Jaguar X-type 3.0

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Jaguar X-type 3.0

Príspevok od používateľa coryoss »

Nazdárek cem sa spýtat dákeho maníka či vie poradit.Mám X-type 4rych.automat a ked prepnem do režimu 4 3 2 (radenie)takmi vyskoči na pristrojovke chyba GEARBOX FAULT-čiže prevodovka.Dám naspet do,D"a auto ide dalej,nič sa nedeje,prevodovka ide ako má-len jediné čo spraví-že ked dám na podlahu tak nepodradí.Ale spraví to len občas.Je zly nej.volič prev.alebo čo je za problém??Na diagnostike ukaže chyba prev.ale nikde somsa viac nedostal.Ak niekdo vie prosím dajte vedieť.Dík moc za každu radu.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Podobny problem som mal na Opel Omega, bol zly volic prevodovky "selector switch"..Dal sa rozobrat a opravit.

Kazdopadne aby sa to potvrdilo, treba to dat na dobru diagnostiku, kde sa da pekne pozriet, ci volic dava take udaje do RJ prevodovky ake ma..Teda aby vedela RJ, v akej polohe je paka prevodovky.

Samozrejme, problem moze byt aj v samotnej prevodovke. Treba poriadne zdiagnostikovat prevodovku...
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Môžeme len dať, na akú diag si to dával? Treba poriadnu a niekoho kto vie, ako písal kolega vyššie môže to byť aj v prevodovke aj v tom vodiči.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Poriadna diagnostika napise aj konkretnu chybu. Ak sa nikto nenajde, bez všetkeho to zdiagnostikujem, zdarma
coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coryoss »

Len nie všetko zaleží len od diagnostiky ale skor odtoho kde a kolko vyrobca dá všade tych čitajucich bodov,lebo čim ich je menej,tak menej aj diagn.prečita.Dobre,dakujem za prispevky a LUBOMT,tosi myslel vážne že by si mito pozrel?? lebo ak hej tak mi prosím daj vedieť kde ta nájdem,lebo aksi napr.z BA tak tam kvoli tomu nepojdem.Samozrejme ak vieš tuto chybu spravit tak prídem hoc kam.Jasom od Ilavy.Dík za odp.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Diagnostika trva 10min, to ma nezabuje.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

coryoss napísal:tak mi prosím daj vedieť kde ta nájdem)
Má to v podpise, stačí čítať...
Napísať odpoveď

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní