Fiat 1.3 jtd - rozvodová reťaz

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MARTIN.MAC
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 30.09.2007 16:03
Zdieľať na Facebook

Fiat 1.3 jtd - rozvodová reťaz

Príspevok od používateľa MARTIN.MAC »

Dobrý večer!
Chcem sa spýtať skusených Fiaťakov keď sa roztrhne na 1.3 JTD reťaz poškodia sa iba váhadlá alebo prihne aj ventily.Dve váhdlá som našiel zlomené ale malo by ich byť viac.Nahovarajú ma iba vymeniť váhadlá a že to bude dobre.Vďaka za info
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat 1.3jtd rozvodová reťaz

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

dobrý večer skúsenosti sú skontrolovať všetko premerať uchlkomerom je jasne že po havárii motora musia sít veci nové ale je aj pravda že môžu niektoré ostať staré ale stojí to za to aby ste znova rozobrali motor ?? je by som teda takto nepostupoval skúste pozrieť dielenskú príručku a tam to budete mať na istotu. Pre VW koncern je písaná výmena ventilov , zdvihatok , vačky , vahadiel a prípadne aj iných poškodených veci ako sú piety a ojnice.
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat 1.3jtd rozvodová reťaz

Príspevok od používateľa storm525 »

Podľa zákulisnej info od mechanikov z fiatu, motor 1.3jtd, ak má cca 200tkm a nastane porucha sa zásadne neotvára, ale vymieňa za iný kus. Oprava je nerentabilná a nerealizuje sa.

Takže keď má zadávateľov motor okolo spomínanej hranice, hľadal by som skôr druhý motor... Záleží od zadávateľových preferencií, či sa vydá cestou opravy. Sú výrobcovia, ktorí pre niektoré motory ani neuvádzajú uťahovacie momenty ložísk na kľuke.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat 1.3jtd rozvodová reťaz

Príspevok od používateľa avelmak »

Storm-opravy tychto motorov sa zrealuzuju,lebo ked das druhy motor,stav toho druheho poznas len po vyskysani v aute a moze byt raky isty nedaj boze horsi.Tie notory sa velmi dobre opravuju.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat 1.3jtd rozvodová reťaz

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vec vlastne vždy určí rentabilnosť pre samotného majiteľa vzhladom na pomer k cene auta.Ale robia sa aj na 15 ročných motoroch veľké opravy a som si istý že gazda má spočítané obe varianty.Na istotu ide ozaj iba tá oprava,samozrejme uvažujeme o poctivej oprave.Kúpa druhého sa občas zdarí a občas vôbec a počítať s tým takto treba
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat 1.3jtd rozvodová reťaz

Príspevok od používateľa misokgb4 »

storm525 napísal: 01.11.2021 14:22 Podľa zákulisnej info od mechanikov z fiatu, motor 1.3jtd, ak má cca 200tkm a nastane porucha sa zásadne neotvára, ale vymieňa za iný kus. Oprava je nerentabilná a nerealizuje sa.

Takže keď má zadávateľov motor okolo spomínanej hranice, hľadal by som skôr druhý motor... Záleží od zadávateľových preferencií, či sa vydá cestou opravy. Sú výrobcovia, ktorí pre niektoré motory ani neuvádzajú uťahovacie momenty ložísk na kľuke.


Mas velmi zlu info od mechanikov z fiatu. Osobne som robil 4 motory 1.3jtd/cdti s roztrhnou retazou a na vsetkych isli len nove vahadla, rozvod a auto vrci dalej bezproblemov. V jednom pripade (500tis km), rozlamalo aj vacku, tak tam sa riesil vzhladm k najazdu druhy motor z ineho auta, dal sa novy rozvod, trysky preventivne na test, dole vana, vycistit vsetko... a vrci dodnes. 1.3 proste ten stret na ventiloch prezije.
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat 1.3jtd rozvodová reťaz

Príspevok od používateľa storm525 »

Napísal som, že mám info od mechanikov z autorizáku, kde im na školení bolo toto odporučenie odkomunikované.

Nepísal som, že sa ten motor nedá opraviť. ;-)
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat 1.3 jtd - rozvodová reťaz

Príspevok od používateľa zsvatos »

Nuz info od mechanikov z autorizaku ktore maju oni zo skolenia, by som nepovazoval za bernu mincu. Vahadla sa lamu preto, lebo su castokrat tak konstruovane, aby sa zabranilo poskodeniu dalsich komponentov. Takze ako uz bolo pisane, vymenit vahadla a rozvod, omerat kompresie a jazdi sa dalej...
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných