Jaguar X-type 2.0D - vibracie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tondic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.09.2015 06:18
Zdieľať na Facebook

Jaguar X-type 2.0D - vibracie

Príspevok od používateľa tondic »

Caute,mam taky problem ze pri vyradeni rychlosti sa auto strasne rozvibruje kym klesnu otacky potom je to uz celkom OK,tak isto auto celkovo vibruje pocas jazdy.Servisaka som poprosil nech mi pozre silentbloky motora a povedal ze sa mu zdaju byt dobre,momentalne ,ale idem menit servis kedze dotycny servisak sa mi pristupom moc nepozdava.Ak mal pravdu a su tie silentbloky v dobrom stave co moze sposobovat tieto vibracie? Podotknem ze pod 2000 otacok sa pocas jazdy dostanem malokedy,davam si na to pozor. Auto je diesel 2.0D 96 kw,mal by to byt motor ako 2.0tdci.dakujem pekne za rady
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Vibracie mozu kludne ist od podvozku cez poloosi az k prevodovke.Mne sa zda podla popisu,ze to bude mat na svedomi zotrvacnik,ale je xy inych moznosti.Skor sa treba zamerat na vĂ´le na podvozku,potom riesit ostatne veci,alebo dat sa previest odbornikovi(servis),ktory moze rychlejsie odhalit danny problem. :2f93:
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Vibruje to aj pri stojacom vozidle alebo len pocas jazdy
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar X-type 2.0D - vibracie

Príspevok od používateľa Acon »

tondic napísal:... Podotknem ze pod 2000 otacok sa pocas jazdy dostanem malokedy,davam si na to pozor. Auto je diesel 2.0D 96 kw,...
A prečo ho nepúšťaš pod 2000ot? To nie je benzín a diesel je skrátk amotor na nižšie ot. 16000-1700 mu nemože vobec ublížiť, napokon ak ideš 80km/h na 5ke tak točí podstatne menej ako 2000. Nepoviem 1500 a menej ale od 1700ot je úplne normálny pracovný režim diesla. Mne po meste automat bežne drží 1000-1200
tondic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.09.2015 06:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tondic »

Dnes som o pozoroval,vibruje aj pri stojacom aute.Ohladom tej dvojhmoty,pozeral som aj videa na youtube kde ten isty motor mal pokazenu dvojhmotu a ten zvuk co to vydavalo ja nemam,aj ked neviem ci moze byt zla aj bez toho zvuku.Takto vacsinou su tie otacky+- 2000 presne.Drzim ich tak kvoli tomu co som cital na internete.kedze som sa chcel vyhnut vymene spominanej dvojhmoty atd.Celkovo ked jazdim nepride mi ze by som ho nejak vytacal.

Poloosi som repasoval mesiac dozadu kvoli dlhej ktora vibrovala nad 90km/h.
tomino242
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.10.2008 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomino242 »

Skúsil by som sa zamerať na kladky klinového remeňa a remenicu kľukového hriadela.
tondic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.09.2015 06:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tondic »

Ok dakujem za radu vyskusam.Takze dvojhmota nemusi hucat aby bola pokazena? Tie remene viem odkontrolovat aj volnym okom? Pripadne aj dotiahnut? :-\ ak sa to teda riesi dotiahnutim.
tomino242
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.10.2008 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomino242 »

Kladka klinového remeňa sa nerepasuje-len výmena. A remenica kľuky je uložená v gume,rovnako ako dvojhmotný zotrvačník. Takže tam tiež len výmena.
mikodo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodo »

mate niekto skusenosti celkovo s Jaguarom? Znamy zhana ale starsi typ auta, reku ci by ste nemohli dat par rad ohladom kupy
petrisio
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.01.2017 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrisio »

Je to pekne auto ale vela to zere. Znamy ho mal ale nie dlho, kvoli velkej spotrebe a kazivosti ho predal
Napísať odpoveď

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný