Ford S-max - Blaupunkt NX vs. Sony

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

heno32
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 28.04.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Ford S-max - Blaupunkt NX vs. Sony

Príspevok od používateľa heno32 »

Zdravím, chcem sa opýtať ľudí čo sa vyznajú, pripadne majú v autách. Mam vo Ford s-max (r. v. 2014) origo oválne Sony rádio. Mam možnosť kúpiť veľké rádio co sa tiež dávalo do fordov. Je to spolu s ovládaním kúrenia, Blaupunkt NX. Dve otázky. Po prvé, či sa táto výmena oplatí (myslím, či kvalita zvuku nie je horšia pri tom Blaupunkte ako pri Sony. Po druhé, či sa vôbec fyzicky dajú tieto rádia zameniť tak, aby samozrejme všetko fungovalo ako ma. Nejedná sa mi ani tak o navigáciu, ide mi hlavne o možnosť telefonovania cez autorádio, pretože moje Sony nemá Bluetooth, a teda neviem cez neho volať. Otázka ci mi stačí vymeniť rádia, alebo budem musieť dorobiť napr. ešte aj mikrofón.
Ďakujem
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Nevyrábaj si zbytočné problémy, môže sa stať že kvalita zvuku bude to posledné čo Ťa bude trápiť.
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

pozri na ford forach mozno staci bluetooth modul s usb pre sony radio a pozri v stresnej konzole ci mas uz naistalovany mikrofon niektore verzie maju predpripravu.Vymena za NX nema zmysel nemas istotu ze bude vsetko fungovat napr.ovl.klimy.Pre fungovanie navigacie potrebujes antenu s gps
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Sevas,

Napíšem ti niečo z vlastnej skúsenosti, s radiami Ford alebo Sony sa zapodielam nejaký ten rôčik a zo skúsenosti ti smelo môžem napísať že radšej tam nechaj pôvodné radio Sony,má určite krajší zvuk.
Ako už bolo napísane od kolegu predomnou - Nevyrábaj si zbytočné problémy,tiež som toho názoru,ale niečo vätšie láka.Čo sa týka
bluetooth to nieje zaležitosť samostatného radia ale auta či to vo vybave má alebo nie,radio ako také je len sprostredkovatelom.

Ak by si ten Blaupunkt NX predsa len chcel,(tak tam bude potrebné vymeniť spodok antény,prirobiť aj káblové vedenie a to hlavné)môže sa stať že ho tam ani nedáš lebo ťa nepusti konzola za radiom,stalo sa mi už aj to že niektoré palubovky to majú poriešené tak že sa tá konzola dá vybrať a tým pádom aj vymeniť za inú, ale na 99,9% to je z jedneho kusu a tam bude problém.
Mal by si si to pozrieť pred kúpou aby to neboli zbytočne vyhodené peniaze.
richi272
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.03.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi272 »

Ako pise kolega nado mnou u Fordov nie je bluetooth otazkou radia ale zabezpecuje ho tzv.bluetooth modul nachadzajuci sa pod palubovkou nad schrankou pred spolujazdcom. Ci ho mas zistis, ked na radiu zatlacis zelene tlacidlo s ikonou slúchadlá. Ak funguje iba ako MUTE, modul sa v aute nenachadza. Da sa vsak dokúpiť (bazos, forddiely a pod.) a dokablovat. S tym je spojene osadenie a nakablovanie mikrofonu, ktory sa nachadza v konzole na strope pri spatnom zrkadle. Kablovacka sa da zohnat z buracky, vrakaca, na forach. Bezne sa to doraba do aut ktore ho z výroby nemaju. Existuje aj novsia verzia modulu si vstupom usb ktory dokaze streamovať aj hudbu.
Co sa tyka NX, su zamenitelne wk to robi niekto, kto vie co robi. Treba NX, suflik v ktorom je osadene, ramik okolo a povodne konektory. Gps antenu mozes dat aj externu. Nemusis menit Origo anténu za antenu s gps. Ak mas Sony a tym padom aj premiove repro, nemuselo by to hrat zle. Existuju aj novsie verzie podobne NX, tzv.MCA. Tu vies napojit aj cuvaciu kameru.
Doporucujem tuto temu pozriet este na ford fórach, slovenskych alebo ceskych.
Ako majitelovi uvedeneho auta a aby si nemusel patrat v hrbe informácií, chod na stranku

https://m.facebook.com/groups/166592778 ... =bookmarks

Dozvies sa tam viac info ohladom uprav a vychytavok S-maxov. Je tam zopar fakt borcov, ktori sa vyznaju a vedia co a ako. Nie len ohladom radia.
trust06
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.01.2008 12:46
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S-max - Blaupunkt NX vs. Sony

Príspevok od používateľa trust06 »

Ja osobne musím povedať že ja som menil radio Sony za MCA a super. Funguje všetko na tom aj klíma panel a žiaden problém netreba ani nič kodovať. Jedine ak máš budíky Convers plus tak tam sa koduje jedine zobrazovanie navigácie. Ináč pre info to NX je horšie radšej si zožeň MCA. Mam aj foto ak by si chcel ti pošlem do emailu.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S-max - Blaupunkt NX vs. Sony

Príspevok od používateľa achada »

Po roku a pol bude mat urcite stale zaujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 0911351222 a 15 neregistrovaných