Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0907390236
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.10.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa uwa0907390236 »

Zdravim Vas vsetkych.

Po vymene rozvodovej sady( vodna pumpa, kladky, remen) sa auto zacalo spravat cudne. Pri rozbehu a nizkych otackach nastal radikalny pokles vykonu. Diagnostika vyhodila chybny snimac vackoveho hriadela, vymenil sa, no bez zmeny. Variatory neboli menene, nakolko s tym nebol ziaden problem. Je mozne ze to bude sposobene prave VCT mechanikou teda variatormi? Na ceskom fordfore som sa docital, ze to moze byt sposobene aj vadnymi solenoidmi. Cela VCT sada (saci a vyfukovy variator + obe solenoidy ) vyjdu na 400€ + a nerad by som to menil zbytocne a zavada by ostala. Ma s tymto niekto skusenost? Ide o Focus mk2 1.6 Ti-Vct rok 2006 . Dakujem za kazdu radu.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Focus 1.6 Ti-Vct pokles vykonu

Príspevok od používateľa fzubaty »

No ak to do vymeny fungovalo, tak vymena nebola moc vydarena….9
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa tuninka »

asi nebudú tie rozvody dobre nahodené a ušlo im to o zúbok
uwa0907390236
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.10.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa uwa0907390236 »

Rozvody na focuse sa menia pomocou pripravkov, tam su presne naznacene ciarky ma pavukovi. Tam sa to da iba jednym sposobom menit. Ten pavuk musi presne sadnut medzi obe variatory. Vidim, ze normalnu radu tu asi nedostanem, ked nepoznate konkretny rozvod.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa fzubaty »

V tom pripade je vsetko v poriadku, zbytocne sa pytas.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa pacok »

Nastavil si vrch no remenica na kluke je len na kuzel utiahnuta ziadne zuby.Takze pre istotu vyber sviecky a nastav prvy valec na hornu uvrat pomocou sublery napr.A tak uvidis ako su mimo rozvody.Nenasava cely cyklus preto ten vykon
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Na fórach zvyknú dávať kontakty na dobrých, overených mechanikov, či servisy, neskúšal si zistiť informácie??
Nech sa nedostaneš do situácie, že sa Ti nebudú chcieť na to pozrieť, lebo niekto iný sa v tomt vŕtal a potom sa už úplne stratí niť ako postupovať.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

uwa0907390236 napísal: 13.04.2023 17:15 Rozvody na focuse sa menia pomocou pripravkov, tam su presne naznacene ciarky ma pavukovi. Tam sa to da iba jednym sposobom menit. Ten pavuk musi presne sadnut medzi obe variatory. Vidim, ze normalnu radu tu asi nedostanem, ked nepoznate konkretny rozvod.
Keď ti po výmene rozvodov klesol výkon, v čom inom to môže byť...............
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa tuninka »

na youtube je pár videí, kukni hlavne tú časť kde nasadzujú remenicu na klukovke, či tá nie je troošičku pootočená
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa seven549 »

uwa0907390236 napísal: 13.04.2023 17:15 Rozvody na focuse sa menia pomocou pripravkov, tam su presne naznacene ciarky ma pavukovi. Tam sa to da iba jednym sposobom menit. Ten pavuk musi presne sadnut medzi obe variatory. Vidim, ze normalnu radu tu asi nedostanem, ked nepoznate konkretny rozvod.
mechanik co robi na pripravky,ich uziva preto,lebo nevie kde co ma hladat a pozerat.kazdy motor ma niekde nejake oznacenie polohy vaciek klukovky atd koli vymene rozvodu.kazdy vyrobca to niekam zaznaci.

poliaci pripravky ???? ti su este lepsi uzivaju elektrikarske kabelbindre


pred a po vymene rozvodu ----u aut ktore niesu bezne tak ako motor1.9tdi ---.je to dobre skontrolovat ako to vidi motor -polohu vackoveho a klukoveho hriadela- tam to musi byt vidiet ze je to zle.u mna sa sekol aj borec na bmw motory.motor siel dobre ale aj tak bol o zub zle.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa pogo-roll »

uwa0907390236 napísal: 13.04.2023 17:15 Rozvody na focuse sa menia pomocou pripravkov, tam su presne naznacene ciarky ma pavukovi. Tam sa to da iba jednym sposobom menit. Ten pavuk musi presne sadnut medzi obe variatory. Vidim, ze normalnu radu tu asi nedostanem, ked nepoznate konkretny rozvod.
chod si po normalnu radu do autorizaku ....myslim ze sa ti snazili v ramci fora celkom normalne poradit....ale ty odpoved uz poznas ....takze ano kup tu sadu za 4kila bude to ono :42f7:
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa martincichy »

Otazka je, ako bola zaaretovana klukovka. Uz som sa stretol s tym, ze aretacne pripravky neboli dobre - islo o dlzku kolika alebo zavitu.

Na fordackych benzinoch naozaj nie je perodrazka na spoji kluka - ozubene koleso a moze sa stat, ze sa spoj pohne.

Jednoznacnu odpoved by dal osciloskop a porovnanie signalu vacka-kluka. Tam to bude okamzite a cierne-na-bielom, bez akychkolvek spekulacii.
martin46
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.10.2011 15:10
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa martin46 »

Ten motor bez prípravkov a presného postupu ktorý je mimochodom na cca35 strán nenadstavis nepocuvaj tu tipkovv co tu hovoria o posunuti o zub alebo ešte lepšie o nastavení bez prípravkov a to ani nekomentujem to porovnanie z 1,9tdi ešte posledná rada keď dospejes do štádia že budeš potrebovať vymenit tie variatori tak iba originálne.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti Vct - pokles vykonu

Príspevok od používateľa fzubaty »

Si poradil….
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných