santa fe vs ix55

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

santa alebo ix55

santa
0
Žiadne hlasovania
ix55
1
100%
 
Celkom hlasov: 1

zambez
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 21.04.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

santa fe vs ix55

Príspevok od používateľa zambez »

Mam moznost kupit santu 2.2crdi vgt 2008 a ix55 3.0crdi 2010. Do ktoreho sa oplati viac?oba su v automate pouzivanie mesto 15% mimo mesta 85%.zaujima ma aj realna spotreba tychto aut nakolko papierove hodnoty su uplne inde ano chapem ze v6 bude mat vyzisu spotrebu akurat o kolko?na co si dat pozor pri kupe takehoto typu auta?dakujem
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Vozil som sa na oboch - moje postrehy

V rodine sme mali Santa Fe 2.2 Crdi VGT r.v. 2007 myslím to s tým 150 ps motorom, teraz máme 2010 nu s 2.2 CRDI Vgt avšak už s dvomi turbami a výkonom 200 ps.

Zoroveň som sa pár krát previezol aj na ix55 3.0 Crdi ....

Santa fé s tým 150 PS motorom nebrať. Papierovo je výkon pekný, ale auto je lenivé, naozaj lenivé. Dlhodobé primerky mávalo na úrovni 8,8 litra na 100.

To novšie, 200 ps je už o poznanie lepšie, motor ťahá naozaj citelne lepšie a pomenili aj materiáli vo vnútri auta, síce dizajm ostal rovnaký tak je citiť že trocha sa viac snažili.

Stále však od motora nečakaj nejakého športového ducha a stále sa mi zdá, že tých 200 ps tam necítiť ... Avšak automat radí bez problémovo, motor ide bez problémov, výkonu je na bežné jazdenie dostatok, takže na bežné použitie je OK ... S týmto motorom je dlhodobý priemer 8,4 l na 100 Km.

A teraz IX55 = je to veľká krava. Podľa môjho sa im moc nevydaril dizajn, ale to je vec vkusu. 3.0 CRDI je však naozja perfektný. Tam už ten výkon naozaj je, je citelný a auto veľmi veľmi dobre ťahá.

Primerky sú však okolo 10,5 l na 100 km, keď tomu nestúpaš, tak sa teoreticky dostaneš k 8 l ... Ale rátal by som s tými 10 timi ... Avšak za to dostaneš obrovskú nálož priestoru, 5 dospelých ľudí sa tam odvezie pohodlne a k tomu obrovský kufor a naozaj silný motor.

Ak by malo byť na mne, volil by som IX55 s 3 litrom. Spotreba troška vyššia, dizajn tiež mohol byť lepší ale všetko ostatné je na ňom cetelne lepšie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných