ford galaxy TDI ghia 85kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fewo42
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.02.2009 16:56
Zdieľať na Facebook

ford galaxy TDI ghia 85kw

Príspevok od používateľa fewo42 »

KED TO MA VYHRIEVANE SPETNE ZRKADLA TAK AKO SA TO ZAPINA.ALEBO JE TO AUTOMATIKA?
??..PORADTE...A ESTE KED PRETOCIS S KLUCIKOM A POTOM HO VITAHNEM TAK MI TAM V PREDU NIECO HUCII CO TO JE??
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to automatika v spojeni s vyhrievanim predneho skla (ak mas) alebo zadneho skla. Co sa tyka hucania, moze to byt cokolvek ale tipujem elektricke cerpadlo pre nezavisle kurenie. Ked je vonku zima (napriklad rano alebo vecer), nastartujes auto a zhruba dve minuty by malo byt ticho a potom sa naplno rozbehne prihrievanie motora (=ciastocne nezavisle kurenie, eberspaecher d5w co mas namontovane pri lavom zadnom kolese ; do plnohodnotneho nezavisleho mu chyba akurat dialkove ovladanie). No a ked auto vypnes malo by este chvilu potichu hucat ako prudove lietadlo... v tom pripade je to urcite toto nezavisle kurenie.
fewo42
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.02.2009 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fewo42 »

MAM PREDNE VYHRIEVANE ALE NEVIEM KONKRETNY GOMBIK HEHEHEH....A NEVIES MNE NEIDE TO NEZAVISLE KURENIE LEBO JE TAM ZLY ZHAAVIC A NEVIES KOLKO BY TO ASI TAK STALO??
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

elektricke vyhrievanie predneho okna zapnes gombikom uplne vlavo uplne hore na stredovom paneli. Funkcie gombikov zvrchu:

lavy stlpec: vyhrievanie predneho okna ; vyhrievanie zadneho okna ; vyhrievanie vodicovej sedacky; ESP

pravy stlpec: vystrazne smerovky ; parkovaci senzor, aktivacia alebo signalizacia aktivovania ak je automaticke ; vyhrievanie spolujazdcovej sedacky ; signalizacia vypnutia airgabu


co sa tyka toho pritrubleho prihrievaca, maju s nim problemy skoro vsetci pred rokom vyroby 2005 kedy doslo k zmene v podobe montaze keramickych zhavicov. Pozri temy na vw-club.cz, najdes tam zopar tem ohladne tychto D5W prihrievacov... A kolko by to stalo? Nie vela, su to radovo nejake stokoruny - zhavic stoji par stoviek korun, sitko (pancucha, rozprasovac paliva) stoji tiez par stoviek. Dohromady tak okolo 2500,-SKK... a oplati sa samozrejme kupovat uz keramicku sviecku, ta prezije cele auto.
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Ja mam aj Sharan (2003), ..s vyhrievanim predneho skla, aj automaticke ovladanie dvojzonovej klimy.

No neviem, ale u mna sa klimatronicom automaticky zapina len predne sklo.

Vyhrievanie spatnych zrkadiel sa mi zapina manualne so zapnutim vyhrievania zadneho skla ..je to prepinac na strednom paneli.

Co sa tyka toho bufika ..robil problemy aj mne. Najprv som tiez pravidelne stale cvakal prachy za opravu a dookola priamo v autorizovanom servise.
Aj ked robim s elektronikou (hlavne SMD technologiou) ..a obcas aj do aut (napr. menim nefunkcne displeje palubneho pocitaca u VW, audi) ..sa mi do toho nejak nechcelo ist, ale nakoniec som sa prekonal a rozhodol sa pre jeho vlastnu opravu..

Kupil som si pred tym svorky na priskrtenie hadic, aby som nemusel vypustit chladiaciu zmes..a vymontoval som cely bufik.

Po jeho vycisteni som vymenil sitko (bolo prepalene) a kupil som keramicky zhavic, (cize nie ten, co mi k danemu modelu doporucili!!)..
A nasledne som musel prerobit aj konektory pre jeho pripojenie..

Po spusteni pridavneho kurenia som s notebookom a s programom VAG a OBDII kablom vyresetoval chybu... a je tomu uz 3. alebo 4. rok, co to pridavne kurenie funguje bez problemov.

p.s. Inak, to pridavne kurenie je ozaj rozmerovo male, ale velmi uzitocna vec v tom Sharane :3035:
Napr. v zime neriesis zarosene okna a aj motor sa rychlo dostane na svoju teplotu.
Samozrejme, ze len za predpokladu, ze to funguje, tak ako ma...


---------------------------------
No a pre kupujucich ojazdenych aut

...pri hladani Sharana ..podla ceny .., tak to bude hned prva, ale urcite nie posledna nefunkcna vec.. len na margo+nasledne vykrikovanie ...ze ako je mozny, az tak velky rozdiel cien v danom rocniku .....ano vsetko je mozne...

Moje auto -aj ked nezohladnim uz nejake koberceky (inak ak by Ste chceli byt v obraze , ich nakup bol za 10.000SK). a rozne ine podobne doblnky vramci nakupu..v rovnakej cenovej hladine..
..auto pri kupe vyslo BEZ DOPLNKOV na viac nez 1.100.000SK, .

...podla potreby boli aj vymenene diely.. na rozdiel od vypisujucich, ze po 100.000Km som nemenil nic ine, len filtre (no ..tak to auto musi aj tak vyzerat!!)..

Zacal som robit aj kamerove systemy a Sharan mi uz teraz nestaci..
..tak kupujem vacsie auto.. a Sharan mozno predam, ale nemyslim si, ze Vam ho, ako udrziavany do detailov predam pod 340.000Sk, radsej si ho necham. .

CHOD A KUP SI TOTO AUTO PODLA NAJNIZSICH INZEROVANYCH CIEN!!! A realitu uvidis ...do 30-60 dni
(ale najskor hned po opadnuti tej euforie z kupi vysnivaneho auta), a o tom to aj CELE JE.. :)

Roberbo :3035:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných