Hyundai Sonata NF 2,4 - nízky výkon pri 2-3000 ot.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

berkym1
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 27.08.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Hyundai Sonata NF 2,4 - nízky výkon pri 2-3000 ot.

Príspevok od používateľa berkym1 »

Zdravím.
Som majiteľom sonaty NF 2,4 asi mesiac. Auto má cca 160tkm, ja som najazdil asi 3tkm. Od začiatku som pozoroval nelineárny nástup výkonu pri prudšom pridaní, ale pripisoval som to prasknutému výfuku a starým sviečkam. Pred týždňom som dal urobiť veĺký servis (oleje, filtre, sviečky, výfuk). Nič sa nezmenilo, auto má stále na moje pomery malý výkon medzi 2-3500 ot. Dokonca mám pocit, akoby sa "hádali" valce ,alebo ventily a pri pudšom zošliapnutí pedálu sa auto jemne rozvibruje.
Keďže jazdím dôchodcovským štýlom (okolo 2t otáčok mesto 50, dialnica 110) nepocitujem to často, ale manželkin Lanos 1,5 má subjektívne lepší nástup do otáčok.
Ešte doplním, že auto nemá žiadne nezvyčajné zvuky, žiadne chyby v diagnostike, spotreba je 8,0 priemer a pri natankovaní prémiového paliva sa problém zlepšil. ale to je asi subjektívna vsugerácia...
ďakujem za rady
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

nebolo to pridrete?
tieto motory obcas trpeli na zvysenu spotrebu oleja - lenivy majitel ho mohol lahko pridriet..
berkym1
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 27.08.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berkym1 »

Viem o tejto vlastnosti a obával som sa toho pri kúpe, dokonca oleja bolo v tom čase pod spodnou ryskou, ale predpokladám, že pidretý motor by mal vydávať nejaké zvuky, prípadne žrať olej a pod. Toto je v poriadku.
BTW. aké sú znaky pridretého motora, a ako to zistiť?
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

zmeraj kompresiu
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tono.kov a 55 neregistrovaných