Fiat Punto ´96 - nejde naštartovať

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Fiat Punto ´96 - nejde naštartovať

Príspevok od používateľa vlado10 »

Ahojte.
Prosim o radu.Menil som na punte 1 benzin 55koni rok 96 radiator na kureni a pristrojovku som mal teda odmontovanu,vsetko som zložil a punto točí ale neodpali.Kontrolka imobilizeru aj vstreku po par sekundach zhasne ale čerpadlo vobec nepočuť.Z motoroveho priestoru po par sekundach od otocenia kluča do prvej polohy relatko cvakne,ale motor neodpali.Odkial su tahené kable k čerpadlu v nádrzi?Poistky su OK,všetko z ovladania palubovky funguje.Našiel som vlavo pri volante 1dvojkabel iduci popri ľavych dverach dozadu 1červeny z 2 samicami a 1 fialovy z 1 samicou zoradene do tvaru + omotane izolackou ktore neviem zaradiť.Možno odniekal vypadli pri tahani palubovky,možno boli nefunkčne ale pri zapojeni jedneho z nich na plus sa rozbehne palivove čerpadlo---ide stale aj ked kontrolka vstreku zhasne,a motor aj tak neodpali.V elek. scheme sa neviznám,pomohol by popis zapojenia alebo foto.Moze orginal imobilizer aj ked zhasne blokovat palivo?Blokuje aj iskru?Zajtra podlejem sviečky a zistim ci dava iskru nech to lepsie identifikujem.
Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zlaté pravidlo ak už sa nedávalo pozor pri práci.Vypadnutý kábel má svoj rádius,dosah,v tom priestore proste miesto kam to patrí musí byť.Ak sú to vodiče čerpadla,a v tom je celý problém,tak by po napojení na prúd,čiže čerpadlo stále ide musel by naštartovať.Jemu je z tohoto hladiska trt jedno či ide stále.Z hladiska štartu myslím.Inak v prevádko si ho púšťa palivové relé.Myslím že nedostávaš ani iskru,relé sa spúšta zároveň z pripojením ostatnej elektriky,je to spriahnutý systém.Preto ak spustíš čerpadlo hoci nastálo.,a nenaštartuješ,hladaj ´dalšiu chybu. Jo značiť,značiť značiť,zlaté pravidlo pre ľudí mimo fachu.Je to nepozornosť pri práci.
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

Vsetky odpojene konektory som znacil fixou aj protikusy,teraz sme dvaja startovali a iskru na sviecku dava,neviem ci nie je chyba v odpojovaci pri sedadle vodica lebo tadial vedu tie nezistene 2droty s troma samicami.Kable k cerpadlu su vedene stredom alebo krajom pri vodicovych dverach?Pomohol by mi popis zapojenia čerpadla a odpojovača pri vstupe v poistkovej alebo spinacej skrinke .Dakujem
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

Vstrekol som benzin do sania ,štart na brnk takze chyba je v privode elektriny do cerpadla,odkial presne od motora a aka farba drotov ide ku cerpadlu paliva?Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak žial to neviem,farby a pod,snáď sa niekto nájde,cico je googli velmajster tak možno.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Sa mi zdá že idú pri podbehu, teda krajom aspoň čo si matne pamätám....som robil dakde tam tajný spínač na čerpadlo, ešte keď ho mala manželka ......
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

mhlavaty napísal:cico je googli velmajster tak možno.
Nemusím to ani gúgliť, mám na disku 2277 stranový servisný manuál, ale hľadať sa mi to tam fakt nechce. A má to 155 MB takže ani mailom to posielať nebudem... :-)
jasavrnochova
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.08.2023 21:08
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto ´96 - nejde naštartovať

Príspevok od používateľa jasavrnochova »

Dobrý večer neviete mi poradiť niekto? Mam fiat punto 2005 dnes som šla prevetrať auto naštartovalo v pohode zrazu prišla prietrž a auto z ničoho nič zdochlo a prestalo ísť, skúšala som opäť naštartovať a nič nechytilo kontrolky svietili zhasli len chytiť nevedelo neviete mi poradiť čo by stým mohlo byt? Po 2hod som opäť šla k autu ci náhodou voda dakde nezatiekla a opäť nešlo. Ďakujem za odpoveď
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných