Dodge Caliber - vymena ziaroviek predneho svetlometu *Návod*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dodge

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zuzanah
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 29.03.2008 15:37
Zdieľať na Facebook

Dodge Caliber - vymena ziaroviek predneho svetlometu *Návod*

Príspevok od používateľa zuzanah »

Ahojte,dostavam vela sprav ohladom rady na vymenu ziaroviek.
1. Takze najjednoduchsi spôsob vymeny je nadvyhnut zdvihakom predne koleso,staci ked sa bude jemne dotykat zeme.

2.Demontovat predny plastovy podblatnik kolesa,drzia ho zo spodu 2ks plastovych prichytiek plochym skrutkovacom a 1ks je pri tlmici.Potom treba odskrutkovat zvonku na blatniku 2ks ocel.skrutiek 7mm,odtiahnut podblatnik smerom ku kolesu.

Tento postup je nutny hlavne pri vymene parkovaciek,je to praca na max 15min jedna ziarovka.

Pri vymene H4 sa to da vymenit tak že otvorite kapotu po lavej strane je poistkova skrinka ,je tam otvor okolo nej akurat na prepchanie ruky,ked stojim celne pred autom vytahujem ziarovku len lavou rukou,pravou sa tam nedostanete,ide to len treba chciet.
Praca na 5min.
Na pravej strane treba odskrutkovat nadrzku serva,chlad kvapaliny a nadrzky na vodu do ostrekovacov,po demontazi dame nadrzky bokom aby sme tam dostali ruku. praca na 15 min.
skusim tu dostat fotky.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Toto je ozaj na mašlu...A to sme si v ére škodoviek vraveli, že blbec čo vymyslel meniť žiarovku že treba vyberať von z auta celú parabolu... :3020:
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Každý nadáva na SWAG, ale aspoň výmenu žiaroviek majú v pohode - oproti tomu popisu od zuzanah... :d :D
zuzanah
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 29.03.2008 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzanah »

Mal som ford focus c max a tam si musel vytiahnut von cele svetlo ,bola to otazka 2 min.Kolko ludi na to nadavalo ale ja by som povedal že to bolo oproti calibru uplne v pohode.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na Voyageri sa s tym tiez neserem, vytahujem celu parabolu. Tri sroby a je vonku. Tento rok som uz menil obidve predne. No kolko to moze trvat... dnes som vymienal aj zadnu ziarovku, takisto dva plastove uchyty vydlabnut plochym srobovakom, vybrat von cele svetlo ako na pantoch, vytiahnut von cely panel so ziarovkami a hajde.

Vsetko robota do dvoch minut max. vratane otvorenia kufra alebo kapoty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dodge fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní