Jaguar XJ 40 r.v. 1993 - regulácia svetlej výšky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Jaguar XJ 40 r.v. 1993 - regulácia svetlej výšky

Príspevok od používateľa misoV50 »

Dobry den, riesil to uz niekto z vas prosim?

Tie starsie Jaguary maju system este hydraulicky (novsie maju vzduchovy). XJ 93 ma hydraulicky system na zadnej naprave (teda tie, co to mali vo vybave). Zatial som iba zistil, ze opravovat sa to velmi neoplati, a ze se da objednat sada na prerabku na konvencne pruzenie. Neviete o niekom, kto to na Slovensku uz robil?
uwa0902943913
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.09.2015 01:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0902943913 »

Dobry den.

Ja mam XJ6 r.v.97 na predaj model s hranatymi prednymi svetlami a nemusi sa nic prerabat :3020:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

leveling riešiteľný je a jeho vyhodením degraduješ to auto. Ale závisí v akom stave je a čo od neho očakávaš. Info hladaj na jaguar klube, 100% to tam je. Klikni na ten trojuholník pod mojim príspevkom a si tam.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Ale ved prave tam som to dnes riesil a ten Jaguar club a ludia na nom boli iba dalsi v rade ludi, ktori mi radili to vyhodit. Vsetci svorne tvrdia, ze to jazdi este lepsie bez toho levelingu.

Ludia, ktori sa tomu v CR venuju tvrdia, ze teoreticky sa to spojazdnit da, ale je to drahe a vzdy iba na chvilu, vraj sa to kazilo uz na novych autach. Samozrejme, ze by som dal prednost oprave auta s levelingom, ak by to bolo tak technicky a cenovo dostupne ako napr. u Citroenov. Ale bohuzial nie je.

Inak auto je velmi malo jazdene a opticky je takmer v stave noveho. Tieto veci ale asi odchadzaju aj ked auto stoji roky v garazi.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Problém 40ky je ten, že je lacná a kupuje to kde kto, kto chce mať lacného Jagoša. V skutočnosti je to skvelé auto aj keď v radoch Jagoša s kontroverzným designom. No na druhej strane je fanúšikmi považovaný za posledného skutočného Jaguara. A dobré kusy sa míňajú a stúpajú na cene. Ak to chceš na bežné vozenie tak jasná volba je konverzia na pružiny. Ak do garáže ako výkendovku čo bude stúpať na cene, tak zachovať povodný stav.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Ja som to nekupoval na bezne vozenie. Kupil som to pred rokom a odvtedy to bolo vonku z garaze iba raz, ked som viezol dceru so zenichom na sobas.

Jednoducho som sa nechal zlakat na kupu youngtimera. V podstate som nemal vyhraneny typ auta, ktory by som chcel kupit, ale pacili sa mi velke auta zo 80 - 90 rokov. Tie uplne stare veterany, ktore smradia, nemaju katalyzator, klimu a bezpecnostne pasy sa mi pacia iba na obrazku.

Teda kupoval som to s tym ze to odlozim, ale dost narychlo a nepozistoval som si okolo toho vopred nic. Takze az nasledne som zistil, ze to chlapik predaval prave preto, ze nevedel poriesit problem s nivelingom.

Hoci to mam ako veterana, rad by som to mal v plne pojazdnom stave na prilezitostne vozenie. Tak, ako to je to nie je velmi dobre svetla svietia do neba, mal by som problem aj s STK. Na vacsich nerovnostiach to dost hadze. Na ten levelling je dost problem najst niekhoho aj v CR nie to este u nas. Takze asi to spravim tak, ze to necham prebudovat na klasiku a tie origo diely nevyhodim, ale odlozim v krabici. Ked to budem niekedy predavat, tak novy majitel sa bude mat moznost hrajkat s tym do bludu, ak bude mat chut. Ale aj tak si myslim, ze nejakeho zvysenia hodnoty XJ sa uz nedozijem, je ich dost.

Na bezne vozenie to nie je. Zerie to 15 litrov a vykon to ma polovicny oproti papierovo rovnakemu Volvu s motorom D5 s ktorym jazdim. Vsetok vykon sa tam straca asi v tej automatickej prevodovke. Skratka, pokrok nezastavis, novym autam to vo vyuzitelnosti dnes uz nemoze konkurovat ale je to krasne auto a prave ten specificky dizajn sa mi na to paci.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných