Fiat Stilo 1.6 16V - spojkovy pedal drhne

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zolian
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.09.2013 17:01
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo 1.6 16V - spojkovy pedal drhne

Príspevok od používateľa zolian »

Ked vytlacim a rovnomernou silou povolujem spojkovy pedal do záberu tak sa pridrháva, tj. povolim jemne nohu, no pedal ostane stáť, a potom zrazu podskoci do novej polohy. Cize aj ked sa snazim jemne pustat spojku, tak pohyb pedala je taky trhany a neda sa jemne davkovat spojka .Vymenil som kvapalinu odvzdušnil pomocný spojkový vylec cez odvzdušovak stale nepomohlo .Jeden taký poznatok ked je rano auto studene tak ide pekne nič nedrhne ako sa ohreje už drhne .myslím si že pomocný spojkový valec to robí žeby brzdovka v nom za studena lepšie tesni cez okružky a ked sa ohreje tak preteká cez ne? ak mal dakto už daku skusenosť keby mi poradil dakujem .Spojka sachs menena pred 40tisicmi .
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A čo pedál samotný? nieje tam nejaká pomocná pružina, ktorá býva tak spravená že po prekonaní mŕtveho uhla začína tlačiť a pomáha silou v mačkaní pedálu?
zolian
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.09.2013 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zolian »

nie za studena sa vracia bez problemov akonahle sa motor zohreje tak citiť že nekde medzi pedalom a ťiahlom prevodovky niedkde drhne blbo sa na tom rozbieha ked to podskakuje
zolian
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.09.2013 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zolian »

ved som napisal že kvapalinu som vymenil a spojku odvzdušnill tak tam asi lanko teda nebude že
dollar
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23.08.2011 20:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dollar »

milosh2
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.09.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milosh2 »

Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 14 neregistrovaných