Mondeo Tdci , uz som zufaly , pomoc ! ! ! !

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jednadva3styripat, vstreky na galaxy nezhanaj v polsku ale na vw-club.cz, dieselpower.cz a ford-galaxy.cz.

celu sadu kupis za priblizne 5000 ceskych korun. A aj ked nebudu nove, podla mna je to lepsia cena ako 3500 za jeden novy pretoze to mas do rezervy.
premaw
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 16.01.2006 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa premaw »

janpat napísal:Ahoj.Chcem sa opýtat ako si vyriešil svoj problem,čo si zohnal a kde.
Takze vstreky mam z Mondea dovezeneho z Anglicka, samozrejme ,ked som ich nahodil do auta tak auto islo na 3 valce , tak som ho zobral do Fordu ,kde mi vstreky nakalibrovali ,ale auto nie a nie nastartovat , zamerali sa na naftove cerpadlo a zistilo sa ,ze cely moj problem bol v cerpadle.. Cerpadlo bolo na mindar rozmlatene zvnutra a tie mikroskopicke piliny mi zadreli vstreky. Tak som vybral cerpadlo , zobral som ho do Diesel Plus v NR ,kde mi ho zrepasovali, zobral som tam aj trysky ,nech mi ich skontrolovali a zistilo sa ,ze aj tie su zadrete.. Takze nasledoval aj repas trysiek.. Vsetko ma to vyslo na 750 Euro + 270 kupa vstrekovacov. Ale skor ako mi mechanik nevycisti cely palivovy system im cerpadlo s tryskami nedam.. Od nadrze az po vstrekovaciu rampu.. Je to cisty horor poviem vam ,auto 2 mesiace stoji , napchal som donho vyse 1000Euro a este neni nastartovane.. :-\
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> mp3turbo mal pravdu...


ale velmi nerad :( motor ale kup od niekoho komu ho mozes pripadne oplieskat o hlavu keby nahodou daco - cize v ziadnom pripade nekupuj na pumpe od neznameho cloveka ; pekne ist ku niekomu domov na barak pre motor aby si videl kde byva. Idealne vytiahnut z havarovaneho auta kde ho mozes nastartovat a pocuvat - pripadne diagnostika a zmerat kompresne tlaky.

Vyhoda : hentie 85kw/96kW 1.9tky su vsetky rovnake, pasuje ti tam aj z golfa, passatu, oktavie (keby mala), toleda, a4ky, alhambry, sharanu atd.

Ide o to ze motor kus za kus prehodis za tri dni a jazdis. Takto sa s tym seres, auto stoji, business stoji, nezarabas.


edit : inzeraty na motor z tohoto fora:

http://www.autobazar.eu/sk/motor--alham ... 66793.html

http://www.autobazar.eu/sk/audi-25tdi-8 ... 32037.html

toto si checkni: http://www.autobazar.eu/sk/19tdi-pd-85k ... 44590.html

http://www.autobazar.eu/sk/vsetko-na-vw ... 31041.html
premaw
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 16.01.2006 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa premaw »

TAkze cerpadlo mam uz nahodene , trysky su nahodene ,ale nedam im kluce od auta pokial neuvidim dole nadrz , trubky , rampu , proste pokial sa to vsetko nevycisti..Doteraz som bol spokojny ,ze mam vsetko zrepasovane ,ale normalne mam strach cim blizsie je startovanie auta.. Napisem ako som dopadol , zajtra by sa to malo rozhodnut.. :41c2:
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Re: Mondeo Tdci , uz som zufaly , pomoc ! ! ! !

Príspevok od používateľa milan209 »

Nechcem zakladať nové vlákno a kedže sa tu rieši repas trysiek rád by som vás poprosil o radu čím namazať telo trysky predtým ako ju dám nazad. Aby v budúcnosti išla bezproblemov vybrať.
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Mondeo Tdci , uz som zufaly , pomoc ! ! ! !

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Ano existujú na to špeciálne prípravky
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mondeo Tdci , uz som zufaly , pomoc ! ! ! !

Príspevok od používateľa fzubaty »

Tak tato odpoved od odbornika ma dostala. To radsej nenapisat nic

Ja som pouzil Febi 26712.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných