Hyundai i30 chrastenie okolo 2000 otacok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juryno
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.09.2008 19:10
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 chrastenie okolo 2000 otacok

Príspevok od používateľa juryno »

Neviete poradit? Okolo 2000 otackach mi chrasti i30. benzin, r.v.2011, 1,4 cvvt

v servise mi neuznali reklamaciu a dali papier ze to je vlastnost auta.

ak beriem 99 oktanovy benzin, chrastenie je minimalne
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Najskor by si mohol definovať to "chrastenie"
juryno
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.09.2008 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juryno »

proste chrastenie, taky kovovy zvuk, hm neviem. najsilnejsie je to do kopca alebo aj pri klimatiacii. a zacina to od cca 2000 a konci 2400 otackami.

ak pocas tych otacok dupnem silno na plyn tak tam vzdy tak len 1x precvakne ci pukne alebo ako to popisat a potom to prestane :..:
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Keďže to máš v záruke a servis ti nič nezistil tak sa s tým budeš musieť naučiť žiť. :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja si tiez myslim ze treba asertivne a nasertivne - aj v tom istom servise, aj v inom. Ked to nemas daleko, zbehni do zahranicia (cechy, madarsko, rakusko), tam su castokrat sluzby na inej urovni.

A ked sa ti nechce sericinkat s lámavým nemčinom v Rakúsku, tak by som minimalne s tymto pripadom oboznamil importera prislusnej znacky u nas v republike a ziadal jeho vyjadrenie.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Crasti ti to ako ostanym, teda asi vatsine... Je to sposobene detonacnym odpalovanim zmesy a naslednym klepanim ventilov. Myslim, ze skutocne s nejakou reklamaciou nepochodis, kludne to mozu nazvat vlastnostou, kedze to nijako nebrani uzivaniu. A este sa mozu ohradit na nekvalitne palivo. Takze ak nechces aby ti to chrastilo, vyjazdi to co mas v nadrzi a natankuj 98-micku, alebo ine premiove palivo. Sam uvidis, ze to prestane.
Maly motor, velky vykon, vysoky kompresny pomer, pochybna kvalita paliva, to je ten problem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pokrok ako svina. Pred 25 rokmi jazdili favority na menej ako 100oktanovy benzin a nic nechrastilo.

Ani nedetonovalo.
horeli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 14.02.2007 06:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horeli »

Mastik ,mastik keď už tak chceš zasvätene radiť tak by si mal vedieť a keď nevieš tak drž mandibulu.Načo by tam mal snímač detonačného klepania na základe ktorého signálu RJ eliminuje v zlomku sekundy možnosť detonačného horenia,dokaže tak eliminovať značný rozdiel v octánoch.
V každom prípade informuj o " neomylnom "postoji dealera.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ano???
Tak nech natankuje 98 a viac a potom hodi report. Alebo vies nieco, co to sposobuje? Troska prudke vyrazy pouzivas...


Edit: Chvilka hladania a nieco, co podpori moju teoriu:

Kód: Vybrať všetko

http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=56&t=23183
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Aspon vidno, ze Hyundai(resp si doplnte akukolvek znacku) je rovnaka sracka ako VW :40bd: a v dnesnej dobe sa ziadne poriadne auto nevyraba. lol
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

co takto nahrat a poslat nam link? 1,4CVVT som par jazdil a urcite tam nic nechrastilo. Dalsia vec je - robi ti to stale? alebo to v minulosti nerobilo?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Taktiez som s tym isiel a prejavuje sa to iba pri prudkej akceleracii, najviac to je pocutelne s otvorenym oknom v tunelu, alebo ak clovek ide popri nejakej tej betonovej stene a prudko zrychluje.
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

na viacerych 1.4 cvvt som to zazil, ale nikdy to nebolo moje auto, tak som to neriesil (kedze to nemali v umysle riesit ani majitelia).. najhorsie to bolo pri studenom motore.. tak som zvedavy na co prides.. :2f93:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

....Možno ho podtáčaš a a ani o tom nevieš alebo máš moc citlivé ucho.A možno to nieje tých spomínaných 2000ot ale 1800. Podľa mňa riešiš nepodstatnú vec....asi si čakal komfort limuzíny za cenu malého auta....
juryno
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.09.2008 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juryno »

jaky komfort limuziny? :4012: proste len ked si kupim nove auto necakam ze to bude chrastit jak 30 rocny crep a navrat o 50 rokov spat. a robi to od novoty, robi to vzdy a robi to mnozstvo hyundaiov. je to proste shit auto.

ked ale dam 99 oktanovy benzin tak sa to velmi znacne strati to chrastenie
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných