Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa jozoD. »

Seruste,
potrebujem poradiť s výberom správneho silikónu, alebo tmelu, na vytmelenie ,,fugy" cca 5mm.
Kúpil som totiž priamo vo Forde originálne strešné lyžiny na Ford Tourneo Custom, ktoré po namontovaní sedia tak krásne, že tam vznikajú takéto medzery.
Odpoveďou pána, ktorý má pod palcom predaj náhradných dielov a príslušenstva je, že jasne sa tam uvádza, že montáž má vykonať špecializované pracovisko. Že ak to dám spraviť tam, tak s tým problém mať nebudem. Lenže oni si za montáž pýtajú skoro 300€...vraj je to práca na celý deň...na 8 hodín.
Hovorím, že ale to sa nedá vyriešiť bez tmelenia...keďže k tomu už nedodávate žiadnu inú montážnu sadu...a ono to tam proste nesedí.
Každopádne ešte sa prekecli, že minule museli na nejakom aute aj nové diery kdesi cosi frézovať....no tak nejak im funguje originálne príslušenstvo.
Ešte pred prianím pekného dňa, som vyjadril moje sklamanie, že som čakal trošku väčšiu kompatibilitu s karosériou, keď to predávajú ako originálne príslušenstvo...za cca 400€.
Tak len na mňa kukali...

Každopádne....potrebujem niečo čo je asi odolné beznym chemikalia na ceste, vibráciam, vode, a teplote rovnajucej sa rozpálenej čiernej kapote :)

PS: Kupoval som s tým aj gumové rohože do auta...a k nim návod bol...tuším štvorkrokový.
Ale k lyžinám ništ...asi pre istotu...aby si to ľudia namontovali doma. Aby neprišli o peniaze, prípadne nezistili ľudia čo za šmejdy predávajú :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa seven549 »

ved to je ford transit obycajna dodavka.co tam chces riesit.nasrobuj a hotovo.a nezabudni tie sroby pojistit proti uvolneniu.aby naklad neodletel do auta za tebou.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa jozoD. »

1. nechce sa mi odtiaľ pravidelne vyberať nalietaný/naprášený bordel...skúsenosti.
2. nechce sa mi počúvať 5-6 hodín rôzne pazvuky na dialnici...tiež skúsenosti.
3. hej...obyčajná dodávka...len ešte to vnímam citlivo, keď len nedávno som za to dal skoro 50k. Prvý rok je pri autách pre mňa kritický...potom sa dosť opúšťam 😀

...šróby poistím...to je samozrejmosť.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa wilz »

No ak je to čierne, tak myslím že z dostupných možností by asi najlepšie bolo použiť lepiaci tmel na čelné sklo, ten by mal spĺňať všetky tvoje požiadavky. Prípadne ako lacnejšia alternatíva tmel na akvária ?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa seven549 »

tam sa nic netmeli ved to mozes rovno dat solny silikon.

nekupil si iny model nosica? za 50000 to bude asi bus a nosic mas na robotnicku dodavku kde chybaju napr gumove casti aby zakryli tie medzery.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa jozoD. »

Podľa odborníkov z Fordu, som kúpil správne...bol som sa tam ešte raz pre istotu opýtať, či vážne k tomu nie je nejaká inštalačná sada. No a nie je...tak mu to ukázal kompjuter :)
Originál príslušenstvo, na konkrétny model auta....to bola odpoveď.
Ako v balení bola malinká tuba s obyčajným sanitárnym silikónom...ale to je podľa mňa len na utesnenie v mieste prestupu do karosérie...kde sa inštaluje taká plastová ,,konzolka" cez ktorú sa upevňuje sa samotná lyžina.

no yebac....tak skúsim asi pozrieť nejaký ten tmel.
Len na výber je toho pocct. A nechcem tam zas dať nejakú šupu, čo mi pri prípadnej demontáži urve kus laku alebo lyziny 😀🤣
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa pedro727 »

Nemyslim si ze sa to musi nutne tmelit,ja vytmelene nemam,normalne je tam medzera.
Z tvojich bodov ktore si napisal ze preco tmelit som nepostrehol ani jeden.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa leonNL »

A keby si namiesto tmelu pouzil ciernu gumu potrebnych rozmerov? Teda vlozit gumu ako medzikus tam kde je ta medzera. Predsalen pri potrebe davat dole nosice, by si nemusel zapasit so silikonom…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa jozoD. »

...aj nad gumou/tesnením som rozmýšľal...ale bolo by to komplikované v niektorých miestach.

Ďalej ma napadla aj myšlienka (ako tu chalani spomínali), že možno to nemá/nemusí byť utesnené.
Že možno sa ráta s tým, to raz za čas wapkou prebehneš popod to....že ak to nevieš poriadne utesniť...tak to radšej nechaj otvorené...nech voda pretečie a nehromadí sa tam.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Fotka by nebola?
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa wilz »

jozoD. napísal: 21.06.2023 09:38 Ďalej ma napadla aj myšlienka (ako tu chalani spomínali), že možno to nemá/nemusí byť utesnené. Že možno sa ráta s tým, to raz za čas wapkou prebehneš popod to....že ak to nevieš poriadne utesniť...tak to radšej nechaj otvorené...nech voda pretečie a nehromadí sa tam.
Jednak nevidím dôvod prečo by si ešte niekedy v budúcnosti tie hagusy mal dávať dole, a ak auto prevrátiš na strechu a budeš ju meniť, tak to už bude jedno ako budú upevnené.
A čo sa týka medzery, aj keď teda nevidíme že ako tá medzera medzi strechou a stojánkom hagusu vyzerá, ale nemôžem si pomôcť, myslím že žiadna medzera tam nemá čo robiť a keď už je, tak má byť niečím kvalitne a trvanlivo vyplnená.
Minimálne teda z toho hľadiska, že ako to vyzerá.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa jozoD. »

..nakoniec som sa s tým nebabral. Vzal som nejaky obyčajný čierny silikón a obehol som to celé 😀
uvidím ako sa to bude správať.
Naposledy upravil/-a jozoD. v 23.06.2023 07:01, upravené celkom 1 krát.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Montáž strešných lyžín/hagusov - tmelenie

Príspevok od používateľa jozoD. »

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 70 neregistrovaných