Kia Sportage 2006 - po nastartovaní za sekudnu vypne

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

viliam24
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.12.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage 2006 - po nastartovaní za sekudnu vypne

Príspevok od používateľa viliam24 »

Pri naštartovaní do sekundy skape.skúšali sme druhý klúč a tá istá chyba.klúče preverené imobilizér v nich funguje.Diagnostika neukázala nič.palivový filter nový.svieti kontrolka auta s klúčom imobilizér. V autorizovanom servise povedali že klúč im diagnostika prečítala takže cievka by mala byť dobrá ale opraviť to nevedia. Prosím o radu...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak by bol zlý imobilizér tak niektoré auto ani nedovolí točiť štartérom, keby aj dovolilo, tak by nedalo žiadne palivo
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

V autorizovanom servise povedali že klúč im diagnostika prečítala takže cievka by mala byť dobrá ale opraviť to nevedia.

napis prosim v ktorom servise

zacalo to znicoho nic, alebo sa predtym na aute nieco robilo ?
viliam24
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.12.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viliam24 »

autorizovaný servis motor-car Nitra absolútny amaterizmus čo im nevyhodí diagnostika to nevedia opraviť /už nikdy v živote nikomu neodporúčam/ . auto jazdilo v pohode zaparkovali sme a po pol hodine sme chceli odísť a nič..
viliam24
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.12.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viliam24 »

to akože obidva odišli naraz?
viliam24
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.12.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viliam24 »

skus bližšie definovať tu srandu?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> V autorizovanom servise povedali že klúč im diagnostika prečítala
>> takže cievka by mala byť dobrá ale opraviť to nevedia.


mozem tam prist s tebou a s kamerou ?
viliam24
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.12.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viliam24 »

po dnešnej návšteve tam už nevkročím..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ide o to aby tam nevkrocili ini.


Autorizovany servis je dofrasa autorizovany od toho, aby danu znacku dokonale poznal. Prva banalna zavada a su v riti. Naco maju skolenia ? Naco maju treningy ? Naco maju spickovu dokumentaciu, software, interne informacne systemy automobilky ? Naco maju priamu podporu automobilky na ktoru sa mozu obratit ? Ked mal kolega problem so Superbom2, boli to uplne prve kusy co sa u nas objavili, autorizak to nevedel vyriesit ehm tfuj, dofrcal sem borec z Mladej Boleslavi a dovtedy riesil (dva tyzdne), az nakoniec vyriesil (vadne turbo, vymena v ramci zaruky zadarmo, odvtedy auto chodi tri roky).

Samozrejme stacilo nalogovat kanal 011 v motorovej riadiacej jednotke s prepnutim zo standartneho na turbo mod (viac samplovani za sekundu) plus osciloskop a v priebehu 15 minut by dosiel fesak na to, ze tlak z turba osciluje a preto auto cuka.

Chapes ? Nejde o teba, ide o inych.

A bud taky laskavy, s tvojim problemom sa OKAMZITE obrat na importera a porob tam trosku prievan, aby im stupili na krk a priskrtili prisun kyslika.


Mam hnus z toho diletanstva co sa tu produciruje. A to sa na nas valia trojturbove motory s dvomi aktivnymi EGRkami zretazenymi za sebou, elektronickym riadenim turba (nie podtlakovym ako doteraz Y rokov). Opticke zbernice, prepojenie riadiacich jednotiek v aute a vysokorychlostna komunikacia. Nie dve, ale sedem kaskadovanych riadiacich zbernic. Elektronika na takej urovni, ze Focus v roku 2020 bude mat zlozitejsiu elektroniku ako ma dnes Mercedes S a Audi A8.

Autorizaky nemaju sancu. Nikto nema sancu okrem par vybranych. Doslova a dopismena par.
lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Taká odpoveď autorizáku ma vôbec neprekvapuje. Síce zaráža ale neprekvapuje. Mám pocit, že pojem autorizovaný servis začína (alebo už je) len servis, ktorý vie vymeniť olej a objednať originálne náhradné diely za "Autorizované" sumy...

Inak sú to asi len chlapci po škole, alebo chlapi čo nevedeli úspešne uriadiť vlastný servis.

Inak, podľa mňa to je IMMO, skús nanovo nakódovať kľúče, ako radil lakinooo. A to že kľúč prečíta síce znamená, že cievka pri spínačke je OK, ale nič to nehovorí o tom, či ten kľúč aj akceptuje ako správny. Rovnako to neznamená, že IMMO uvoľní riadiacu jednotku motora a že nie je vadné.

Ale to by chalani v autorizáku mali vedieť...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mp3turbo napísal:
A bud taky laskavy, s tvojim problemom sa OKAMZITE obrat na importera a porob tam trosku prievan, aby im stupili na krk a priskrtili prisun kyslika.

hm, ja som sa obracal na importera 2x.

Jeden krat na Fiat - dokonca neskor aj priamo na vyrobcu. Vysledok - odmietli sa so mnou bavit. Auto uz bolo po zaruke :-)

Druhy krat na Kiu.
Vysledok - v&jadrili sa, ze na DPF sa zaruka nevztahuje :-)


Cakat nieco take, ze kupim auto za x - tisic a teda je to kvalita a ked sa nieco pokafre, tak to opravia...

Tak na to rovno zabudni.



Ak to dobre chapem, tak dana Kia je este v zaruke - tak by som to hnal cestou sudu.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Tu nejde o záruku ale o to, že MUSIA vedieť vyriešiť takýto problém...
Kam sa mám zákazník obrátiť, keď neuspel v autorizovanom servise? Do Kórei na výrobcu??

Prístup kórejských servisov (nie je to len KIA) je ďalším dôvodom, prečo sa týmto značkám vyhnúť veľkým oblúkom.
kiadrat
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.11.2011 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiadrat »

Diesel 2 liter ? automat ? manual ? skus popisat nieco viac o tom aute ..... takuto chybu som uz riesil len velmy davno a nemozem si spomenut co to bolo ..... moze to robit aj immo ale pokial ti zasvieti kontrolka imma tak je nacitany kod spravne ... skor by trebalo skontrolovat cidlo klukovky a vacky ...ak to nieje skor mechanicky problem
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

napisat vyrobcovi by mozno pomohlo. Ale pochybujem o tom. Pokial vyrobcovia nechavaju fungovat takych predajcov, aki im funguju - tak maju zjavne zakaznikov dost na salame. Oni radi iba predavaju auta a menia olej. A aj to je niekedy nad ich sily :)
autolanc
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.04.2013 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolanc »

viliam24 PROSIM kontaktuj ma na tel. c. 0905510508 mam rovnaky problem :/
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných