Fiat Doblo 2.0JTD , 2015 - opakovany problem s olejom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ferigno
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.05.2019 10:45
Zdieľať na Facebook

Fiat Doblo 2.0JTD , 2015 - opakovany problem s olejom

Príspevok od používateľa ferigno »

Dobrý deň,

mám Fiat Doblo 2.0JTD (verzia 263, rok výroby 2015). Auto má skoro 200 000km. Kupoval som ho keď malo cca 160 000. Jazdím s ním najmä dialnice.

Na jar mi pri štarte občas zasvietila kontrolka oleja a vypísala sa hláška o nedostatočnom tlaku oleja. V aute bol následne vymenený olej, vyčistená olejová vaňa, skontrolované sitko, daný nový snímač a samozrejme nový olej a nový filter.

Od tej doby som na aute urobil cca 7000km.

Predvčerom sa mi po studenom štarte, pri cúvaní do garáže rozsvietila kontrolka oleja a vypísala sa hláška o nízkej hladine oleja. Vypol som motor. Po cca hodine som skontroloval hladinu oleja a bola presne medzi min amax. Keďže auto som v garáži nemohol nechať, naštartoval som a žiadna hláška sa počas cesty z garáže na parkovisko neobjavila. Viac som s ním nejazdil.

Môj mechanik nie je expert na FIATy a netuší či to môže byť problém. S autom ma čaká budúci víkend cesta okolo 800km.

Prosím tušíte niekto čo tomu môže byť?

Ďakujem za každú radu.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

2.0 jtd a problem s hlaskami tlaku oleja = problem s tesnenim olejoveho cerpadla.
ferigno
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.05.2019 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferigno »

Ďakujem pekne :)

Hlášku s tlakom to však od výmeny senzoru, oleja, filtra a vyčistenia nevypísalo. Takže neviem, ale samozrejme video pošlem mechanikovy.

Aktuálne to 1x vypísalo hlášku o hladine oleja (podľa mierky je olej do polky). Dostal som k tomu radu doliať tak 2dcl oleja a že by to malo byť OK, prípadne vymeniť senzor hladiny oleja.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hlášky po studených štartoch môžu mať pôvod inde,než na čo poukazujú.Hláška o oleji počas prevádzky je už iná káva,a až do overenia vyžaduje max opatrnosť lebo vysoké percento sú opodstatnené.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

ja by som tu suciastku za 15€ vymenil uz pri kupe a chodil s kludnym svedomim lebo to je na tom motore najvacsi neduh a strasiak. Ked to zacne nasavat bublinky moc to mazat nebude... nie nadarmo sa hovori kto maze ten jede...
ferigno
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.05.2019 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferigno »

mhlavaty napísal:Hlášky po studených štartoch môžu mať pôvod inde,než na čo poukazujú.Hláška o oleji počas prevádzky je už iná káva,a až do overenia vyžaduje max opatrnosť lebo vysoké percento sú opodstatnené.
Ďakujem, len ako to overiť? Jeden mechanik mi vraví že to bude iba senzor a že je to teda ok, keďže podla meradla je oleja dosť. Druhý, ten čo ho servisoval vraví že si nie je istý. Tú hlášku o nízkej hladine to vypísalo po studenom štarte pri cúvaní do garáže.
ferigno
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.05.2019 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferigno »

metamor napísal:ja by som tu suciastku za 15€ vymenil uz pri kupe a chodil s kludnym svedomim lebo to je na tom motore najvacsi neduh a strasiak. Ked to zacne nasavat bublinky moc to mazat nebude... nie nadarmo sa hovori kto maze ten jede...
Ďakujem, nechám to pre istotu vymeniť.
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Doblo 2.0JTD , 2015 - opakovany problem s olejom

Príspevok od používateľa ali76 »

Nazdar .pozri si motor kod .ked zacina s A20DTH tak tie mali problem zo spominanym tesniacim kruzkom..Novsie B20... uz to mali vyriesene.
takze ked 'A' zle ked 'B" tak tam uz nie je ten tesniaci kruzok achyba je inde.
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Doblo 2.0JTD , 2015 - opakovany problem s olejom

Príspevok od používateľa brona76 »

vymen tesnenie medzi sacou trubkou olejoveho cerpadla a cerpadlom.a uz to ani nestartuj,lebo odfajcis kluku
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re:

Príspevok od používateľa tuninka »

ferigno napísal: 29.09.2021 20:38 [quoteb26fc80551="mhlavaty"]Hlášky po studených štartoch môžu mať pôvod inde,než na čo poukazujú.Hláška o oleji počas prevádzky je už iná káva,a až do overenia vyžaduje max opatrnosť lebo vysoké percento sú opodstatnené.[/quoteb26fc80551]

Ďakujem, len ako to overiť? Jeden mechanik mi vraví že to bude iba senzor a že je to teda ok, keďže podla meradla je oleja dosť. Druhý, ten čo ho servisoval vraví že si nie je istý. Tú hlášku o nízkej hladine to vypísalo po studenom štarte pri cúvaní do garáže.
nie som nejaký veľký odborník, ale... garáž mám na rovine, ale do garáže sa ide do kopca.... vychádza z kopca.... ak mám auto na rovine.... nikdy sa mi hláška o nízkej hladine nevypíše.... ak zastavím v kopci, pred naštartovaním sa vypíše hláška o nízkej hladine oleja, napriek tomu, že ho mám podľa mierky presne v strede medzi značkami... jasná vec, že ak náhodou auto naštartujem a vypnem motor a potom za 1-3 minúty naštartujem, zase vypíše, že mám nízku hladinu oleja... ak naštartujem po 5 minútach, tak to nevypíše.... čiže nebude to len tým, že olej nestihne po naštartovaní a následnom vypnutí a znovunaštarovaní stiecť do olejovej vane, kde to čidlo detekuje? Takto mi to robí na Ulysse a Lagune.... volakedy som mal Mazdu a Stilo a tam to nikdy nevypisovalo.... čiže možno tvoj problém nie je problém....
ferigno
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.05.2019 10:45
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Doblo 2.0JTD , 2015 - opakovany problem s olejom

Príspevok od používateľa ferigno »

Ďakujem všetkým za rady, zatiaľ to vyzerá nasledovne (doplnil som aktuálny stav úplne presne):

1. Olej bol naposledy menený keď tento rok v máji tohto roku pri 180892km (selenia 5w-30). Interval výmeny mám mať 20 000km, mne sa to zdá celkom veľa.

2. Pred pár dňami kontrolka oleja svietila dlho, tak som pozrel mierku a oleju tam bolo pod minimom. ;-( Dolial som cca pol litra. Kontrolka zhasla, na mierke je odhadom okolo 4/5 maxima.
Toto sa stalo pri cca 195 500km.

Kod motora: 263A1000

Čiže asi motor žerie olej. Čo to znamená, ako to riešiť a hlavne s kým netuším. Viete niekto poradiť na koho sa obrátiť prosím, prípadne čo ten stav môže znamenať? :48:

Ďakujem za každú radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných