mechanik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

drady
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.06.2012 15:04
Zdieľať na Facebook

mechanik

Príspevok od používateľa drady »

Zdravim Vas, hladam nejakeho normalneho, spolahliveho mechanika na Hondu Civic v okoli Serede, Galanty. Bezne opravy, vymena oleja atd. Viete o niekom? Dakujem
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: mechanik

Príspevok od používateľa ivko1 »

Také banality by si mal vedieť urobiť sám, ušetríš aj čas aj peniaze...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mechanik

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie sú banality.Samodoma opravované autá sú bežne len pozliepané haraburdy ktoré si môžu pre detailný problém z neznalosti vyžiadať hoci aj tú najvyžšiu daň.Každý má robiť to,čomu rozumie a to robiť maximalne dobre.Za zarobené si zaplatí iného odborníka..Ja som čakal vyše štyri mesiace na prerábku kúpelne a stálo zato čakať na kvalitného človeka.Tri týždne hladám a neviem nájsť jedinú chybičku práce.A to som si pôvodnú (ešte za balševika) robil sám,lenže...nové veci,nové materiály,nové technológie. Na kúpelke nejazdíš,a minmálne ňou neohrozuješ iných nevinných za vlastné nedobré rozhodnutia alebo neznalosť.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: mechanik

Príspevok od používateľa db69 »

mhlavaty napísal: 29.06.2023 08:37 To nie sú banality.Samodoma opravované autá sú bežne len pozliepané haraburdy ktoré si môžu pre detailný problém z neznalosti vyžiadať hoci aj tú najvyžšiu daň.Každý má robiť to,čomu rozumie a to robiť maximalne dobre.Za zarobené si zaplatí iného odborníka..Ja som čakal vyše štyri mesiace na prerábku kúpelne a stálo zato čakať na kvalitného človeka.Tri týždne hladám a neviem nájsť jedinú chybičku práce.A to som si pôvodnú (ešte za balševika) robil sám,lenže...nové veci,nové materiály,nové technológie. Na kúpelke nejazdíš,a minmálne ňou neohrozuješ iných nevinných za vlastné nedobré rozhodnutia alebo neznalosť.
ked vidím akú profi prácu odvádzajú značkové servisy s vyškolenými profesionálnymi mechanikmi znalých problematiku vozidla ,tak boh nás ochraňuj.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mechanik

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Súhlasím,ale je to iná téma ktorá má svoje korene kdesi hlboko v kvalite vzdelávania,ešte viac v stave spoločnosti a v jej nastavení.Že je akýkoľvek servis slabučký nemá žiaden dopad na jeho úspešnosť ktorá sa meria zarobenými peniazmi.Až bude pre úspešnosť nutné byť aj kvalitný a mať nepošramotený a čistý štít,tak to bude inak. To čo sa kritizuje je presne to,čo si ľudia sami vytvárajú.Byť dobrým,byť kvalitným a profesionálnym,to je v dnešnom svete povel na útok a okamžite si nájde spústu spojencov.O dobrých a profesionálnych sa nepíše,pokiaľ ano,tak vždy z cielom ich maximálne pošpiniť.Takže sa vlastne ničím iným ako špinou verejný priestor ani nezaoberá a info o dobrom sa na známosť nedáva.Presne ako to vyjadril Andor Šándor...dobrý věci nikoho nezajímaj ! Tu mohla dávno existovať kvalitná akadémia,poradňa,niečo kde sa ľudia dočítajú o veciach ktoré vedia veľmi pomôcť.Snáď netreba písať tým čo toto fórum dlho poznajú čo sa tu udialo a do čoho to vyústilo.Príčiny a dôsledky,tento národ je absolutne nepoučiteľný a na pozitívnu cestu vstúpi až v momente keď všetko zle vyskúšal.Takže čo by sa žiadalo,je diskusia o tom,čo je normálne a správne.A ako k tomu dospieť.Keď si každý myslí,že len preto že má klávesnicu,musí liesť ľudom na nervy,otravovať či pourážať,a nemá kto s ním spraviť poriadok...potom je všetko ako v rusku,vsjo iďot v súlede z grafikonom,vsjo iďot po plánu ! Dobrý úmysel musí byť vždy potrestaný
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: mechanik

Príspevok od používateľa ivko1 »

Opíšem odbornosť servisov na terajších troch prípadoch.
ML320 odmietal niekedy podradovať, že vraj chyba snímača polohy plynového pedálu...
Môj názor bol že to pedálom nebude, nevadí vymenili, chvíľu to jazdilo a znovu rovnaké príznaky.
Druhý servis - že v ecu je milión chýb a všetko urobené tak aby chyby nebolo vidieť na budíkoch.
Tiež na tom menili brzdy, zadná ľavá brzda zakusnuté vodiace čapy, kotúč spálený...

Tento druhý servis sa pustil následne aj do druhého MB GL420, kde sa robil veľký servis za zhruba 3000€ a po mesiaci nejde, visí v Prahe a ide sa riešiť odťah a reklamácia...

Tretí prípad , výmena motora Zafira B. Po nejakej dobe sa zväčšila vôľa v riadení, servis hovorí že to je škoda dávať do toho peniaze že to bude vyje**né.
Pozrel na tie vôle druhý servis , kde sa zistilo že v tom prvom kde menili motor zabudli dotiahnuť volantovú tyč čo vedie do riadenia...

Za mňa, čo si neurobíš sám, to odjebú a ešte ťa oholia o peniaze
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mechanik

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja ti ani názor ani chuť robiť si veci sám neberiem.Problematická je hranica toho,čo v schopnostiach je,vedomostí ktoré sú a schopnosť nepreceniť.Ja schopnosti a odbornosť servisu (ov) poznám lebo ju viem presne oznámkovať kedže sa s ňou stretám a tvorí jednu veľmi problematickú časť opráv.Keď som potreboval z Alhambri dať dole prevodovku a vidím že tisíchran predlžovacej hriadele poloosi niekto natvrdo zavaril,nasledoval hovor z majiteľom (zároveň servis).Na poznámku že toto sa takto nerobí,nasledovala odpoveď...ak nevieš čo s tým urobiť,načo sa serieš opravovať autá.Takže,para z automechanického hovna ťa pošle do zadku,len tak zapráska.Lebo...on vie,ty nemáš opravovať autá.Takže ja tie veci poznám dôverne,ale riešenie to nemá,to šuflikantstvo ide skrz celú spoločnosť a profesie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných