Ford B-Max a motor Ecoboost

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trinity144
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.06.2010 10:53
Zdieľať na Facebook

Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa trinity144 »

Ahojte, mam Ford Focus 1.6 z r.2003 a obzeram sa po niecom novsom (aj ked asi nie nutne lepsom.. :zg282: ) a paci sa mi Ford B-Max (hlavne kvoli zadnym dveram, sklapaniu sedadiel, vacsi kufor ako moje terajsie auto..). Len nepoznam motory Ecoboost. Ma s nimi niekto skusenosti? Prednosti, problemy, nad kolko najazdenych km ho urcite nekupovat atd..
Viem, ze na stare dobre motory uz tie nove proste nemaju, ale nieco snad aj tieto vydrzia.
Za kazdu radu/skusenost dakujem.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa tuninka »

mne sa ten b-max nezdá že by mal viacej miesta v kufri, skús sa radšej popozerať po c-maxe alebo focuse kombíku... s motorom ti radšej nebudem radiť :2f93:
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak mas svoje peniaze rad, ecoboostu sa oblukom vyhni. HTP je oproti ecoboostu skvely motor.

Praskaju na nom diely chladenia motora - vysledkom je strata chladiacej kvapaliny a ak vcas nezareagujes (na pristrojovke nevidis teplotu motora, lebo tam nie je ukazovatel) tak prehrejes motor a mas zarobene.

Dalsi velky problem - rozvodovy remen je ulozeny v olejovom kupeli. Presakujuci benzin do motoroveho oleja a samotny motorovy olej spolu rozozieraju samotny remen. Ciastocky remena sa tak uvolnuju do motoroveho oleja a postupne upchavaju sitko sacieho kosa a kanaliky. Jedneho dna zasvieti cervena kontrolka mazania. Alebo sa nerozsvieti, ale motor uz klepe. Kolegyna tohto roku na 1.0 ecoboost menila: sadu piesnych kruzkov a nie som si isty ci nemenila aj piesty, menila aj palivove a olejove cerpadlo, menila tesnenie pod hlavou valcov, turbo, rozvody a hlavu valcov. K tomu grobianske spravanie personalu autorizovaneho predajcu ford. Do auta vlozila viac, ako bola hodnota auta. Ecoboost je podla mna pasca na penazenku. Viackrat nedosla do ciela. Pritom servis nezanedbavala a auto malo nadstandardny servis. Vyzera nadstandardne dobre.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa strelecbn »

Mám C maxa r 2018. Motor už nemá remeň ale reťaz. Určite brať až po r.v. 7.2018. Od vtedy montovali motory s reťazou. Ale B max sa už vtedy nevyrábal. Mám nabehané 77000km a zatiaľ spokojnosť. Je to živé auto. Spotreba medzi 5.5-6l. B max je oproti C maxu malé. Je to na podvozku Fiesty. To čo píše pán nadomnou platí pre ročníky 2013-14. Ak sa dáva olej len ten čo je predpísaný, nemal bi biť problém. Ale to ti nikto nezaručí ani pri novom aute.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa strelecbn »

A ešte niečo. Je tam turbo, tak nie je to auto na pomalé presúvanie po meste. Na to slúži atmosféra. Treba čapovať 100 benzín, alebo ja dávam aditívum na dekarbonizáciu motora. 4x Chorvátsko , a auto nemalo problém ani na diaľnici. Ale už má 5 rokov, tak predávam, a čakám na Kugu 2.5l-hybrid.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Prečo predávaš auto po piatich rokoch a 77 000 km, ak si s ním spokojný? Nie som zasa až taký staromilec ako oco13, ale takto skoro meniť auto mi príde divné.... Najnovšie auto, aké som kedy predal, malo 12 rokov (z toho 9 u mňa) a 103 000 km (z toho 48 000 u mňa).
Ibaže nevieš, čo s peniazmi, vtedy to logiku má.
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa martincichy »

strelecbn napísal: 07.11.2023 19:07 Ak sa dáva olej len ten čo je predpísaný, nemal bi biť problém.
Problem nastal napriek pouzivaniu originalneho oleja.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa strelecbn »

Nič divné. Plním si sen. C-maxa odomňa vykupujú na protihodnotu. Už majú naň kupca. Manželka sama povedala, že ak je to hybrid, ideme do toho. A s C-maxom som bol nadmieru spokojný, ale treba sa posunúť. Myslím si, že idem len do lepšieho. Bude to už môj 4 Ford, a so žiadným som doteraz nemal žiaden problém. 1 zdedil syn. 2 mi rozbili. 3 odovzdávam-teda predávam . Dúfam že bude aj naďalej slúžiť bez problémov. A rozhodla aj cena. Necelých 30000€ za hybrida. Synovia sú už osamostatnený, tak je načase plniť si sny. Ale v tomto svete, kde každý rieši len peniaze sa to ťažko vysvetľuje. :4012:
trinity144
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.06.2010 10:53
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa trinity144 »

strelecbn napísal: 07.11.2023 19:07 Mám C maxa r 2018. Motor už nemá remeň ale reťaz. Určite brať až po r.v. 7.2018. Od vtedy montovali motory s reťazou. Ale B max sa už vtedy nevyrábal. Mám nabehané 77000km a zatiaľ spokojnosť. Je to živé auto. Spotreba medzi 5.5-6l. B max je oproti C maxu malé. Je to na podvozku Fiesty. To čo píše pán nadomnou platí pre ročníky 2013-14. Ak sa dáva olej len ten čo je predpísaný, nemal bi biť problém. Ale to ti nikto nezaručí ani pri novom aute.
No, ja tak 2012 :D nemam na tak drahe auta a teraz za to chcu strasne prachy, nech sa na mna nehnevaju. Za stare auta tisice, to nie je normalne. Neriesila by som vobec nic novsie, pretoze v BA ak si to netresknes sam tak je velka pravdepodobnost, ze ti to oskre, buchne, narazi atd niekto iny. Len sa uz bojim STK/EK-viac EK, kedze uz som mala problemy. Inak by som dojazdila, nech by to bol rok, dva, 7, kludne..A B-maxa chcem hlavne kvoli dveram, zadnym, kedze rodicia ani moje psy nemladnu a je to pre nich prakticke (najma ako pisem, v Bratislave, kde su parkovacie miesta velkosti bicykla). Ze je male mi nevadi, mala som Pandu, ta je este mensia :D Ale ak je tam turbo, tak to ani nahodou, na turbo som nepocula nikdy nic dobre. Dakujem za radu
trinity144
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.06.2010 10:53
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa trinity144 »

Nasla som tento inzerat, to nie je ecoboost, ale 1.4 benzin, co myslite?

https://www.autobazar.eu/detail/ford-b- ... /30968970/
lubos zimovcak
Príspevky: 3435
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Aspoň sa konečne otvoria oči všetkým, ktorí ešte počúvajú nejakých Janov z teleshopingu, pardón, novinárov a "odborné "poroty...
Lebo toto čudo získalo kopec ocenení za motor roka :40bd:
Mimochodom, je aj v Honde Civic..., svet sa musel zblázniť :3c90:
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa strelecbn »

trinity144 napísal: 08.11.2023 07:32 Nasla som tento inzerat, to nie je ecoboost, ale 1.4 benzin, co myslite?

https://www.autobazar.eu/detail/ford-b- ... /30968970/
Je to atmosféra, tak bi nemal biť problém. Do mesta ideálne auto. Treba pozrieť na živo a hlavne previezť, či stačí výkon. A hlavne s niekým, čo sa v tom vyzná. Tie zadné dvere sú bonus do mesta.
Želám šťastnú ruku pri výbere. :hero: :pa:
trinity144
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.06.2010 10:53
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa trinity144 »

strelecbn napísal: 08.11.2023 10:34
trinity144 napísal: 08.11.2023 07:32 Nasla som tento inzerat, to nie je ecoboost, ale 1.4 benzin, co myslite?

https://www.autobazar.eu/detail/ford-b- ... /30968970/
Je to atmosféra, tak bi nemal biť problém. Do mesta ideálne auto. Treba pozrieť na živo a hlavne previezť, či stačí výkon. A hlavne s niekým, čo sa v tom vyzná. Tie zadné dvere sú bonus do mesta.
Želám šťastnú ruku pri výbere. :hero: :pa:
Diky :) No ja hladam uz trosku slabsie auto ako mam, sice 1.6 nie je ziadne delo, ale je dost silne na mesto a dialnicu zas tak casto nedavam-mimochodom, 130 vytiahne aj ta nestastna Panda, co som mala, takze..ide len o stabilitu a podobne. Takze myslim ze vykon by na 1.4 stacil. S tym ,,niekym, co sa v tom vyzna´´ bude problem, ale skusim najst :D
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ford B-Max a motor Ecoboost

Príspevok od používateľa tuninka »

trinity144 napísal: 08.11.2023 07:32 Nasla som tento inzerat, to nie je ecoboost, ale 1.4 benzin, co myslite?
píšu na nete že 17 percent všetkých b-maxov malo problém s manuálnou aj automatickou prevodovkou, veľa z toho bolo vyriešených v zvolávačkách. Ak je to tá stará 1,4 tak tá by mala niečo vydržať, super na tom autíčku je, že má posuvné zadné dvere, čiže aj na úzkych parkoviskách je dobrý prístup k zadným sedadlám, nemá ani stĺpik... b-max je asi v podstate novší Fusion, čiže do vrchu nafúknutá Fiesta
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných