Honda Jazz - vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Super. Dík pekne za informáciu.. :300f:.
Boli seriózni.
Kľudne mohli nauctovat výmenu novej + "kooooopeeec roboty " okolo toho..

Spotreba je vynikajúca.
klinger2060
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08.03.2012 19:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa klinger2060 »

Veľmi seriózny, veď ma to stálo iba 20 €, čo je dnes smiešna suma. Neviem koľko stojí nová. Auto mi vrátili s tým nech testujem, ak sa to zopakuje tak ju vymenia.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Možno by fakt pomohlo občas prevetrať motor na dlhšej trase, nech sa nezanáša repkou v benzíne.
Odkedy je 7,ci 10% repky, ešte ani motorová píla nejde ako má.. :3c90:
klinger2060
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08.03.2012 19:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa klinger2060 »

Budem to musieť začať praktizovať. Ako som písal na aute jazdí manželka. To auto nevyšlo z mesta veľmi, veľmi dlho.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prístup toho servisu čo to dal na poriadok je dnes vzácny.Treba povedať že platí paradox,že ten kto vie čo a ako,býva lacnejší vždy.Pretože napr tu pri lambde vie,že na jej overenie treba +-5až 10 minút.Čaro veci je v tom,že vie a je vybavený.Tým ide po chybe ako pes po udenom,a kedže je vybavený aj hlavou aj výbavením,trvá mu to zlomok času čo tým ostatným.
U tej lambdy tohoto prípadu podľa záveru išlo o zanesenie ktoré zabraňovalo lambde dostať sa k vonkajšiemu prostrediu.Niektoré lambdy "načuchávajú" vonkajší vzduch cez chráničku káblov na jej samom konci.Pokiaľ sa zakydá,lambda príde o funkciu.Dobrý mechanik tieto veci vie,a lambdu chytí skôr než jeden povie švec.
Ešte jedna drobnosť k týmto veciam...prehnať mašinu.Ja osobne netvrdím že nevie splniť účel,ale doba potrebná na vyčistenie čohokoľvek cez samočistenie teplotou nie je 10-20 kilometroch.Ale asi iná cesta pre normálneho majiteľa nebude,pretože ísť do servisu aby v diagnostike skontrolovali dlhodobé a krátkodobé adaptácie zmesi je sci fi.Pritom priamo s týmito vecami súvisia...ale tu je ozaj škoda každého písmena.
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa vpeto »

Ja mam na Jazze uz 240 tis km. A co si pamatam z chyb vyskakuje kontrolka motora. Zanesene EGR, staci vycistit. A odporucam skontrolovat ci netecie do kufra. Inak milo som bol prekvapeny ked ma volali z Hondy na zvolavacku kvoli airbagu. Kto by to bol cakal ze na zvolavacku zavolaju 18 rocne auto.
klinger2060
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08.03.2012 19:28
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa klinger2060 »

Bol som skontrolovať kufor, no veru že tam kde je rezerva je voda. Čo si stým spravil, odkiaľ sa tam berie?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Jazz - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa gnagy »

vpeto napísal: 15.01.2023 20:55 Ja mam na Jazze uz 240 tis km. A co si pamatam z chyb vyskakuje kontrolka motora. Zanesene EGR, staci vycistit. A odporucam skontrolovat ci netecie do kufra. Inak milo som bol prekvapeny ked ma volali z Hondy na zvolavacku kvoli airbagu. Kto by to bol cakal ze na zvolavacku zavolaju 18 rocne auto.
Presne tak, Japonci sú ako z iného sveta. Tam poctivosť a česť znamená niečo omnoho viac, ako "u nás". Aj mňa zavolali do servisu kvôli airbagom, bolo to ešte v roku 2014 po prvej návšteve servisu Honda po kúpe auta. Tá zvolávačka teda beží už minimálne 9 rokov :-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných