Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matus@ctr.sk
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa matus@ctr.sk »

Dobrý deň, neviete o niekom kto sa špecializuje na Hondu v podstate hocikde v rámci Slovenska?

Honda Accord tourer rok 2009, diesel 2,2 manuál, najazdených 200 000 a nejaké drobné, jeden majiteľ od nova len bežný servis nikdy žiadna závada. Teraz to kolegovi zomrelo za jazdy na tempomate na diaľnici bez varovania. Vraj auto začalo spomaľovať, za autom obrovský kúdel čierneho dymu. Po pridaní sa ešte trochu snažilo ísť.

Odtiahli ho do autorizovaného Honda servisu a servis nacenil: 4x vstrekovač, vysokotlaké čerpadlo + sústava koľajničky palivo( rampa???), skrutky, tesnenia + prácu. Cena prevyšujúca cenu auta s tým, že až potom sa uvidí čo je ešte vadné.

Po telefóne mu zo servisu vraveli, že v palive boli kovové špóny, takže ja predpokladám vyčistiť palivovú sústavu a pravdepodobne teda palivové čerpadlo v nádrži bude to odkiaľ pochádzajú tie špóny.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vrtam sa čosi rokov v palivových sústavách aj keď nerobím Hondu,mal by som slušne veľkú pochybnosť o výsledku prehliadky.V CR motore sa kovové čiastočky skutočne vyskytnúť môžu,ale takto radikálne zo sekundy na sekundu sa tieto havárie nedejú.Po druhé,špónka musí prejsť filtrom a najčastejšie spôsobí problém v regulátore tlaku tak že nedokáže tvoriť tlak v rampe.To spôsobuje problém nízkeho tlaku.Ibaže tlak v rampe je ostro sledovaná veličina a každé väčšie vybočenie voči tlaku požadovanému nad rámec offsetu okamžite hodí do závad a tam ten zápis ostane.Kedže auto extrémne dymilo to ukazuje na velký nedostatok kyslíka voči palivu.Takže logicky si treba vybrať...nezmenil sa vzduch a paliva bolo príliš ?! Asi ťažko...auto by pridávalo a nie padalo z výkonu. Takže druhá varianta...palivo je ok,ale rapídne sa stratí vzduch.Toto by viedlo aj k dymeniu aj k strate výkonu.To má mnoho majiteľov vyskúšané pri poškodení turbíny,pri vade vo výfukovom systéme ak sa znepriechodní cesta.
Mám vždy obrovskú pochybnosť o pravdivosti výrokov tohoto typu.Prítomnosť kovových čiastok je častá vec,majiteľ sa to dozvie vždy pri výmenách filtra,takmer vždy prvý raz takto.A je tu ešte nezodpovedaná okolnosť,špón môže byť málo a môže byť veľa,ale brať to ako dôkaz o kolapse celej sústavy je nezmysel.Musí nasledovať x ´dalších diagnostík a skúšok komponentov.Hodiť to na prítomnosť čiastok filtra bez ďalších sprievodných a dokázateľných skutočností silne smrdí buď obrovským lajdáctvom / neschopnostou alebo rovno vytyčuje cestu k velkému zárobku,ibaže na základe oklamania zákazníka..A stále sme rozobrali iba varianty ktoré napadnú ako prvé,je ešte viac variant ktoré by viedli k podobnému scenáru ale školenie by som tu nerád robil.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa martincichy »

Tipujem turbo K.O. alebo spadnutá hadica medzi turbom a sacim potrubím.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

V Poprade sú dobrí chalani na japonské zázraky... tuším Japan servis.

Osobne NEVERÍM na poškodené všetky 4 vstrekovače, dali dole aj hlavu??
Skôr to vidím ako súbeh turba + niečo, možno aj s dpf, s prasknutym tesnením, či prasknutá stena valca, možnosti je kopec.
Ale nemôžem poradiť, lebo japonské diesle nepoznám a ani som podobný problém nemal.
Držím palce.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

martincichy napísal: 28.04.2022 20:12 Tipujem turbo K.O. alebo spadnutá hadica medzi turbom a sacim potrubím.

Ale, keby aj bolo turbo k.o,tak motor pôjde a došmatle sa 80-90 km/ h do servisu.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak tam boli kovové piliny tak asi nebude problém iba v turbe, alebo hadici medzi turbom a intercoolerom...

Cena bude šialená, lebo CR vstrek nestojí 5€...
Ale je to úplne bežná cena za opravu moderného CR diesla, neviem čomu sa vôbec niekto čuduje...

Ja preto hovorím že diesel ani zadarmo, lebo viem čo stoja také špásy ked sa to doserie...
Myslieť si že celú dobu vlastníctva mi bude stačiť meniť iba pravidelne olej, sem tam nejaké brzdové platničky či kotúče, alebo sem tam nejaké rameno, tlmič, tak je na velkom omyle.

Kamoš si kúpil teraz Mercedes GL420CDI, ale on to chcel a vie že ked sa niečo doserie a motor pôjde von tak si má nachystať kludne 3-4000€
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa avelmak »

Hondu opravit nie je problem,len tie ceny.Niektore diely su len originalne,ziadna druhovyroba neexistuje.Ten accord nie je nahodou biely s evidencnym cislom KE?Pred par mesiacom tu bol na vymene rozvodu a dalsie veci,vtedy som mu povedal ze ten motor dlho nefachci.Mal zle korekcne davky plus niektore hodnoty boli mimo tolerancie.Ak chces napis mi sukromnu spravu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celé je to len o dohadoch a tam je max šírka možností.Prax väčšinou ukáže že kadečo je úplne inak než sa na počiatku odprezentuje.Auto ku svedomitému mechanikovi,to je jediné riešenie ktoré má zmysel.Zbytočné riešiť tvrdenia bez akéhokolvek podloženia reálnymi hodnotami.
Väčšinou je celému koniec v momente keď padajú správne formulované otázky.
V danom prípade...špony vo filtre majú akú dôkaznú silu že je celý palivový systém v čudu.Čím ďalším to viete preukázať ? Robili ste ešte ďalšie úkony na overenie ? Aké ? Výpis (protokol) môžem dostať ? Myslím že tá debata by skončila skôr než by začala
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa seven549 »

tie hondy su dobre na to aby takto padli na vstreky pri tych km.

ako to startuje.starrer toci motor v pohode alebo do 5 sec sa akoby zadusil a starer nepretoci.ak je to tak,podla mna sa sekol egr ventil.ostal otvoreny zaniesol sadzou turbo a lopatky variability,motor sa dusil sam svojimi plynmi preto stracal tah a tym padom ani to uz nenastartuje.
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

neviem ale ta 2.2 od Hondy je podobny/rovnaky motor ako Mazda davala do Mazdy 6 v rokoch cca 2013 az 2016? lebo u tej Mazdy to je hotova katastrofa, tie kovove piliny zanesu cely system, oprava v autorizaku cca 10tis, aktualne tie auta nemaju ani 10r a idu pod 10tis euro aj s nizsimi najazdami. je to casovana bomba kedy to odide, boli uz pripady aj pred 200tis km a KO.
laco-11
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.03.2007 22:43
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa laco-11 »

mojej znamej sa stalo to iste pri jazde na dialnici na tempomate, auto VW passat ´07 2.0 TDi 125Kw... asi v 160tke tak po hodine jazdy auto zrazu stratilo vykon a z vyfuku najprv biely dym, myslela ze turbo je ko tak isla pomalsie dalej, no po chvilke sa rozsvietila cervena kontrolka oleja cize zastavila na pumpe (mala to nastastie len kusok). Tam ked dosla tak motor sa zacal vytacat uplne sam a vtedy uz siel cierny dym z vyfuka. Vypla motor a islo to na odtahovku. Odislo turbo, olej z motora sa dostal az do DPF filtra ktory sa uplne upchal, cize tieto 2 veci sa menili za nove, zaujimave ale bolo ze olej ked vypustili z motora tak filter bol uplne rozpadnuty roztrhany na kusky co som este v zivote nevidel. vraj si servis robila pravidelne tak ma napadlo ci jej to "nezabudli" vymenit..

vstreky boli ok takze si to daj preverit u niekoho ineho a urcite odporucam japan servis v poprade nech sa na to pozru..

P.S.: presvedcil som ju na Hondu 1.8 vtec a je spokojna, no uz pokukuje po tom novsom civicu s 1.5 turbo :)
matus@ctr.sk
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa matus@ctr.sk »

Takže nakoniec kolega odtiahol auto do bežného servisu u nás v meste, kde chodím s mojimi autami roky. Vybrali vstrekovače poslali ich na test, výsledok dva vstrekovače KO obidva tiekli. Vymenili sa všetky 4ks za nové Bosch a auto beží.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord Tourer 2009 - vada v motore

Príspevok od používateľa gnagy »

Môžeš prezradiť koľko to stálo?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní