Ford Fiesta TDCI - pod podlozkou vstreku ryhy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Tak skusim sa aj ja vyjadrit. Autu/ Fieste nic nebolo startovalo normalne aj v mrazoch, volnobeh v poriadku, vykon super, ziadne trhanie alebo cukanie a podobne. Stvalo ma, ze mi tecie olej okolo vstrekov a tieklo to cez stifty co drzia vstreky. Tak som kupil nove stifty, podlozky pod vstreky a guferka. Ked som mal vom vstreky tak ako som uz spominal na zaciatku prispevku, demontoval spicky a vycistil v ultrazvuku. Aby som mal ako ja hovorim, srdce na mieste zaniesol som vstreky na kontrolu do original Bosch servisu. Pri preberani sa ma pani pytala co im je...hovorim nic, chcem otestovat....odpoved OK ked nebudu v norme nastavime...cena za test 15€ ... nastavenie 20€ za kus. Druhy den telefonat a, ze ci vazne autu nic nebolo??? Odpoved vazne nic ako som vam povedal vcera tak to bolo. Najhorsi vstrek/ podla mna/ to je ten, kde bola dosadacia plocha vypalena alebo ako by som to nazval na jednotku. Zvysne pani mi hovori na repas, cena 135€ kus. Takze toto je moja skusenost. Este dovetok, pri preberani a plateni mi pani hovori, ze mechanik kruti hlavou, ze nie je mozne, ze auto necuka, netrha a, ze neskace volnobeh.
PS Ked som pani spomenul, ze teda nastavit ako hovorila pri preberani, tak odpoved...neda sa len repas.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano,volbnobeh mohol byt krasny,potom si rozoberal a dal si na test.Prave s tym rozoberanim mohol byt problem,nemyslis si?
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

avelmak

Este raz, auto malo normalny volnobeh, chodilo super, ziadne trhanie, cukanie.
Keby som bral v portaz moje cistenie spiciek, preco potom nie nastavenie za 20€ kus ale rovno repas??? Ja som dal dole len sipicky nerozoberal som vrch.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môj názor je,nebolo žiadúce nič demontovať (špičky),stačilo do ultrazvuku z ferocleanom pri 60°c a špičky sú ok.Išlo sa do zbytočnej nadpráce ktorá mohla (teoreticky) priniesť iba problém.Ale...môj názor a nik s ním nemá povinnosť súhlasiť.
Vstrek má úplne iné ohrozené diely,preto sa čistí vnútorne aditívom k tomu,a špičky (výstrekové otvorčekya priestor po sedlo) utrazvuk.Pre vstrek viac urobiť nemôžete,potom už iba oprava
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

mhlavaty

Ano bola to nadpraca a mozny problem. Do auta ako som ho doviezol som daval len dobru naftu :-) tz OMV alebo Slovnaft plus VIF teraz zimny.
Dnes som si spomenul, ze mam kontakt na pana co mi predaval Fiestu/ Rakusan. Zavolal som mu a opytal som sa na vstreky. Povedal mi, ze boli repasovane pri cca tak nejak nepamatal si presne ale hovoril okolo 158.000 km lebo jeho pani niekde natankovala naftu a, ze potom auto neslo.
Uz po kupe, ked som dal dole kryt motora bolo zjavne, ze niekto vstreky robil. Oko vidi oko nie je ... :-D
Vcera vecer som si pozeral videa ako sa testuju vstreky. Testovane boli na Bosch EPS 200. Co ma zaujalo, bolo....VL test ja mam 1000ms doba aktivacie, na videu taky isty tester 840. Tlak servis 160MPa ...video 140. doba merania servis 90 sek. video 10 ... atd atd
Testovany bol aj na videu CRI 2.1 vstrek.
Ale nejdem to uz riesit proste pocty nepustia 20 € za nastavenie ako tvrdili, ze sa da je menej ako 135 € za repas... mozno mam pravdu a mozno im krivdim.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Tu je vstrek co som cistil spicku, co sa da na tom pokazit???
http://dieselcatalog.online/en/bosch/04 ... 10188.html
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

A toto vsetko si stihol za 3 dni? Aj s emailovanim so servismi,navstivenim ,otestovanim a navratenim domov?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

coltik napísal:Tu je vstrek co som cistil spicku, co sa da na tom pokazit???
http://dieselcatalog.online/en/bosch/04 ... 10188.html

Dá.Dlho sa robili vstreky v dielňach,kým sa nenabehlo na vysoké tlaky.Neboli elektricky ovládané a predsa.Nová špička pred nasadením sa vyplachovala v nafte od konzervačného oleja.Stalo že po opätovnom vrátení ihly zadŕhala.Alebo po zložení nová špička čurala,alebo neprášila dobre.Kto mal trpezlivosť vybral ihlu a dal späť v inej polohe,ale častejšie ju proste nahradila ďalšia nová špička.No a prečo ? nová ! Tlaky smiešne proti tým dnešných.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

autolaik napísal:A toto vsetko si stihol za 3 dni? Aj s emailovanim so servismi,navstivenim ,otestovanim a navratenim domov?
V pondelok som volal servis, utorok som to tam odniesol, v stredu som si to bol zobrat. Mam to hore dole jedna cesta cca 100 km.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Zdravim pani....aby som ukoncil prispevok a oznamil vysledok.
Volal mi Poliak. Jeden vstrek bol OK aj na SK bol diagnostikovany ako OK. Druhy vstrek bol na repas resp zo styroch hodnot ma len dve hodnoty dobre. Repas v PL resp oprava na OK parametre cena 32 €. Dalsie dva vstreky mali jeden parameter zly. Oprava v PL alebo akoze repas 20€ za kus. Doma by som ich mohol mat v piatok cena cca vratane dopravy 100 €. Tu chcel Bosch servis repasovat tri vstreky a cena za repas 135€/ kus.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Toto by som rad videl nazivo originalne diely plus komplet praca/komplet oprava za 32 alebo za 20. Daj nanho kontakt ked sa bude dat poojdeme tam osobne ale chcem to vidiet na vlastne oci.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

K poliakovi nie,tam to mám ďaleko,ale k maďarom by som ťa zobral,a myslím že by si sa cítil ako Alenka v ríši divov.Aj cenove.Neplatí to prvý deň a neplatí len pre vstreky,SVK je najdrahšie v postsovietskom chotári
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Madar nam robi vstrekovace.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

xentry napísal:Toto by som rad videl nazivo originalne diely plus komplet praca/komplet oprava za 32 alebo za 20. Daj nanho kontakt ked sa bude dat poojdeme tam osobne ale chcem to vidiet na vlastne oci.
Dokonca mi aj povedal co bolo potrebne vymenit.
Najdrahsi vstrek/ oprava menil nejaku vrtulku ak som dobre rozumel. Na dvoch vstrekoch menil malu podlozku co ide ked sa odkruti spicka. Ta mala pidi podlozka bola podla jeho slov vybuchana/ mimo toleranciu. Ta podlozka je kruh a ma mozno milimeter na vysku. OK nech si prihodil na tych dvoch vstrekoch ale cca 100 € je vzdy menej ako 405 € co chceli za repas na SK.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných