KIA Ceed 2018, 1,6 CRDI - zvuk pal. čerpadla a trhanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Palo974 -mam tretiu Kiu diesel a ani jedna to nerobila,tak podľa mňa to bude nejaká závada. Jedinú spoločnú vlastnosť evidujem a to že po vypnutí motora čosi pípa v motorovom priestore, zašťuka a tak je ticho- to beriem ako vlastnosť. Jednoznačne reklamovať.
Ja idem reklamovať vysokú hladinu oleja...
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Skor ako budes reklamovat vysoku hladinu oleja skus odsledovat sposob vyuzivania auta a ci tento koresponduje s potrebami procesu regeneracie filtra pevnych castic.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Len či sa v návode na používanie o tom niečo píše... :41c2:
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Ano v casti, kde sa pise o kontrole hladiny oleja, ze ma navstivit servis. Forum je ale na to aby rozsirilo obzoey nad ramec bezneho uzivatela, ktory mimochodom ani ten navod necita.
Pripadne ked uz sa rozsvieti kontrolka filtra, tak ho manual navedie. Ja som dal radu a nechcem krmit flame, ze nove auta su sroty, ze eu so svojimi normami srohi nahovno, atd.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemyslel som kontrolu oleja, to je samozrejmé, ale niečo o regenerácii, podmienkach pre ňu a vhodnosti jázd pre moderný diesel. A to sa obávam, že sa tam o tom nepíše nič.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Ked pisal na forum, tak nepoklada manual za jediny zdroj informacii. Tak som mu ideu nahodil v mojom prispevku. Ak bude chcoet viac, 1. Spyta sa, alebo 2. Najde si nejake info tu sam.
Bude pripraveny komunikovat v autorizaku viac jeho vysoku hladinu oleja. Pripominam, ze olej nepribuda len pri neefektivnych regeneracnych cykloch ale moze tam byt aj ina porucha.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Nejak nemyslím že by to bola porucha,auto má len 30tis., regeneráciu sledujeme a necháme vždy ukončiť. Skôr si myslím,že pri výmene viac naliali. Ale môžem sa mýliť. Aké to ešte môžu byť poruchy? Ak viete poradiť. Ďakujem.
palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo974 »

Tak, hlučné palivové čerpadlo je uź vyrieśené. Najskôr podozrievali palivový filter, ten vymenili. To nepomohlo. Potom vymenili palivové ćerpadlo a zvuk zmizol. Je to OK.

Sporadické trhanie motora sa objavuje ďalej. Na diagnostike nie sú Źiadne záznami. Trhanie sa objavuje 1x za 100 - 200km. Je to proste sporadické. Pripomeniem, že to trhá pri konštantne stlačenom plyne a pri konštantne zaradenej rýchlosti. Nejde o silenbloky.

Aj keď to píšem nerád, ale nevidím reálnu šancu odstránenia tejto závady. Skúsim ešte iný servis a potom je pre mňa je jednoduchšie to ignorovať a počka´t 5 rokov, kým sa auto odpíše. Alebo predať auto skôr.

Ešte napíšem postrehy z auta, možno sa to niekomu hodí, kto chce uvažuje nad kúpou Ceed/i30.

Ďakujem všetkým za príspevky!
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Napichni diagnostiku a jazdi s nou. Ak trhnutie nastane, musi sa to objavit na nejakom meranom parametri. Samozrejme pokial Ti len napichnu auto ked stoji tak sa figu dozvedia. Je potrebne zbierat data v case, ked sa to udeje.
palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo974 »

Pri kúpe auta som okrem iných zvažoval Kia Ceed a Hyundai i30. Mal som na 1 deń požičanú i30 SW, 1,6 CRDI 85 kW. V ten istý deň som si požičal aj Ceed SW s tým istým motorom.

Aj keď sa všade hovorí, že i30 a Ceed sú ÚPLNE rovnaké auta, tak z môjho pohľadu nie sú. Po celodennom jazdení na i30 mi stačil 1 km na Ceed a bol som 100% rozhodnutý, že i30 uź nechcem.

Rozdiel, ktorý má presvedčil bol vačší vnútorný priestor v Ceede oproti i30. Aj keď mám iba 173cm, tak je pr emňa i30 malá. Nohou som stále "buchal" o stredový panel palubnej dosky. Ďalší veľký rozdiel vidím v odhlučnení motora. Je ťažké uveriť, źe je tam presne ten istý motor. V Ceede je oveľa lepšie odhlučnený.

Za mňa radšej priplatiť a zobrať Ceeda.

Postrehy zo Ceeda:
- v základnej výbave nemajú sedačky nastaviteľnú bedrovú opierku. Maličkosť, ale trochu z toho bolí chrbát.
- slabé odhlućnenie zadnej nápravy. Hluk ide od kolies + vseobecne aerodynamický hluk pri diaĹničných rýchlostiach. Pár hodín som sedel na zadnej sedačke na dialnici a je to oveľa horšie odhlučnené ako na Octavia 1. Trochu to preženiem, ale ak sa pojde plné auto do Chorvatska, tak reálne zvažujem požićanie iného auta z požičovne. Alebo aspoň vatu do uší.. Pneumatiky mám Hankook Kinergy Eco2.
- vyrazný prejav pri prejazde nerovností. Všetko pracuje OK, žiaden parazitný zvuk, uvolnený silenblok a podobne.. akurat by som chcel trochu miernejšie prejavy. Opat to porovnám s Octaviou 1. Doteraz som jazdil na starej Octavke 1 a tam to bolo podľa mňa na trochu lepšej úrovni ako v Kii. Vďaka Kii si plne uvedomujem, aké máme rozbité cesty v Brne.

Prišiel som ku tomuto zaveru - Do novej Kii (kupovana rocna s 15 000 km od autorizaku so zlavou 4000 eur) som siel preto, lebo som si myslel, ze najazdi 180 000 km bez vacsej poruchy. Bola to racionalna najekonomickejsia volba. Presli 2 mesiace.. a menim cerpadlo a motor vynechava..

Dalsie auto bude vyssej triedy. To moźno vyriesi nedostatky, ktore vycitam teraz Ceedu. Poruchovost mozno nie je az tak zavisla na najazde a veku kupovaneho auta, ale skor na stasti...

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných