st-automat, najazdené 70 tisíc, a v poslednom case som si všimol, že keď idem po okreske/diaľnici a pridám plyn či už na rovine alebo najmä do úplne jemného stúpania, tak mi pri akcelerovaní “drnčí” resp brní od kolies. Nenazval by som to možno rezonanciou, nakoľko auto vôbec netrasie ani celé nijako nevibruje.

Toto drnčanie mi rozkmitá spätné zrkadlo a neviem vtedy ani prečítať ŠPZ auta za mnou, ktoré je v tesnom závese. Robí to len keď auto zaberá a najviac to cítiť keď cesta čo i len trochu stúpa, ale taktiež aj na rovine. Keď som viac zaťažený tak je to akoby ešte silnejšie. Najsilnejšie je to vacsinou od cca 100-110 km/h. Vyslovene zrychlujem a akonáhle sa tachometer dostane na 100 tak to začne a prejde to až po pár sekundách prekonania 110-115. No niekedy do kopca to cítim aj pri cca 70, 80 km/h rýchlosti - záleží ako veľmi auto zaberá, ako je zaťažené a aky je stupak. Mám pocit, že to robí viac-menej hlavne na 6. prevodovom stupni.

Myslite si, že môžu odchádzať homokinetické kĺby? Alebo je to niečo s prevodovkou? V autorizaku nič nezistili. Vďaka za všetky rady.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

uplne presne ten istý problém som mal teraz aj ja ale na inom aute a stačilo vyvážiť kolesá ,neviem či s tým jazdiš aj v terene tak si skontroluj aj pneu
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

A robí ti to vyslovene LEN keď máš stlačený plynový pedál? Akonáhle ho pustíš a začneš plachtiť tak to v tom momente prestane? Daj vedieť prosím. Keby to bolo u mňa len tým vyvážením, bol by som veľmi rád.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Opotrebený vnutorný klb zadnej poloosi....ak ja to teda model čo má poloosi s klbami.Alebo je opotrebená niektorá časť kardanu -kardanový kríž alebo klb.Homokinetický klb vibrácie nespôsobuje.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

kia - 7 rokov záruka? už je po záruke? ak nie tak ju treba uplatňovať.
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Áno je v záruke samozrejme, preto som s tým bol v Kii. A povedali, že nič nezistili, asi sa im to neprejavilo, lebo nešli na jazde 100 km rýchlosťou… takze myslite, že to bude vnútorný kĺb resp poloos?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nazad do Kie. Nalozit technika do auta a nasimulovat to, aby to pocul a citil.
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Ahojte, kým sa dostanem na rad v autorizáku v Kii, chcel som sa s vami podeliť o jeden podstatný fakt, na ktorý som prišiel. Veľmi by som ocenil, keby ste mi niekto potvrdili/vyvrátili, že problém môže byť s poloosami/kĺbmi.

Spomínané brnenie / drnčanie auta je viazané na rýchlosť otáčok motora vždy keď akcelerujem v rozmedzí okolo 1800-2000. Pôvodne som si myslel, že to súvisí len s rýchlosťou auta (od cca 100-110 km/h), no po mojej niekoľko hodinovej jazde na diaľnici som prišiel na to, že tento nepríjemný jav sa deje aj pri rýchlosti cca 80 km/h, keď má automat zaradený ešte len 5. stupeň a auto je v zábere - následne preradí do 6ky, otáčky zase klesnú a keď sa dostanú na cca 1800, opäť to začne drnčať. Taktiež to slabšie cítim aj pri zábere do jemného kopca pri cca 60 km/h, kedy je zaradený 3. stupeň, no otáčky sú pár sekúnd znovu na spomínaných 1800.

Pripomínam, že to cítim nielen na podlahe auta, ale vystreluje to aj do volantu. Je to fakt nepríjemné a pocitovo je to akoby autu niečo vadilo, zavadzalo a vždy musí prekonať tieto otáčky.

Chcem sa teda spýtať, či to nemôže byť niečo s prevodovkou? Alebo čo si o tom myslíte? Vďaka za všetky rady!
valecek
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 29.06.2008 10:33
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sorento 2017 2.2 automat - drnčanie od 100 km/h

Príspevok od používateľa valecek »

Ahoj, niečo podobné som pocitoval aj ja pri kupe mojho sorenta - dolezitý jav, dobre vyvazit a dofukat pneu na spravny tlak. po vyrieseni problemu s kolesami vibracie zmizli.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sorento 2017 2.2 automat - drnčanie od 100 km/h

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to staršia zrejme už neaktuálna téma.Tento prípad ale nebude prípadom vyváženia kolies.Škoda že nie je záver,pán neuzavrel tému
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných