Mäkká spojka ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

lakinooo - preto píšem sem , či nemá niekto predstavu čo by to mohlo byť ?
Už som pochodil dosť servisov , pýtal sa veľa mechanikov a nikto nič . Každý hovorí to , čo ty
Ale napriek tomu to funguje ako píšem . Spojka funguje normálne a pedál zaberá pekne od vrchu . Akonáhle prejdem pár kilometrov rýchlejšie tak spojkový pedál padne dolu a spojka zaberá až na podlahe :(
Hyundai Santa Fé 2,2 crdi 4X4 114kW
tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

Hlavičkou hýbem a nič .....
Hyundai Santa Fé 2,2 crdi 4X4 114kW
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja osobne by som riešil pomocný spojkový valček. Ale skús ešte ísť hocikde rovnakými otáčkami ako máš na dialnici. To aby si rozlíšil či to robí rýchlosť alebo otáčky. Prípadne ,choď 50km po dialnici 90kou či sa to stane.
Inak tvoj prístup presne charakterizuje aj väčšinu "mechanikov" na slovensku - mohlo by to byť toto( len "mohlo") vymením, nepomôže?
hladám čo by som vymenil ďalej. A postup opravy je vymením,vymením,vymením. Volakedy sa našlo čo je to a to sa opravilo, nie vymenilo. Preto som písal o piestikoch strunkách a gumičkách. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

Inak , nie je to môj prístup . Vymeniť spojkový valec navrhli v servise . Vymenili ho a po chvíli to robilo zase . Tiež hľadali pomocný spojkový valec , potom prišli na to , že tam nie je . Je tam iba to vypínacie ložisko . Bol som v Hyundaji a tam nezistili nič , všetko fungovalo ako má . Potom som bol v ďalších dvoch servisoch , kde chceli meniť všetko od brzdovej kvapaliny až po dvojhmotný zotrvačník .
Potom som bol ešte u jedného známeho , 75 ročný pán , celý život robil automechanika . Ten hovoril , že pri lemele , výtlačnom ložisku alebo prítlačnom taniery by to buď fungovalo , alebo nie . Nemalo by na to vpliv rýchlosť alebo otáčky motora . Maximálne ako si ty písal , že či je zohriaty alebo studený motor .
Sledovali sme kvapalinu , či sa nestráca a nič. Keď sme odvzdušňovali spojku pozeral , či tam nenasalo vzduch a nič - čistá brzdová kvapalina .
A k tvojej otázke , ak pôjdem po dialnici 90-100 km/h tak sa nič nestane . Spojka funguje normálne . Určite , že maju na to vpliv otáčky .
Hyundai Santa Fé 2,2 crdi 4X4 114kW
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nové auta maju na spojke taku idiotsku regulaciu, neviem ake sučiastky sa na nej podieľaju, ale viem ,že sa to prejavuje presne opačne ako v Tvojom pripade

Ked je studený motor,spojka zaberá pekne tam kde maá zaberať
asi v 1/3 chodu pedálu, potom ked sa všetko prehreje hlavne v lete , spojka začína zaberať vyššie
a kedže mám nohu už"nastavenú" pri pušťaní spojky na tu normalnu polohu, tak to vyzerá akoby som jazdil s automatom, ktorý ma oneskorené radenie rýchlosti.. :40bd:
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

bude to najskor ten sekundarny valec a lozisko. Pochybujem, ze cokolvek ine vadne na spojke by si dokazal hentak naslapat.
Co sa tam deje, asi lozisko sucha o spojku viac ako by malo, zahrieva sa a kvapalina tam zacne vriet, spravia sa bubliny, ktore potom musis tym slapanim dat prec. Nejde tu o rychlost, ale o otacky motora, ktore mas na dialnici dlhy cas vysoke oproti beznej jazde. Na dvore to zrejme nasimulujes tiez, ked hodis pohananu napravu do vzduchu a roztocis to na 130.
Prever ten valec a lozisko, ci nie je viditelne obhorety, pripadne ci je po jazde horuci.
tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

pidizvi - dík , poviem to v servise , nech sa na to zamerajú . Divné bolo zatiaľ všetkým automechanikom , že po jazde na dialnici ( pri vyšších otáčkach ) zostane pedál mäkký ale po našlapaní ( 2-3 krát ho zošliapnem ) môžem ísť ďalších 50 km po okreskách a už funguje normálne .
Na dialnici mám pri 130 - 140 km/h +- 2800 otáčiek .
Na okreskách pri 100 km/h mám +- 2000 otáčiek .
Hyundai Santa Fé 2,2 crdi 4X4 114kW
martin774
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.03.2015 23:46
Zdieľať na Facebook

Makka spojka santa fe

Príspevok od používateľa martin774 »

Tonijack prosim ta uz si dosiel na tu zahadu s makkou spojkou?Ja mam ten isty problem a neviem vo uz dalej...Jedine prevodovka von a tomu sa chcem vyhnut.????Mam presne aj rocnikovo pasuje santa fe.Za odpoved vopred vdaka
Tomkog
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.02.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomkog »

Caute co bola pricina toho mekeho pedalu mam to iste dik za odpoved :)
martin774
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.03.2015 23:46
Zdieľať na Facebook

Makka spojka santa fe

Príspevok od používateľa martin774 »

Nazdar...záhada vyriešená.Na vine bolo spojkove lozisko(otečene)tým padom hento.Po dlhsej jazde na piatom prevod stupni(dialnica) spojka sa nestlacala a vibraciami ložiska sa dostavala kvapalina von a vzduch dnu.Aspon moj nazor.Po vymene komplet spojky vrátane rozbitej dvojhmoty a samozrejme opotebovaneho loziska spojka nemäkne.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

moj názor je taký, že problém bol v dvojhmote. Tým, že mala velku axialnu volu, pri dlhsej jazde bez stlacenia spojky zatlacilo mekano hydrauliku spojkoveho vytlacneho loziska tak hlboko, ze jedno zoslapnutie pedala nestacilo na vymedzenie vole v dvojhmote aj dôkladné vypnutie spojky. Po druhom, pripadne tretom stlacení pedalu uz fugnovalo zas vsetko normalne. Takze na to nemoze mat vplyv rychlost auta, ale cas, pocas ktoreho sa neslaplo na spojkovy pedal.

Keby to malo byt sposobene unikom kvapaliny, musela by sa stracat.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných