Kia Ceed - korózia podvozku

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

chlapi hrabe vám? po kupe ošetriť podvozok??? podlaha a celá karoseria je velmi kvalitne ošetrená na vela rokov. ale ramen8, čapy? a iné hrubé kusy železa? to kto rieši??? a aký to má význam???
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

no, na kia autach, ci tvojich oblubenych fiatoch ano.

Ale napr. taky Opel... ked uz sa najde dobrak co si to dobrovolne kupi - urcite by do protikorozneho nateru investovat mohol. Ale kedze hniju zvnutra - velmi mu to nepomoze
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

yxoypsilono, na akej baze cerpas svoje informacie? Lebo ja na svojej astre H sice povrchovu hrdzu podvozku mam(nie suvislu, ale skor kde tu flak povrchovej hrdze), ale len na niekolkych castiach a to auto uz ma 6 rokov a 130 000km.
Celkovo musim povedat, ze astra H je na tom s ochranou napriemerne vo svojej kategorii
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

cerpam z toho, co vidim.. bohuzial denne :b:

a k tomu nadpriemerne.. v porovnani s cim? Okrem Opla a fordov a nejaky Mazd som nevidel hrdzave auto za poslednych 10 rokov.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

no posledne hrdzave ople boli vectry B tusim. Kamos ma astru G, 98, 200 000km, po hrdzi na karoserii ani stopa. Druhu ma astru H 2006 rovnako ako moja, po hrdzi na karoserii ani stopa, dokonca aj lak na Hcku je dost hruby, vidno to na odlupnutych dierach po kamienkoch. Diery nehrdzaveju napriek tomu, ze su roky odhalene.
Opel si astrou H a vectrou C napraval meno, takze sa mi ani nechce moc verit, ze by u vectry C/zafiry C aplikovali rozdielnu kvalitu ochrany ako u astry H. Teraz som si dokonca spomenul na susedovu corsu C 1liter, hrdzava tiez nie je, ale sype sa mu na tom vsetko ostatne.
BTW, 10 rocne auto nemoze hrdzaviet na karoserii ani ked neni pozinkovane, jedine ze by to bola buracka, ved co som mal staru hajtru daewoo nubira, co nebolo pozinkovane, tak to nehrdzavelo na karoserii(len odlupene bodky od kamenov hrdzaveli, ale hrdza sa dalej nerozsirovala), podvozok bol ale jeden suvisly kus hrdze.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

jj, na ten supiaci sa lak som zabudol.. To je tiez pravda - kazdy kamienok znamena odlupnutie laku.. na prd farba...

a k tomu hnitiu.. tiez som neveril, kym som nevidel :zg282:
londoner04
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 29.11.2007 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa londoner04 »

mam CEEDA 3 roky po každej zime ato vystriekam zo spodu najazdene asi 40 000km a žiadna volnym okom viditelna korozia motor 1,4 šlape ako hodinky,nie je to žiadny luxus ani turboprdy no okrem oleja a filtrov každych 15000 neriešim :zg282:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

jj, dobra volba. a ani dlho riesit nebudes.. :2f93:

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných