Honda Jazz - zadné brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Honda Jazz - zadné brzdy

Príspevok od používateľa stanno »

Ahojte,

furt mám problémy so zadnými brzdami na Jazze. Čím to je? Teraz najnovšie obrúsilo kotúč po okrajoch. Kotúč a doštičky sú tam 35tis. km. Zdá sa mi to málo.

Sú tam menené aj brzd. strmene, prvé zomreli na totálnu hrdzu po 135tis.km (why?). Druhé teraz už bolo ťažké rozchodiť .. ale boli to už používané strmene. Teraz mám na nich urobené 65tis.km.

Nový strmen dozadu stojí min. 200Eur (WTF???).

Je to nejaký typický problem Jazzu, alebo všetkých Hond, alebo čo?

Inač jazdím v podstate 80% dialnice.. nechápem prečo tie zadné brzdy tak málo vydržia.

Ďalšia otázka.. ako nastaviť cenu pri predaji: Jazz, 2004, 1.2iDSi, 201tis.km, klíma, 4airbagy, celkom slušný stav, servisná historia detailne vedená.

Dik za vaše názory.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladám že tie brzdy neboli urobené s kostolným poriadkom.Proste niečo sa neurobilo tak ako malo,či z dôvodu nevýbavy k takým úkonom ale iný dôvod,ale rozhodne sa neurobilo ča sa urobiť malo.Žiaľ práve brzda je jedna z vecí ktorá je považovaná za hriech si to neurobiť doma sám.Nie vždy to dopadne dobre,dokonca mnoho dielní brzdy odfláka úplne unikátne diletantsky.Potom sa hrejú,žerú atd. Že kotúč býva holý kov a to dobre nedopadne je tiež isté a je nutné kotúče chrániť.Na aute bežného typu je práca z jediným kolesom (zadným s ručnou) aj celkom dosť práce a tak to málokedy padne pod cenu práce 20 e.- za koleso,ale je to urobené tak,že môžeš ísť kraj sveta či STK,to je jedno.To čo opisuješ je nedôsledná práca od A po Z
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To su taka zaujimava vec tie brzdy... :4012:

Na niektoré komponenty sa nesmu dostať žiadne nečistoty
dokonca aj čista voda je na závadu...

a niektoré komponenty sa musia pravidelne MAZAŤ aby brzda fungovala...

To si NEVEDEL, však ???? :41c2:
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

laco, pred 20 tis. km kompletne rozobrate, vyčistene, rozchodene. To bolo pred rokom..

Čo ich mám leštiť každý mesiac??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Leštiť nie.Existuje ochrana proti vode soli dokonca kyseline na holý kov.Chráni 3 roky bez viditelnej zmeny.Neposielaj otázku,trvalo mi tri roky kým som to vypátral,takže nezdielam,stálo ma vela úsilia,času,nervou a vlastne aj prostriedkov.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Uplne na hovno su na takom aute vzadu kotuce.
Malo sa pouzivaju (tak ako na vacsine mensich aut) tak to potom hnije.
Samozrejme od 10r strmena nemozes cakat zazraky. Cena noveho je ca 120 len musis lepsie hladat. A samozrejme rozhoduje kvalita montaze.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

na vacsine aut byvaju zadne strmene zahrdzavene az sa zda ze su nepouzitelne, je to vacsinou klam, vnutri su malokedy vydrate, mnohym sa nechce ich cistit (nie je to robota pre pekne uradnicke prstecky), radsej vysolia stovky eur a potom vyplakavaju po forach.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní