Jaguar XF Facelift

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

grizlly1 napísal:
brano14 napísal:punc výnimočnosti v tom, že má motor z polovice z funesa.. :zg282:
Ja proti tomu nic nemam,Francuzi maju nepodarene auta,ale dobre motory...Nuz ak sa nemylim,tak aj oni ako prvy prisli z technologiou Common rail,ked mam mylne info opravte ma,ale taku pumpa-dyza tech.od VW/AUDI to co bol za napad,natahat kable tam,kde prudi horuci olej :4012:
Mylis sa vo vsetkom, s pumpou-dizou, .... Prvi boli, ak sa nemylim, taliani... amylis sa aj v tom, ze franici maju nepodarene auta... :-) Skus aspon spravne povedat, kolko je 1+1? :-)
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Fakt ma značne unavuje, že je potrebné každú moju myšlienku dovysvetľovať:
punc výnimočnosti bol myslený tak, že ten kár nestretneš každých 3-5 sekúnd v protismere ako .... ani nalepené na svojom zadnom nárazníku ako ....
Nemá ho obvykle ani váš sused, sused suseda, dokonca ani sused susedovho suseda...
Skrátka je výnimočné = nie obvyklé, bežne sa vyskytujúce

Baj´d wej:
mne sa ten neotrelý dizajn veľmi páči a vo verzii combi je podľa mňa jedno z najpodarenejších vo vyššej strednej triede. Schválne sa však vyhýbam riešiť otázky dizajnu, pretože to nie je merateľná veličina.
A 100 občanov - 100 chutí, hoci to na Slovensku vyzerá, ako keby 100 občanov a iba jedna koncernová chuť, sem-tam dokorenená talianskou bazalkou, poprášená francúzskym syrom a cvrknutá šťopkou švédskej Absolutky...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

markoimportauto::: Dakujem,ze si vystihol moje zmyslanie,pekne vysvetlene. :300f:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Pri jazdenke, si ten šmrc výnimočnosti potom pekne zaplatíš :-(

Aj to si treba povedať :-(

A 1,9 TDi PD je super, to že 2,0 TDI PD boli na prd je druhá vec. PD-čku keď nakladáš jak besný, tak sa spotreba nezvyšuje tak dramaticky jak na CR-li :-(
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

no mne to behalo na 9 az 10 l pri utocnej jazde takze nesuhlasim.a tdi 110ps som pod 7 nedostal.samozrejme chodim utočne.a jazdenka?velmi zalezi od majitela pred tym.ked to mal normal. clovek chodil na servis jak mal dal autu co mal ja v tom nevidim problem.niekedy ma auto 150 tis a je v lepsom stave jak co ma 50 tis.vsetko zalezi od majitela.a kto kupi take auto nove urcite mu da co treba.ja v tom nevidim problem.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

kujon tdi čku ked budes nakladat jak blazen tak ver ze vyleti ojnica ale u multijetu som to este nevidel. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Mal som 96 kw TDI s čipom a nič mu nevybehlo. Otec mal 1,9 77 kw a nič mu nevybehlo.

A spotreba superb bola 6,6. Väčšina, kvázi mesto - Prešov. Teraz mám avensisa a pri veľmi kľudnej jazde to má 7,2 a keď sa trošku pozabudnem, tak skočí na 8,2. Nejako som ešte nemal možnosť tomu poriadne naložiť (nejako som z toho už vyrástol a pri 92 kw to nemá zmysel a čipnúť to nejde - šak Denso riadiačka :-) )

Takže nie, že som niečo počul o VW na nejakom antifóre.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ak si nevidel tdi s dierou v bloku tak si asi toho malo videl.asi ja mam len take stastie videt to pomerne casto.inak tdi papa tiez dost.nemal som len jedno viem o tom svoje nepresvedcis ma.svagor ma leona tvrdil ze 110ps ide jak raketa je fanda tdi ale je to blato.ked som ho vyvenčil tak sa vyyhovaral ze ma asi filtre zanesene ze pojdeme este raz niekedy.inak uz sa tesim.moj svagor a ty by ste si velmi rozumeli.mozes mi verit.ale to je uz na inu temu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ty stale porovnavas tdi a jtd.tdi je stara technika porovnavaj to s takymi prdmi ako bola lanca thema 2.5tds.svoj fiatik 1.9jtd postav na start z 2.0 tdi cr.bohuzial 1.9 cr-ko nemame ale uvidis ze ani cip ti nepomoze.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mozes mi verit ze passat pumpu som dal do praveho pruhu na dialnici.strieborna met ZM 123 ...nebol si to ty?ja s fiatikom. :40bd:
proforma
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.05.2014 16:13
Zdieľať na Facebook

Re: Jaguar XF Facelift

Príspevok od používateľa proforma »

grizlly1 napísal:Poprosil by som o rady,vie niekto poradit ci XF-ku staci motorizacia 2,2d teda 190ps.Neni to na to auto trochu malo,alebo to staci aj na jazdu trochu sviznejsim tempom?
Viem 3,0d je o inom,ale zaujal ma tento motor.Predsa je s 2,2d lahsi
Ahoj,
chvíľu som sa vozil na XF 2,2d. Podľa mňa to úplne stačí. Ale ak máš vzadu v hlave takú neodbytnú myšlienku ako budeš kmitať na diaľnici a ofukovať konkurenčné autá v tejto triede, tak to asi nie. Ale premávku nebudeš brzdiť určite:-) Myslím, že aj po facelifte vyrábajú XF 3.0D v dvoch verziách (177 a 202 kw, predtým mali aj ultmenú verziu 155kw kvôli spotrebe).
Inak servis je cenovo dostupný - pre túto triedu - žiadne "exotické" ceny.

Držím palce s výberom.

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní