Honda civic 2.2 cdti 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

9393andy
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08.03.2010 20:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 9393andy »

Ďakujem za príspevky..
A Ďakujem aj frogycek dobry príspevok presne to som chcel .. od človeka čo mal ten motor.či už v civicu inej honde. :)

Benzin..Možno máte pravdu.Ale mne servis nikdy nevadil.Rátam s tým.Všetko servisujeme doma pripadne u bratranca v práci(mechanik)Aj keď servis je najmenší problém.Horšie sú vždy sučiastky rátam aj s tym..A diesel neviem..Motorku mám benzin a auto som vždy chcel len diesel..:)

A máte pravdu hypotéku,leasing nie! Hodne ludi ma od toho odradilo..Známa si zobrala octaviu na leasing(pravda že nedala na ruku ani euro) ale auto stálo 6000€ a pri splatkach ju to bude stáť 12 000€..

Ja som skôr myslel niečo ako našetriť 5-6000€ a aspoň tie 2-3000€ a požičať od oca.. A snáď to auto vydrží bez závad pol roka kým to splatim a potom už zasa lahko dokážem ušetriť z výplaty...

Len to je to.. Človek kupuje macku vo vreci.. :/
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

frogycek som prekvapený že 2.2i-CTDi má vstreky Bosch a máš pravdu, lebo japonci si montujú svoje veci, ono je to jedno cena repasu je beztak vysoká, pre mna za mna kludne diesel, ak človek nemá problém s výškou servisných nákladov, a čo sa toho servisu týka tak doma si na tom človek môže robiť bežný servis ako platničky, olej, či výmena tlmiča, ale ak príde na poruchy palivového systému tak všetko čo s tým človek zmôže je akurát tak demontáž z vozidla, na repas treba odborný servis.

A ešte sa vyjadrím k tomu čo napísal frogycek, ten mal asi auto od novoty ked na nom natočil 300tkm, ale pri kúpe jazdenky sa treba pozerať na to z reálneho pohladu, že ona od tých 300tkm daleko mať nebude ak ich aj nemá a údržba majitela určite nemynie
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

suciastky je sice vacsi problem ale, brzdy nestoja viac ako na octaviu, vzadu je pevna naprava, predu mcpherson takze 2 ramena 2 capy riadenia, tlmice atd. nic zvlast drahe, mozno loziska ale aj tie som mal este originalne takze o kvalitu nejak strach nemam , co je horsie su mozno karosarske diely a niektore elektricke pripadne , tiez uvazujem ako druhe do rodiny civica :3035: predtym som mal accorda s tymto motorom 2004 , teraz mam accorda 2009 dtec a ten starsi ctdi sa mi zdal byt lepsi , uvidime spolahlivost zatial pri 90 000 padla za vlast spojka a pre ivka najmudrejsieho ma vysla spojka na 3 rocneho japonskeho dieslaka na 250€ bez prace - vymenil som si sam, akurat na tu navigaciu radsej kasli
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

ivko: co je to zavratna suma za repas vstrekovaca 60€ -100€ drahsie to nieje to niesu piezo vstreky ako ma uz DTEC, co dalej vysokotlake cerpadlo Bosch CP3 ? vsetko na to dostat, EGR sa vzivote nezanieslo je to zas o level inde ako u nemcov , turbo sa nikdy nezasekla regulacia , vodou chladene turbo v dieslovom motore! .... nikdy som nemal nove auto ked som to kupil malo na tachometri 127 000 ci boli stocene ci nie mi je uz dnes jedno , jazdilo 3 roky a ked som ho predal malo na tachometri 297 000, nikdy , podotykam nikdy sa nerozsvietil chceck engine, nikdy sa nestalo ze nenastartovalo alebo zeby zdochlo .. ak ti mam rovno popisat co bolo kedy menene tak si dobre zapisuj a potom si to porovnaj s cim chces : oba predne motorceky centralu asi 40€/ks , oba snimace xononov na napravach - zhrdzaveli zvnutra, pri 200 000 tlmice komplet , 2x predne capy komplet, 2x vsetky tycky stabilizatorov, hlavny spojkovy valec pri 248 000 - nedrzal tlak , oba zadne ramena s capom pri 280 000km, niekolko ziarovociek do osvetlenia ovladacich prvkov v interieri, 1x oprava vyhrevu sedacky vodica - zlomilo kabel na privode, na zaruku menene rozvody a vyfukove zvody , brzdy neratam

ked si prekvapeny co za techniku pouzivaju japonci , co tak trochu prestudovat napr. www.elitecat.sk je verejne pristupny katalog mozes si aspon pozriet ceny a vyrobcov , nie zbrucha jedna babka hlucha pocuvala poza dvere a volaco pocula ze japonci maju denso , asi by si bol velakrat prekvapeny kto ma viac denso vyrobkov ci japonci alebo nemci a francuzi
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ako neviem kde si prišiel k takej cene za repas vstrekovaču, ved polovicu z toho vypýtajú len za jeho diagnostiku...
Ak sa zmestíš s repasom CR vstreku do 150€ možeš hovoriť že si šťastný človek


Ked už si sem primiešal ten ELIT, tak si tam teda ty doštuduj čo stojí nový vstrekovač - presne 427€ s DPH/kus alebo tiež ponúkajú repas vstrekovaču + záruku 24 mesiacov za 266€, nové vysokotlaké čerpadlo majú za cenu 1285€ , tak že repas toho čerpadla asi tiež nebude za 50€
Neviem či sa to korektne zobrazí , ale nie je si to problém naklikať http://www.elitecat.sk/ArticleBrowser.a ... TTab=False

Vieš aký je najlepší diesel, ked si sa teda na to pýtal ? Ten ktorý sa ti počas vlastníctva ani raz nepokazí

Ak tu niekto trepe bludy nie som to ja, ale ty pretože si na vlastnej koži neokúsil riešenie problémov zo vstrekovaním
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

:300f: ooo dakujem ivko ze si ma ako zakaznika elitu poucil a rovnako dakujem ze si mi ozrejmil kolko asi tak moze stat repas vstrekovacu , doteraz som zil len z menenia brzd a capov :300f:

nemam chut sa vadit s niekym kto len cita pocuva a mlati ustami , ani tu nebudem zverejnovat ceny je to medzi mechanikmi a kazdy kto s tym robi vie ake su ceny , povazujem toto diskusne forum za nieco ako poradnu kde sa pan ktory zadal temu pytal, a mal by sa tu dozvediet informacie na zaklade ktorych by sa mal rozhodnut pre kupu alebo nie, preto povazujem tvoje prispevky minimalne za neslusne kedze o danom motore a problematike nevies zhola nic, akurat si mal potrebu reagovat a pretlacat tvoj laicky nazor

a kde to repasuju tie Densa po 200€ ?
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

honda robí od začiatku jeden z najlepších ak nie najlepší commonrail, čo sa potvrduje aj štatistikami.

osobne by som volil 1.8 benzín a hodil ho na plyn. mal by si lacnejšie vozenie a najmä.... ten pocit, že vycvičíš každé kudoliace TDI s revom motora v otáčkach je na nezaplatenie.

Treba vyskúšať 1.8 benzín a uvidíš, že Ťa dostane. Takisto asi najlepšia benzínová atmosféra vo svojej triede.

Ja mám aurisa 1.6, som spokojný, ale pokukujem po lexuse is250 :)
kunyfer
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22.06.2012 15:50
Zdieľať na Facebook

Diesel 2.2cdti a benzin 1,8ivtec

Príspevok od používateľa kunyfer »

Nazdar,
máme v rodine 8g civica 2.2cdti a 1,8ivtec . Spotreba je veľmi podobna tj. okolo 6litrov (samozrejme štýl jazdy). Rozdiel medzi týmito dvoma motorizáciami je hlavne v krutiacom momente pri diesli a pri benzine klasicke Hondacke pozitiva :) .
Pri podvozku je taktiež rozdiel , diesel je ťahší a o trošička komfortnejši a menej búcha zadna naprava ako pri 1,8 .
moja rada - kto chce benzin nech si kupi benzin
kto chce naftu nech ide do nafty .
Obe verzie su fajn . :) Hadam som ako laik pomohol . :-\
9393andy
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08.03.2010 20:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 9393andy »

Jasne všetci ste poradili dosť..
Ja som stale za diesel..Auto mám nato aby som sa dostal z bodu A do bodu B..

Aby som niekoho trhol na križovatke s revom motora tak presne pre tieto prípady mám cbr 600rr :)

Ale asi sa uvidí aj podla inzerátov..Ale najradšej by som chcel diesel.. Veď predsa nekupujem nejaku daciu ale hondu :) Tak pri 120 000Km ten motor či benzin alebo diesel proste musi ísť ako hodinky..Aj keď samozrejme zaleží ako bolo o auto starané..Ale vačšinou to je po prvých majiteloch tak neverím že si niekto kúpi auto za 18 000€ a do servisu investuje minimum.. :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre pánov frogycek a ivko1 : viete aký je najlepší diesel??? ten čo parkuje aspoň 300m od môjho domu , nie bližšie.
Na to dám krk a to jazdím na naftovom medveďovi ktorý to bez väčších porúch ťahá k milionu.

Pre zadávatela : nie som profesionálny šofér , napriek tomu jazdím cca 80 až 120 tisíc ročne na rôznych autách a NIKDY opakujem NIKDY sa mi na dieslovom aute nepodarilo výrazne ušetriť oproti benzínu.
Ak naozaj chceš ušetriť , tak rieš LPG , to by už za tých 25 rokov bolo pekných pár tisíc eur. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní