Ford Kuga 2018+

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Ford Kuga 2018+

Príspevok od používateľa corocafe »

Zdravím Vás priatelia, rozhodol som sa stať majiteľom KUGY a rád by som od Vás počul Vaše rady , najmä ohľadom motorizácie , ktorý s motorov je podľa Vás najvhodnejší , prípadne ktorému sa vyhnúť. Mám vybratých niekoľko Fordov , Vačšinou diesel , sú manuály, aj automaty , nájazd majú cca do 50000 km.

Inak ja najazdím cca 20 000 km ročne , polovica mesto a okresné cesty a polovica diaľkové cesty.
Môžem teda poprosiť o radu ktorú motorizáciu by ste mi poradili??

Vopred ďakujem.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Nie veľmi rozšírené auto... ťažko sa stane, že práve to by mal niekto z tunajšieho inventáru. Zbehni som na nejaké forďácke fórum, možno nájdeš aj priamo Ford Kuga fórum, alebo takú skupinu na facebooku. Tam sa dozvieš určite viac.
Mateusz737
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

2.0tdci
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kuga bola kedysi auto oznacovane ako smeti.tak snad sa to od roku 2012 zmenilo.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Seven , kolega to auto má od nova a odkedy sú na trhu má tam 2.0tdci ako aj ja v mondeu a obaja sme už za pól miliónom km bez nejakých vážnejších porúch . Pravda je že 90%dialnicne km
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Čim väčší a čim silnejši motor si treba vybrať.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ja teda nie som fordista a stará kuga je škaredá, ale po stránke spoľahlivosti co som pozeral, keď som riešil auto pre seba, tak na to neboli nejaké sťažnosti.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Yxo, to je prvý krát čo nehaníš Ford. Ja som Fordista a dizajnovo sa mi Kuga viac páči ako grupa alebo korejci. Až na nový Tucson. Určite by som išiel do 2tdci. 1.5ecoboost je výkonovo tiež v poriadku,ale už sú len 3 válce a je tam nejaký problém s únikom chladiacej kvapaliny. Robia sa kôli tomu zvolávačky. Ale ktorý motor sa nekazí. Treba si pozrieť Ford forum, tam je toho popísaného dosť. Želám šťastnú ruku pri výbere.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

2,0tdci...mne mierne vadi, ze je oproti konkurencii drahsi, lebo ford kuga...napr. z podvozkov pre mna ma ten lepsi podvozok na mierny teren,aj dialnicu...
corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa corocafe »

Ďakujem , takže aj ja si myslím že na také veľké auto 2,O TDCI....
Janota Rudo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janota Rudo »

Za mňa mechanická prevodovka v kombinácii s 2,0 TDCi auto je fajn ale ja osobne by som dal prednosť Ford S Max lebo Kuga na to aká je mohutná má výrazne menší kufor a aj vnútorný priestor oproti S max.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Tak treba si uvedomit ze Kuga je prezleceny Focus, a S-max je prezlecene Mondeo.
Este stale davaju aj do 2018 ten nepodareny Powershift, ci uz iny?
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa corocafe »

čo je to powershift??
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Dvojspojkovy automat od Getragu.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ahoj. V prvom rade si choď to auto vyskúšať či ti sedí. Ale ak už riešiš len motor,tak asi si už zmierený s jeho veľkosťou, uzitkovymi vlastnosťami atď.- snáď vieš čo potrebuješ od auta. Ja by som bral najsilnejší diesel a manuál.
Benzín jedine 2,5 ale ten už nerobia.
Osobné mám S Max 1,8tdci, výkon mi vyhovuje,priestorovo super. Tiež som chcel Kugu, ale som sa rozhodol že S Max zoderiem do konca.
O Kuge som veľa čítal,ako aj o iných autách čo som mal v hľadáčiku. Zaujímali má hlavne časté poruchy a cena ich opravy, resp. cena náhradných dielov. Riziko poruchy je u každého auta,musíš len akceptovať cenu a vedieť ju zaplatiť.
Mňa strašila výmena dvojhmoty,spojky a za osem rokov čo ho mám funguje bez servisu. Áno boli iné poruchy,ale ich cenu akceptujem. Raz si Kugu možno kúpim,ale tu staršiu, viac sa mi páči,má pre mňa nízke ceny dielov. Kúpim ju za tretinovú cenu z "tvojej", ušetrím a zadok mi odvezú rovnako :-) ...z nejakým servisom samozrejme rátam.
Ak neriesis ceny,kupuj a raduj sa z autíčka :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných