Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa seven549 »

das napísal: 11.08.2022 06:36 Napr. tieto motorcraft

Obrázok
toto nepasuje na to auto ani na kombika ani na limuzinu - ci liftback.pisal som ze zadne brzdove dosky + kotuce a aj cenu za kolko to mam ja bezny smrtelnik ziaden obchodnik.original od fordu.krabica ford parts dosky musia mat napis motorcraft ford + logo.



front-brake-pads-ford-transit-2006-2013-wheels-1980 podla obrazka taky fake diel este pise na podklade transit center.

kde na tie diely chodite.

ja tu dam fotku kotucov a dosiek ako to ma vyzerat.aj balenie.kotuce su balene v papieri .na kotucoch nic ine vyrazene nieje ako motorcraft ford + logo a par cisel.a dotykove plochy dosiek co tlacia na kotuce je na nich nalepena jednorazova modra folia ktora nejde znova nalepit.

su diely kde pise motorcraft na krabici,aj etiketa otvorim krabicu a tam pise na doskach dokonca obe nazvy ---ferodo bosch---. + stale chyba logo.automaticky to neni origo diel ktory bol robeny rovnako s tymi doskami co sli pocas vyroby.vzdy sa vyraba 3 krat viac ako ide aut na pase.

potom vezme ponuku na zakazku napr to vase ate trw textar bosch ferodo brembo a oni vyrabaju dalej diely ale uz po svojom na svojich materialoch.a to je bez loga.

v polsku je jedna fabrika na vyrobu brzdovych kotucov a ak dotycny objednavatel bude chciet,budu mat nazov -performance ceramic horna dolna- alebo ate alebo trw alebo starline .vsetke budu vyrobene z rovnakeho materialu.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa seven549 »

jaster-83 napísal: 11.08.2022 11:49 na druhovyrobe uhladna stopa po frezke.......o com to asi svedci...diel s logom do jednej krabice za velke peniaze, diel bez loga do druhej za mensie peniaze, paradox je ze vyroba toho co predavaju lacnejsie stoji viac, lebo treba odfrezovat to logo. Ze to ide z linky na original diely do prvovyroby je jasne - inak by nefrezovali vyrobene kusy ale rovno upravili formu a padali by im kusy bez loga...
ford ma napinacie kladky remena a od vyroby od skf made in poland.v pohode 240 000km to dozije.a ked kupim diel od skf tak je odfrezovane logo.a je to o 70 percent lacnejsie ako s logom.

ale kebyze kupim ten diel od fordu tak bude aj logo aj balenie a aj cena.no u nejakeho napinaku mi nezalezi odkial je.ale brzdy ano.



original capy a podvozkove diely co sa tyka capov u forda su v prvovyroba visteon made in slovakia.visteon kedy to prislo na svet ! ale u mna vydrz 330 000km.hadice cize chladiaci system su motorcraft ford made in czech republic to iste ma aj bmw.cesi to vyrabaju to pre automobilky uz desatrocia.

original tlmice pre ford robi sachs.ale pokial tam neni napis motorcraft a logo tak je to tak akurat musim povedat prd sachs.a este je drahsi ako ak ten co chcem ja original.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa seven549 »

milkoTT napísal: 11.08.2022 17:57
oco13 napísal: 11.08.2022 17:06
srtdemon napísal: 11.08.2022 16:23 Netrep. Rework je nieco ine.
No čo moj zlatý povedz mi čo je "rework" po slovensky oprava alebo prepracovanie dielu. Mali sme dokonca školenie aby sme operáciu nenazývali pred auditormi opravou ale reworkom. Pretože slovíčko oprava evokuje chybný výrobok. A ano on je chybný, má navyše vygravírované audi alebo lamborginy a to sa zbrusuje dolu. :4012:
Tak prosím ťa vysvetli tupcovi čože je to rework. :40bd:
oco myslis , že po tomto to už pochopia tí čo tu tárajú o dieloch originalnych a do druhovýroby???
nevies co je to mat nove auto alebo nesahnute jazdene auto mechanikmi napr ked kupis auto s 20 000km a gulat s nim do 500 000km 90 percet jazd nemecke dialnice.-----a za svoje peniaze-----ja som vyskusal na autach aj tlmice kayaba monroe sachs starline bilstein alebo diely naprav trw lemforder atd.brzdy pilenga starline ate brembo ferodo bosch roadhouse hart champion.

nevies co je to nafukat 70 000km za pol roka osobakom.ktory treba servisovat.za svoje peniaze ktore ti nikto nepreplati.

ak chcem mat klud napr brzdy kupim original 100 000km bez problemu vydzria aj dilanice.tlmice 200 000km bez problemu drzia svoje vlastnosti.kladky remene okolo motora,loziska kolies ak to neni original nic nevyzdri 240 000km interval vymeny.a este aj pneumatiky 4 kusy ma stoja s prezutim a rovnanim diskov 500 euro kazde druhe leto.este aj to kupujem najdrahsie aby to vsetko fungovalo kym sa to nezodrie alebo u dielov radsej original kym nenastane interval vymeny.

mne nechyba,ze po 120 000km zacne piskat kladka.

ak ma dizel motor predpis po 6 rokoch vymenit termostaty tak ich vymenim a nemam problemy ze v zime sa mi naftak cestou z hornej dolnej do niznej dolnej nezahreje :3dcline:

tie lacne diely menit napr predne ramena lemforder pri druhej vymene oleja co je 40000km???? a kolesa sa pri stojacom aute hybu doredu dozadu??? hned som dal 280 euro za origo 2x ramena,a po 160 000km su stale tam.lebo olejove silentbloky ma original motorcraft.a je mi fuk kto to vyrobil ma to napis motorcraft ford a drzi to.ked kopnem do vytoceneho kolesa tak musi drzat svoju poziciu a bez vibracii.

mna na tie diely naucil 12 rocny zivot na cestach + moja penazenka.


rifle si vie kazdy kupit znackove ale diely do auta to uz neee.alebo strechu na dom dame drahu ale diel do auta uz nee.okna na dome alebo byte kazdy zaplati kvalitu kazdy lipne na tom aby to bolo poriadne a kvalitne.ale do auta uz nee.a ja chcem mat aj kvalitnu strechu aby vydrzala,ale aj auto aby vydrzalo.kedze v nom travim dost hodin.niekedy bezi motor aj 22 hod v kuse pokial sa netankuje.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa srtdemon »

oco13 napísal: 11.08.2022 18:05 Pozývam ťa na prechádzku našou firmou - spadá pod skupinu SODECIA a pobočky sú po celej europe.
Dakujem, ale nie je to potrebne.

Rework je v kazdej fabrike a opravuje co sa da. Kludne sa postav na hlavu na traktor ale je to fakt.

Ty vyrobca aut.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa das »

Najlepsie je nechat tak :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa oco13 »

srtdemon napísal: 12.08.2022 03:32 Rework je v kazdej fabrike a opravuje co sa da. Kludne sa postav na hlavu na traktor ale je to fakt. Ty vyrobca aut.
Ja sa nemusím stavať na hlavu, lebo práve aj táto časť produkcie bohužial spadá do mojej kompetencie a na mne je rozhodnúť čo sa upravuje (nie opravuje) S opravou by si skončil po prvom audite. :4012:
Nie som výrobca aut - posledný bol starý pán Henry Ford, ja som len bežný otrok v kapitalistickej mašinerii. :40bd:
Proste pracujem v strojarskej výrobe ako ujo Nagy. Môžme sa opýtať jeho či výlisky opravujú alebo robia rework. :40bd:
Je zbrúsenie loga oprava? čo bolo zlé ak to má byť oprava?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa das »

Mozno keby ste sa prestali hrat s anglickymi slovickami co je dnes moderne, tak by vam bolo lepsie. :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa oco13 »

Das - kašli na slovíčka a povedz svoj názor- je odstránenie loga výrobcu, alebo napisu p.r.c. opravou?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa srtdemon »

Nie.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa das »

Pokial to logo nesposobi vadu na funkcnosti tak nie :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže nazov rework = prerábka, úprava je spravny - Štúr by sa z nás asi potento. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa das »

Anglictinu rozumej v suvislostiach co tym chces povedat. Ak mas jedno slovo tak si to mozes na 100 sposobov otocit.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano, vela významov. Každopádne to logo sa dolu dáva a diely idú na rovnakú adresu ako tie z logom. Len iná farba paliet a iné štítky. Rovnako ak pri lisovaní vznikne nejaká ostrina - diel môže ísť odberatelovi v inej palete, alebo na úpravu - prebrúsenie. Ak sa však zistí, že nedrží jeden z 50tich bodových zvarov - celá dávka ide do kovošrotu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa das »

Pre srandu 🙂

Ulozenie prevodovky Lemforder z intercarsu

Obrázok

Ulozenie prevodovky original z autorizaku

Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 2016 fk2 1.8i vtec - brzdy

Príspevok od používateľa wilz »

oco13 napísal: 12.08.2022 12:10 Ak sa však zistí, že nedrží jeden z 50tich bodových zvarov - celá dávka ide do kovošrotu.
Nie je tomu až tak dávno, čo si tu vykladal o tom (aj si pripojil fotky), že u Vás vo výrobe je to tak, že výrobky so zlými zvarmi idú kľudne na expedíciu, pretože ten čo to kontroluje, na to dlabe a pripojil si aj svoj názor, že konečne nech si to tí pracháči čo kupujú tie drahé audiny, užijú.
Zmenili sa u vás pomery alebo si to vtedy len tak púšťal reči do vetra, aby si bol zaujímavejší ?

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných