Honda CRV 1998 - kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pindo214
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.05.2009 17:32
Zdieľať na Facebook

Honda CRV 1998 - kurenie

Príspevok od používateľa pindo214 »

Pred nedávnom som kúpil hondu crv 1998 rok výroby a strašne slabo mi kúry.da sa nejako odvzdušnit kúrenie alebo tam bude zlý radiátor?ďakujem za info
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vody v chladiacom okruhu je dost?
pindo214
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.05.2009 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pindo214 »

ano vody je dosť a mam pocit ked dam kurenie na plno ako keby som citil nemrznucu
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Pri takom starom aute mozes citit s kurenia hocico,zalezi pod akym stromom auto stalo;-)
Treba si dobre vsimat vysku hladiny v nadrzke,najlepsie pred jazdou ci neklesa.Byt tebou skontrolujem si termostat-su nato sposoby az potom by som sa zameral na radiator nakolko k nim byva zly pristup.Radiator by sa mal odvzdusnit sam.Pozri ci namas na najvyssom bode chladenia odvzdusnovak.
pindo214
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.05.2009 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pindo214 »

auto bolo garážované;takže tam by nemal byť problem,pozriem ten odvzdušnovák a hladinu vody;vdaka za rady.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

S tym stromom to mal byt vtip...Ak nebol radiator za cele tie roky cisteny mohlo sa na nom usadit vela bordelu hlavne ked sa zarosi pri rozdielnych teplotach.A moze naozaj smrdiet a moze aj tiect ma nato po 22 rokoch narok.
pindo214
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.05.2009 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pindo214 »

a existuje na to nejaký preplach kurenia bez toho aby sa musel rozobrať radiator ?alebo niečo iné_
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Existuje preplach ale najprv vyskusaj nastartovat studeny motor a vyskusaj ci sa ti rovnako zohrieva hadica na chladici a tensia hadica privod do radiatora.Ak sa zohrievaju sucasne je to zly termostat.Ak zacne hriat privod do radiatora prvy a aj tak nekury tak je problem v radiatore.Teoreticky aj tecuci radiator kury a niekedy pritpm viac zahmly predne sklo.
pindo214
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.05.2009 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pindo214 »

Ďakujem za info,som laik tak sa rad poucim
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Aj ja ;-)
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

Nedavno si kupil? Skus sa opytat preco nekuri mozno ti exmajitel bude vediet povedat presne v com je zrada.

Moje espero stracalo vodu ale vo vyrovnavacej nadrzke hladina bola v normale. Ked kontrolujes vodu treba postlacat aj hadice ci je aj v nich. Trosku doliat nemrzku ajtak ide zima. Ked ju zoberie bol tam vzduch. Ak nie odsajes nadbytok.

Cekol by som aj kabinovy filter. Respektive ho hned vymenil na zimuje to dobre. Ak je upchaty a neprudi cezen vzduch kurit nebude. A uz ked ho budes menit uvidis aj vyparnik a radiator popripade funkcnost klapiek ktore ovladaju vyduch. Ci nieje zadreta niekde na studeny vzduch.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ak je dosť vody, môže to byť ventil kúrenia (slabo otvára), zanesený radiátor kúrenia (slabý prietok vody), zavzdušňovanie systému cez tesnenie pod hlavou... Pri aute toho ročníku je možností ojojoooj, tam už malo nárok odísť všetko. Napríklad aj termostat, že by bol stále otvorený a voda sa ti kvôli tomu ani poriadne nezohreje.
Každopádne, začal by som tým, či to niekde netečie, lebo nemrzku rozhodne nemáš čo cítiť v kabíne. Ak si to teda nemýliš s náplňou do ostrekovača, tú samozrejme po použití ostrekovačov vo vnútri cítiť môžeš.
pindo214
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.05.2009 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pindo214 »

ostrekovac som nepouzival;skusim tie hadice a filter v kabine,uvidim čo to urobí; každopádne dakujem za info.
pindo214
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.05.2009 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pindo214 »

ono síce má 22rokov ale bolo pravidelne servisovane a garážovane.mal ho starý pán ktorý chodil na záhradku a domov.tak neviem ;ale vyskúšam vsetky rady ktoré ste napísali.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Skúsim doplniť drobnosť, lebo mám dojem, že si celkom neporozumel tomu, čo ti písal mjato.
Totiž ten radiator kúrenia sa okrem samozrejme možného usádzania niečoho vnútri, zanáša predovšetkým zvonku, keď na ňom kondenzuje voda, prach zo vzduchu sa do nej zachytáva a za dlhé roky sa tam môže usadiť slušný nános nečistoty.
Problém je v tom, že radiator kúrenia je u väčšiny áut dostupný až po demontáži palubnej dosky, čo je obvykle dosť roboty.
Takže preto je vhodné pred tým než by k tomu malo dôjsť, vyskúšať že či samotný vodný okruh je dobre priechodzí, či radiátorom kúrenia tá teplá voda bez problémov cirkuluje.
Tiež či vzduch do kabíny okolo radiatora prechádza v dostatočnom množstve.
Ak to nepomôže a stále to slabo kúri, potom treba riešiť že ako sa dostať k radiaroru a vyčistiť ho, prípadne vymeniť, to samozrejme vtedy ak troca tečie.
Po tých rokoch by to nebolo prekvapivé, stačí celkom malý únik a cítiť ho v kabíne po zapnutí kúrenia.
No a po nejakom čase sa únik samozrejme prejaví aj na hladine chladiacej kvapaliny v nádržke.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 3 neregistrovaní