Jaguar XF 2.2 I4 Sport Black edition 2012

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bujakjoe
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.02.2012 11:59
Zdieľať na Facebook

Jaguar XF 2.2 I4 Sport Black edition 2012

Príspevok od používateľa bujakjoe »

Zdravím, viem že tu je podobná téma len bohužiaľ sa to tam zvrtlo kto vyrába motor preto zakladám novú tak dúfam, že sa to bude držať toho čo potrebujem :3035:

Rozmýšľam nad kúpou vyššie spomínaného auta. O aute som si pozisťoval dosť len ťažko sa dostáva k infomáciam ohľadne servisovania, poruchovosti a podobne. Preto by som ocenil niekoho kto má Jaguar XF ako je to s nákladmi na servis, aké sú najčastejšie chyba a tak. Auto som si poriadne preveril, km sedia, nebúrane, servis pravidelný v Jaguari. Na pocit super auto, jazdenie. Rozhodoval som sa medzi XF a A6 a musím povedať, že keď som sa previezol hneď som vedel kto je favorit. Auto má nabehané 130 000 km a človek mi naň daj aj super cenu, ale na druhej strane by som nerád vytiekol obrovské peniaze na údržbu. Samozrejme, že človek ráta so servisom, ale nie zase vo vysokých čiastkach.

Za každú odpoveď k téme ďakujem :3035:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemôžeš sa riadiť rozumom,pretože kopec otázok ktoré si kladieš si nevieš zodpovedať,a aj celé fórum ti nič neulahčí.Jednoducho buď budeš veriť že štastie je kámoš,alebo to nekúpiš.Už jednoduchá otázka - čo by bolo keď by bolo,kam a ku komu by si utekal s problémom v krajine kde to ide ako to ide,a máš dôvod sa tomu vyhnúť.Niet človeka na svete okrem Teodóri čo by vyveštil či budeš rozhodnutie kúpy po rokov vidieť ako dobré alebo katastrofálne.
Zo sociálnym cítením servisov radšej nerátaj,dupľom u nie celkom bežnej značky.Ja som si kúpil bráchu toho auta (Rovera) a neľutujem ani sekundu,ale ty si odkázaný na iných ľudí.Veľmi zriedka sadám do neho,ale tiež mám v aute pocit sviatku,takže chápem nadšenie.Ak sú km isté,máš celkom slušnú víziu že budeš spokojný a servis veľmi vidieť nebudeš.Na tieto exoty je dielov väčšinou na mraky a za haliere,aspoň u mňa to platí.Všetko čo trčí na regáli a je po tom nulová poptávka je vždy lacné až zadara.
Ja som napr pri premýšlaní zašiel na Allegro,a pozrel,za čo je jeden altík,jedna klapka,či hlava motora,či RJ climatronicu,stahovačka okna a pod. blatník či kapota, a bolo rozhodnuté.Na mraky toho som hneď po kúpe "nachystal", tomu sa nedalo odolať - štartér 5 e.- či climatronik to isté..a tak čo bude to bude,všetko je to za haliere v dome.Zatiaľ sa vymenila len tyčka stabilizátora.Takže možno aj tebe by podobný prieskum pomohol z rozhodnutím,niekedy tie exoty prekvapia.Diagnostiky sa neboj,Rover a Jaguár je v jednom balíku a to mám zabezpečené.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ale ved vidite kolko stali servisne prehliadky... Nahradne diely sa tiez daju pozriet co stoja... A Rover je asi troska iny level asi ako Corolla vedla Lexusu GS.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,ak sa nejedná o vlajkovú loď značky,sú to cenový súrodenci
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mam alergiu, ked vidim, ze do auta, ktore bolo vyvinute na V8 benzin a 3,0 dizel zacinaju strkat hrkotave traslave naftove 4valce....a nakoniec to zvonka aj zvnutra vypada ako jaguar...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

praveze uz ani nevypada :(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

lorak777 napísal:mam alergiu, ked vidim, ze do auta, ktore bolo vyvinute na V8 benzin a 3,0 dizel zacinaju strkat hrkotave traslave naftove 4valce....a nakoniec to zvonka aj zvnutra vypada ako jaguar...
To čo je za pičovinu

bujakjoe, kúp si to čo chceš a čo sa páči TEBE!!! Nie to čo chcú, ale nemajú na to, pisálkovia na fórach. Česť výnimkám samozrejme.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano no...pyta sa na fore, tak dostava nazory na fore, verejnom, neznackovom, mozem chodit peso a mat nazor, pisat nazor, je v tom problem :) ?

http://www.autobazar.eu/pics/2640/87993 ... 1470749778

kupit si moze co len chce, to je jeho vyhradne pravo, ze moj nazor je ze tento noname dizajn si moze dat na kapotu barzjaky znak mi nikto nevezme ;-), ja mam jaguar totiz zaradeny "ako nieco viac" a tiez mi k tomu nepasuje technika traktora, este k tomu vymontovana z tuctovej masovky, hovorim za seba, nic viac nic menej, zober alebo nechaj tak :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bujakjoe
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.02.2012 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bujakjoe »

No vidím, že aj napriek prosbe aby sa vyjadrovalo k téme to vydržalo presne jeden príspevok. Ďakujem takže moderátor to môže kľudne vymazať celé lebo opäť nič vecné.

Ja neviem ľudia prečo stále máte potrebu sa vyjadrovať k autám, ktoré chce niekto iný, Chceš benzín? Pre mňa za mňa si kúp V12 10 liter a maj ho. Ale ja to považujem za nepotrebné v krajine kde za prekročenie rýchlosti je pomaly basa natvrdo. Jaguar je auto, ktoré som vždy chcel a páčilo sa mi a páči sa mi aj teraz. Jedine čo som chcel vedieť sú náklady na servis. Ale presne typické Slovenské poďme si dokazovať kto ma lepšie auta a koho názor je ten nedotknuteľný.

Ďakujem mhlavaty za tip, Popozeral som nejaké stránky s autodielmi + allegro a myslím, že ceny sú porovnateľné s Audi A4, A6 čo som mal predtým tak pohoda.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Človek by povedal že vzácnejšie typy ktorých na cestách menej vidieť budú na tom v dieloch zle,a teda ozaj to univerzálne neplatí.Práve min poptávka po dieloch urobí svoje.Aj Poliaci toho nazvlákali z celej EU a evidentne nedocenili obavu ľudí kupovať exotické značky z malou alebo dokonca nulovou servisnou sieťou.Na druhej strane ľudí dráždi možnosť kúpiť nesmierne zaujímavé a drahé (ako nové) auto za doslova haliere,a to všetko čo im bráni sú iba problémy servisu a dielov.Zopár otázok som na servis niekdajšej brutálnej prémiovky dostal,ale tak ono zase ja som tiež zrovna z jahody nepadol aby som opravoval za iných podmienok než zodpovedajú cene auta.I keď má dnes cenu blížiacu sa desaťročného Tdi pri oprave by pán nechal aj gate.Cena opravy velmi drahého je ...veľmi drahá.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Ja mozem povedat len o Jaguaroch v zahranici. Cena prace patri medzi tie drahsie, ak sa dobre pamatam tak sa pohybovala v hladine 120 eur / hodina. Opravy su lacnejsie aj drahsie, zalezi co sa opravuje. Niektore veci stoja ako na normalne auta, ale najdu sa aj uletene, tycka zadneho stabilizatora 75 eur, ozdobna chromovalista zadneho naraznika 120 eur. Najhorsie sa zhanaju ozdobne veci. Tie su stale drahe. Na 4 valec by udrzba mohla byt v pohode, pamatam si ze na 8 valec XJ ked sa robili rozvody islo asi 12 veci, retaze, sponovaky, kladky, listy, vsetko dvakrat, len za veci bolo cez 800 eur.

Ja osobne by som ho dal servisovat do Rakuska, budes mat istotu ze tam daju to co tam ma byt. Videl som ako na Slovensku funguju Jaguar, Land Rover a stacilo. Vlastne sa to da zovseobecnit na vsetky znacky. Kazdy len stahuje diely z Elit / Auto Kelly aby nemusel drzat veci na sklade. Aj tak nieco zabudnu. Pri akomkolvek aute to cloveka nastve ak odflaknu udrzbu. Obzvlast na autach cez 100 000 eur.

Zelam vela stastnych kilometrov, podla mna pekne auto. Ak sa Ti paci, treba si splnit sen.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

bajo777 napísal:..., ja mam jaguar totiz zaradeny "ako nieco viac" a tiez mi k tomu nepasuje technika traktora, este k tomu vymontovana z tuctovej masovky, hovorim za seba, nic viac nic menej, zober alebo nechaj tak :)
Lenže to dnes platí úplne na všetko. Toto je téma o súčasnom modeli, ktorý si kupuje súčasná generácia. Oni majú úplne iný pohľad na vec a buď to rešpektujeme, alebo nie. Ja tiež za posledný jaguar považujem X308 a X100 no ja som iná generácia. O 20r. bude za posledný Jag považovaný akýkoľvek so spalovacím motorom ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných