Fiat 500 Dualogic - výmena robota v servise

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

Preco si podla toho co som cital kupil auto uz viacmenej s chybou? Drviva vacsina aut co je na predaj ma nejaku chybu o ktorej predavajuci viacmenej vie. Mal si to pekne vratit lebo majitel pred tebou urcite vedel ze ho caka pekna investicia... Prerobit na manual by bolo lacnejsie no pracnejsie a nevedno ci to legislativa dovoluje u nas. autorizak ti cymeni len cely diel to su motaci ti ine ani nevedia a ani nechcu vediet lebo len tak zarobia vid. tvoj brzdovy snimac za pomaly 300. Prv nez to auto odpises na predaj vekslakom si povedz ci to je jedina chyba na nom ci netreba este nieco ine a co je v akom stave. Sam si poznas svoje auto za ten rok najlepsie a ked je na nom chyba len v robotovi tak vies ze ta caka max 2k eur a mas auto na dalsich 100 kde ho este vies sikovne predat. No ak je auto v stave ze treba este vela veci pomenit a ta prevodovka je len ceresnicka tak je asi vyhodnejsie ho hodit prec na inzerát s poruchou automatu.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Potom ludia hladat informacie cez smert prevodovku, co vobec nie je cez olej a ma cisto elektricke komponenty na radenie ale inak to iste.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A dualogic je cez olej? a selespeed je ako, šak keď vieš tak to roztrieď.
Ja viem :
- automat
- hydromenič
- variator
- robot
A pri takejto technike už sa nehladajú informácie ,ale telefon a adresa mechanika.
Ja mám tiež po linkách zo 30 "robotov" a myslíš, že pri poruche niekto hladá info na nete. Ale šak prečo nie aj na bazoši sú nejakí na predaj. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
DUDO175
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DUDO175 »

v prvom rade by som im dal preplatiť diely čo vymenili alebo nech vrátia staré ktoré boli dobré, takýchto servisov je v poslednej dobe nejak vela. Ludia iba sklopia hlavu a zaplatia a potom to tak funguje. Nového robota na 99% nebude treba len ho nevedia nastaviť resp, nájsť chybu (neschopný mechanik ktorý vie že zaplatíš).

Nájdi si mechanika nie žida. Skúsil by som sa spýtať na fiat clube tam ti poradia, či už na facebooku alebo dáke forum. Na 90% to bude dáka banalita, len oni vedia že zaplatíš tak nemajú snahu problém vyriešiť lacno.

Mne tak raz chlap zapýtal že min.600€ za výmenu rozvodov (len robota), že hento sa nedá tamto sa nedá motor von...tak som ho poslal , kúpil som si za 150€ náradie (aretáciu a hodinky do valca) a rozvody som si za víkend vymenil sám (motor nemusel von len už nevedel kde si prihodiť). Žial na slovensku platí, čo si nespravíš to nemáš.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

viem že tu bude písať o selespeede ale je to celkom pekne napísané možno niečo z toho využiješ na svojom robotovi ...
https://www.alfisti.cz/forum/viewtopic.php?t=20854
ako bolo aj mne povedané samotný robot je spoľahlivý a auto prežije problém je 99% v elektrike
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

prevodovkyprajsler.cz robi aj fiatacke akurat je v cr. Za info nedas nic.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

ampo napísal:Ano mozno idu za 5-7 tisic, no predpokladam, ze funkčné a nie s polofunkčnym robotom. Nechcem predat mačku vo vreci. Ta oprava bude stat skoro 2 litre, takze realne by som to auto predal za 3-4 tisic, a kupoval som ho pred rokom za takmer 6 Preto neviem, co mam robit.
Ak stojí NOVÁ prevodovka (alebo tá jej časť, ktorú potrebuješ) len 2000.-, tak ti doporučujem to kúpiť - a máš naveky pokoj. Môže sa totiž ľahko stať, že dáš to na repas, ktorý nepomôže (alebo nepomôže na 100%), alebo kúpiš od Poliaka druhú a ten ti pošle rovnako zlú ako je tá tvoja. Už sa mi stalo oboje.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

metamor napísal:Preco si podla toho co som cital kupil auto uz viacmenej s chybou? Drviva vacsina aut co je na predaj ma nejaku chybu o ktorej predavajuci viacmenej vie. Mal si to pekne vratit lebo majitel pred tebou urcite vedel ze ho caka pekna investicia...
Aj toto je možnosť, lebo to je skrytá závada ako vyšitá. Prípadný súd pôvodný majiteľ nemá šancu vyhrať.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Tak tomu ver, ze predavajuci by ten sud vyhral s takym prehladom, o akom sa ti ani nezda. Ako by si predavajucemu dokazal ze na 10 rocnom (!!!) aute bola pri predaji skryta vada, o ktorej pri predaji vedel? A x mesiacov po kupe? S tym, ze mu musi byt dokazana vina a nie, ze on musi dokazat svoju nevinu? Skus sa nad tym zamysliet uplne sedliackym rozumom a prehodnotit, ci to ma alebo nema sancu vyhrat, na toto nie je potrebne ziadne pravnicke vzdelanie.
Zaruka na jazdene auto je (obrazne povedane) 200m od miesta predaja. Vsetko ostatne je prakticky pravne nevymahatelne. Ak sa to kupujucim nepaci, je vzdy moznost kupit nove auto za v tomto pripade 3 nasobnu cenu a ani tam nie je zaruka, ze pripadne vady pojdu na triko automobilky.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Miško, mne tu kopa ludí nadáva do sedliakov tak ja ti napíšem ako to vidím svojim sedliackym rozumom. A teda ako by som to rozsúdil ja :40bd: :40bd:
Vždy je vinný predávajúci, pretože dôvodom k predaju auta musí byť nejaká závada. Predsa nikto by nepredával len tak dobré auto. Tak to vidí sedliak - ešte šťastie, že nie som sudca. :40bd: :40bd:
Predstav si moj telefonát pri kúpe auta.
Dobrý deň reagujem na váš inzerát a rád by som vedel čo tomu autu je , akú má chybu? Nič mu nie je, je celkom v poriadku. Ďakujem nemám záujem, odporúčam navštevu lekára, lebo normálny človek dobrú vec nepredáva. :40bd: :40bd: :40bd:
Na druhej strane telefonu ostáva hrobové ticho. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Ked som pisal slovo "sedliackym", tak ver alebo nie, presne som si na Teba spomenul.
Kazdopadne tymto komentarom si ma asi prvykrat co som na fore aj realne pobavil, ta myslienka ma nieco do seba :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja rozmýšlam čierno - bielo, žiadnych 50 odtieňov sivej. A kecy ako zunovalo sa mi, alebo zmenila sa mi rodinná situacia beriem ako osobné zlyhanie jednotlivca. Ano aj mne sa zmenila situacia - dostal som služobnú dodávku, tak moje auto stálo na dvore firmy, klúčiky v kancli a kto potreboval ten jazdil. Aj mne sa zmenila rodinná situacia - 1 dieťa Shade 120l, 2 dieťa shade 120l a kočík na streche , 3 dieťa shade 120l a jeden kočík v kufri, druhý na streche. Auto jazdilo, tak nebol dôvod ho predávať. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
elviselvis
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.01.2021 16:43
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat 500 Dualogic - výmena robota v servise

Príspevok od používateľa elviselvis »

ampo napísal:Ahojte, mám dlhodobo problémy s DUALOGIC robotom na mojej FIAT 500 (1.4, r. 2010). Problémy vyvrcholili tým, že auto pred Vianocami odrazu prestalo radiť a musel som ho dať odtiahnuť do Fiatu v BA. Vymenili brzdový spínač za 270€. Lenže mechanikovi sa nezdal zvuk čerpadla (je príliš hlučný odkedy som auto pred rokom kúpil), a taktiež si všimol všetky tie problémy s radením, ktoré s autom od začiatku mám (že samo počas jazdy vyradí, že v zime nejde zaradiť kým sa nezohreje motor atď. atď). Dnes mi volali po 2 týždňoch dlhodobej diagnostiky a oznámili mi, že problém je od začiatku v samotnom robotovi, ktorého treba komplet vymeniť, a že sme kúpili vadné auto. Cenu za nového robota zadelili poriadne nekresťansky vysokú, a ja som momentálne zúfalý z toho, čo mám robiť. Viete mi prosím povedať, či sa dá robot nejako zohnať za lacnejšie peniaze, resp. nejako zrepasovať? Alebo hľadať na vrakoviskách? Úprimne, auta by som sa najradšej zbavil, no už teraz som na ňom prerobil takmer tisíc eur na zbytočné opravy, ktoré nepomohli. Odkedy som auto s manželkou kúpil, je vysoko nespoľahlivé a vyslovene sa na ňom bojíme jazdiť. Alebo nájde sa tu niekto, kto by to vedel opraviť/zohnať? Prosím o rady, ďakujem.


Ahoj môžem sa informovat ako si dopadol? Mám taky isty problém s autom. Vyhadzuje mi prevodovku. Olej som uz menil v prevodovke. Na fore som cital ze trebalo by vymenit spojku. Mozes mi napisat ci si problem s autom vyriesil a ako? Dakujem

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných