Hyundai i40 cw 2012

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

accordcl9
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.02.2016 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accordcl9 »

herin napísal: A hyundai i40 bude mať určite DPFko..ved to mali autá VW Groupu v roku 2007...pochybujem, že by to Hyundai nedával do auta o 5 rokov mladšieho..


Tu nejde o to akej značky to auto je. Proste ak plní normu EURO 5 tak DPF bude mať, lebo ho musí mať. Či je to VW, Hyundai, Dacia...Pri EURO 4 to ešte bolo tak že niektoré mohli mať od výroby, niektoré nie, niektoré za príplatok ak to zákazník chcel. Príklad? R Laguna 3 gen. 2.0 dci má Euro 4 s filtrom aj bez. Boli verzie ktoré mali filter a boli aj bez, záviselo od trhu. Každopádne ak už bola Euro 5 tak tam také neexistovalo že by bola bez DPF. Inak Hyundai má napríklad oproti francúzskym autám veľmi drahé DPF. Treba si zistiť cenu, pretože životnosť filtra ovplyvňuje hlavne majiteľ a jeho spôsob užívania auta. Čiže niekto na i40tke bude mať DPF pôvodné aj pri 300 000km a niekto bude meniť už po 100 000km. Proste tu sa to nedá presne povedať že toto auto kúp a vydrží.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

PSA mali filtre ešte pri euro 3, už od 2000 roku.

Oco, keby som vedel ako, pošlem sem fotku z PC, po vyše 400 km mam na 2.0 hdi spotrebu 3.9l, 70% krátke trasy...

Na aute vyše 300kk..

Tie povedačky o životnosti 250kk sú smiešne.

A po prejdení 400km mi ešte stále ukazuje dojazd 1800-2000km lol /na osobné 1,6-1,7 tony auto celkom slušne.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja by som teda jazdenku nevidel len optikou dpf... počítam že dnes jazdí na Slovensku tisíce a tisíce áut s dpf a žeby všetci doma do čiripkov plakali nevidím :4012:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

herin napísal:Tu sa v Bruseli yebú o elektromobilitu a hlavne že 10 zaocenánskych parníkov znečistí počas jednej svojej plavby tak ovzdušie ako všetky autá sveta..
A ked to preratas na prepravenu tonu a kilometre tak ti to ako vychadza?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

For Achada : vychadza mi to tak, že partia zapredaných politikov v Europe pod plaštikom ekologie podráža nohy vlastným občanom. A zatial 6 miliard ludí všase inde na svete na ekologiu z vysoka serie, prípadne ani len netušia čo to ekologia je. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre zadávatela : každý jeden komponent montovaný do vozidla akože v záujme ekologie, je potencionalnym zdrojom problémov do budúcnosti.
Takže ak diesel tak max euro 3, novšie len benzín a aj to pozor nie priamovstrek. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

oco13 napísal:For Achada : vychadza mi to tak, že partia zapredaných politikov v Europe pod plaštikom ekologie podráža nohy vlastným občanom. A zatial 6 miliard ludí všase inde na svete na ekologiu z vysoka serie, prípadne ani len netušia čo to ekologia je. :40bd:
oco lepšie by som tú odpoveď ani nenapísal :d :D

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 3 neregistrovaní