Jaguár F pace

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Cim vyssi interval automobilka ma povolene, tym je to pre nu lepsie.
Drviva vacsina predajov ide totiz na ICO, firmy samozrejma sleduju aj servisne naklady, zrovna tak by im bolo asi otupne co 2-3 mesiace navstevovat servis (a platit). Takze je v zaujma automobilky tieto sledovane veci natahovat, aspon do tajej miery, aby nebol problem pocas prvych 4-5tich rokov. Potom tu je uz zakaznik, ktory to kupi do sukromneho vlastnictva a to je ten spravny cas, aby automobilka mala uz konecne obrat na nahradnych dieloch.
Nejaka “povest“ drziaka, co vydrzi 300-400 000km je automobilkam absolutne ukradnuta, praveze by to pre ne bolo kontraproduktivne.
A prvim zakaznikom taktiez, lebo potom ich auto nezaujima…
Takze, prvi zakaznici su spokojni, a automobilka taktiez.
lance0xc
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 14.02.2009 16:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lance0xc »

tvl sa spamatajte konecne vy štamgasti a odbornici v jednom.

kam to automobilka kleska 2.0d v jaguari..., nemajetni majitela.... motor z forda....

je to vsetko kvoli euro normam

F-pace nieje ziaden freelander ani ziadny motor z forda ani ziadny evoque ci discovery sport

F-pace ma vlastnu platformu, vlastny 2.0d Ingenium motor, a je to zhodne auto s LR Velar.


Co sa tyka motora, dynamika je ok, vykon postacujuci, zvezenie fajn.

Motor 2.0d je ale problematicky uz od kúpy noveho auta. Motor ma nadmernu spotrebu oleja ktora vyusti najprv k zniceniu turba, ked to preziju loziska tak mozes zalozit druhe a jazdit dalej. Problem ale tym neodstranis len sa znova vozis na nejaky cas. Nasledne ocakavaj prasknute piesty vplyvom vysokych teplot pre ubudajuci olej z predchadzajuceho pripadu. Problematicky je retazovy rozvod ktory hrka uz od maleho najazdu km. Podla mna je v tomto motore zle navrhnute odvetranie motora pre ktore motor nedostatocne separuje olejove pary, a nasledne požiera naplň.

Inač je v tom dobre zvezenie, aj v zakrutach jak tu plakali komentatori. Auto nieje ziadna ťazka krava. Pohon 4x4 ok, prevodovky, podvozky OK, Elektronika ok. Velmi jednoduche auto.

Odporucam jedine benzinovy V6.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takze vlastne je velka skoda ze nema 2.0d z Fordu lebo ten je navysost spolahlivy bez takychto technickych prieserov. Ze ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo pozeraj rok výroby - motor ktorý skladal moj dedo je o tristo percent poctivejšie urobený ako motor ktorý by som skladal ja. Ten kopec dolu ktorým sa šmýkame je stále strmší a je vidieť z roka na rok stále väčšie flákanie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

velka pravda. Aj flakanie, aj mamfpyxyprĂ­stup ved dneskaj muklujem na Slovensku, zajtra budem v Madarsku, pozajtra cert vie kde ma vietor zaveje... Zaroven ale treba povedat, ze prudko sa zvysujuca technicka komplikovanost, hlavne kvoli emisiam a potom nezmyselnym poziadavkam zakaznikov na vykon, sposobuje najvacsie problemy so spolahlivostou.

Ma bavia tie temy co aj tuto na fore boli - staci mi 179kW aby som bezpecne jazdil ? Teda aby som mohol bezpecne predbiehat ? Nie ty kikot, potrebujes aspon 420kW aby si bezpecne obehol toho chudaka co ma 179kW a toho lepsieho co ma 240kW.

Tento rok som este nepocul nikoho povedat "77kW mi je viac nez potrebujem alebo dokazem v realnej premavke vyuzit, aj po dialnici s tym viem komfortne jazdit 120km/h, aj hore Donovalmi vylezem s jednym jedinym podradenim, aj do Strby sa dostanem na dvojke a na trojke uplne v pohode"...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám 88kw a krásne mi to stačí a to vozím vzadu 3 baby čo majú spolu viac ako 300kg, sice sedí ja kačica ale vládze. Lenže potom zapnem vozík a nakladám, jaj, jaj, jajajaj. Už dva krát bol chudák zlomený a raz strelila pneumatika. Tam už je 88kw len len, pri cúvaní do kopca by to motor aj ako tak dal len horí spojka.
Ozaj keď ju budem meniť nebola by lepšia tam rovno zo Zetora. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lance0xc
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 14.02.2009 16:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lance0xc »

mp3turbo napísal:takze vlastne je velka skoda ze nema 2.0d z Fordu lebo ten je navysost spolahlivy bez takychto technickych prieserov. Ze ?

neviem ktory 2.0d mas na mysli, v JLR sa pouzival motor 2.2d (224DT) psa/ford , evoque, freelander, XF, prve modely Discovery Sport, to je fakt vydareny motor. Jedine co sa da vytknut tomuto motoru je tecuce gufero kluky uz z fabriky, ale po oprave uz je to ok, a EGR+cooler na kazdom jednom takisto. Inac sa nestane aby ta to nechalo niekde na ceste pokial dodrziavas pravidelny servis.

dalsia 2.2d puma sa pouzivala v poslednych defendroch tej starej generacie.
uwa0944723851
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.08.2017 20:05
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguár F pace

Príspevok od používateľa uwa0944723851 »

Ahojte majstri. Prosim vas chcem by som vymenit olej v Jaguar f-pace 2 liter 180 koni AWD, ale vsade na nete sa biju dva udaje. Niekde mi najde ze ma ist olej 0w-20 alebo 0w-30. Viete mi poradit aky olej vam davaju v servise? najlepsie keby sa vyjadri niekto kto priamo pracuje v Jaguary alebo sa ozaj do toho vyzna :-) Dakujem pekne
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguár F pace

Príspevok od používateľa achada »

Netreba sa bit na nete, ale citat navod!
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re:

Príspevok od používateľa Acon »

lance0xc napísal: 07.11.2020 00:03 tvl sa spamatajte konecne vy štamgasti a odbornici v jednom.

kam to automobilka kleska 2.0d v jaguari..., nemajetni majitela.... motor z forda....

je to vsetko kvoli euro normam

F-pace nieje ziaden freelander ani ziadny motor z forda ani ziadny evoque ci discovery sport

F-pace ma vlastnu platformu, vlastny 2.0d Ingenium motor, a je to zhodne auto s LR Velar.


...
Odpusti si tie majstrovské reči typu "sa spamatajte konecne vy štamgasti a odbornici v jednom". Dnes neexistuje automobilka s masovou výrobou, ktorá by si dovolila luxus jednej platformy pre jeden model. Velar, F-Pace, XF a XE zdielajú jednu platformu, dokonca s rovnakým rázvorom (Velar a F-Pace) a samozrejme majú spoločné mnohé diely. Ty, štamgast a odborník v jednom.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguár F pace

Príspevok od používateľa Acon »

uwa0944723851 napísal: 30.11.2021 11:22 y som vymenit olej v Jaguar f-pace 2 liter 180 koni AWD, ale vsade na nete sa biju dva udaje. Niekde mi najde ze ma ist olej 0w-20 alebo 0w-30.
Podľa toho koľko jazdíš a ako často meníš olej. Tento údaj je len o viskozite vo vzťahu ku klimatickým podmienkam. U nás v pohode 0W-20 no nič sa nestane ak dáš 0W-30. Potom môžeš aj do Afriky ;-)

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní